Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jižní Itálie: dovolená s puncem italského temperamentu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Průzračné moře, písčité pláže, nádherné zátoky a italský temperament korunovaný pohostinností. Nalezněte tyto krásy na dovolené po jižní Itálii. Návštěvníky jižní Itálie potěší nesčetné možnosti kulturního i sportovního vyžití, ale také poloviční ceny ubytování oproti severu Itálie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK AZZURRO - Capo_Vaticano(Calabria) | foto: CK AZZURRO

Jižní Itálie to jsou čtyři proslulé oblasti: Kampánie, Kalábrie, Apulie a Basilicata neboli Calabria, Campania, Puglia a Basilicata. Tato území na mapě naleznete ve špičce a podpatku proslulé italské boty. Jižní Itálie skrývá městečka, ve kterých se jakoby zastavil čas. Právě tím se odlišuje od tepajícího severu, který je obležený turisty.

Dovolená na Jihu vám odhalí Itálii přesně takovou, jakou ji čekáte - s troškou chaosu, spoustou emocí, dobrým jídlem a pitím, ale především srdečností místních lidí.

Krásy jižní Itálie

Každý, kdo se rozhodne jižní Itálii navštívit, nalezne řadu nádherných písčitých pláží, romantických zátočin, zahrad plných olivovníků a vinic, ale i bezpočet cenných historických památek. Navíc ubytování na jihu Itálie není nákladné, dovolená je zde levnější a v mnoha ohledech kvalitnější, než v severních oblastech.

Turismus se zde totiž teprve rozvíjí a většina hotelů a pohodlných bungalovů byla postavena teprve nedávno, o to lepší servis a komfort nabízejí. Jižní Itálie je dobrou volbou pro Vaši dovolenou.

Více informací o krásách jižní Itálie naleznete na portálu Italie.cz.

Kampánie: La dolce Vita

Již staří Římané si uvědomovali krásu Kampánie, oblasti, která se rozléhá v okolí Neapole. Proto jí dali název Campania Felix tedy Šťastná země. Kraj dobrého jídla a pití je kolébkou pizzy nebo slavného italského nápoje limoncello.

CK AZZURRO - Baia_Domizia(Campania)

CK AZZURRO - Baia_Domizia(Campania)

Tento nápoj vyráběný z citrónů si Italové nejraději vychutnávají vychlazený po dobrém jídle. Ideální místo pro rodinnou dovolenou naleznete například poblíž letoviska Baia Domizia, kolem něhož se táhnou pláže s pozvolným vstupem do moře. Kampánie však nevybízí jen k lenošení. Jižní Itálie je ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou.

Pokud vás la dolce vita (sladký život) nebo il dolce far niente (sladké nicnedělání) omrzí, můžete prozkoumat okolí sopky Vesuv, která pohřbila starověké Pompeje, nebo si udělat výlet lodí na přilehlé ostrovy Capri a Ischia.

Žádný turista by neměl vynechat ani oblast Paestum s největším archeologickým areálem na apeninském poloostrově, kde se nachází nejzachovalejší starořecké chámy a monumenty. Jižní Itálie, to je spousty nezapomenutelných zážitků.

Kalábrie: nejkrásnější pobřeží jižní Itálie

Kalábrie - nejjižnější cíp Itálie je označován za nejpůvabnější území z celé země. Kalábrie je ze tří stran oblévána mořem, díky tomu svým návštěvníkům poskytuje více než 800 kilometrů dlouhé pobřeží s jedinečnými písečnými plážemi a průzračným mořem.

Ideálním místem jižní Itálie pro dovolenou je oblast Capo Vaticano s romantickými zátokami, skalnatými útesy, ale i plážemi s bary, restauracemi nebo půjčovnami vodních skútrů.

Sportovní nadšenci ocení především ideální podmínky pro potápění nebo surfování. Vyhledávanými letovisky Kalábrie jsou také přímořská města Scalea nebo Diamante, která kromě historického jádra nabízejí moderní hotely, obchody nebo proslulé trhy s čerstvou zeleninou, ovocem či rybami.

Basilicata: Skvosty historie

Turisté začali objevovat oblast jižní Itálie Basilicata teprve nedávno, rodilí Italové však její krásy obdivují již mnoho let a s oblibou zde tráví své dovolené.  Jižní Itálie a především region Basilicata láká především milovníky historie, protože na architektonické skvosty zde narazí doslova na každém rohu.

Například městečko Metaponto, ve kterém prožil svůj život již Pythagoras, ukrývá Archeologický park se zbytky antických chrámů. Celé pobřeží Basilicaty je navíc lemováno bělostnými písčitými plážemi, které dosud nejsou zahlceny stovkami turistů. Díky širokému, otevřenému zálivu je Basilicata místem jako stvořeným pro jachting a windsurfing. 

Apulie: Pravá italská atmosféra

Region Apulie je známý jako podpatek a ostruha italské boty, na které leží skalnatý poloostrov Gargáno. Kdo zavítá do tohoto odlehlého cípu jižní Itálie, nebude ani na vteřinu litovat.

CK AZZURRO - Peschici(Puglia)

CK AZZURRO - Peschici(Puglia)

Dobrodruhové zde mají možnost prozkoumat nedotčenou přírodu s bujnou vegetací  místního národního parku nebo nevšední zákoutí malebných městeček Peschici a Vieste. Ty již na první pohled zaujmou zářícími bílými domky, které se tyčí na skalách nad mořem. Atmosféru Gargána však lze vychutnat také odpočinkem na oblázkových i písečných plážích městečka Rodi Garganico, které leží v blízkosti letovisek Lido del Sole a San Menaio.

Autor:
CK Azzurro

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Nudí vás různé "profláklé" dovolenkové destinace, kde jsou kolem vás desítky jiných turistů, a vy při čekání na atrakce...

Najdete na iDNES.cz