Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jižní Itálie: dovolená s puncem italského temperamentu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Průzračné moře, písčité pláže, nádherné zátoky a italský temperament korunovaný pohostinností. Nalezněte tyto krásy na dovolené po jižní Itálii. Návštěvníky jižní Itálie potěší nesčetné možnosti kulturního i sportovního vyžití, ale také poloviční ceny ubytování oproti severu Itálie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

CK AZZURRO - Capo_Vaticano(Calabria) | foto: CK AZZURRO

Jižní Itálie to jsou čtyři proslulé oblasti: Kampánie, Kalábrie, Apulie a Basilicata neboli Calabria, Campania, Puglia a Basilicata. Tato území na mapě naleznete ve špičce a podpatku proslulé italské boty. Jižní Itálie skrývá městečka, ve kterých se jakoby zastavil čas. Právě tím se odlišuje od tepajícího severu, který je obležený turisty.

Dovolená na Jihu vám odhalí Itálii přesně takovou, jakou ji čekáte - s troškou chaosu, spoustou emocí, dobrým jídlem a pitím, ale především srdečností místních lidí.

Krásy jižní Itálie

Každý, kdo se rozhodne jižní Itálii navštívit, nalezne řadu nádherných písčitých pláží, romantických zátočin, zahrad plných olivovníků a vinic, ale i bezpočet cenných historických památek. Navíc ubytování na jihu Itálie není nákladné, dovolená je zde levnější a v mnoha ohledech kvalitnější, než v severních oblastech.

Turismus se zde totiž teprve rozvíjí a většina hotelů a pohodlných bungalovů byla postavena teprve nedávno, o to lepší servis a komfort nabízejí. Jižní Itálie je dobrou volbou pro Vaši dovolenou.

Více informací o krásách jižní Itálie naleznete na portálu Italie.cz.

Kampánie: La dolce Vita

Již staří Římané si uvědomovali krásu Kampánie, oblasti, která se rozléhá v okolí Neapole. Proto jí dali název Campania Felix tedy Šťastná země. Kraj dobrého jídla a pití je kolébkou pizzy nebo slavného italského nápoje limoncello.

CK AZZURRO - Baia_Domizia(Campania)

CK AZZURRO - Baia_Domizia(Campania)

Tento nápoj vyráběný z citrónů si Italové nejraději vychutnávají vychlazený po dobrém jídle. Ideální místo pro rodinnou dovolenou naleznete například poblíž letoviska Baia Domizia, kolem něhož se táhnou pláže s pozvolným vstupem do moře. Kampánie však nevybízí jen k lenošení. Jižní Itálie je ideální místo pro vaši rodinnou dovolenou.

Pokud vás la dolce vita (sladký život) nebo il dolce far niente (sladké nicnedělání) omrzí, můžete prozkoumat okolí sopky Vesuv, která pohřbila starověké Pompeje, nebo si udělat výlet lodí na přilehlé ostrovy Capri a Ischia.

Žádný turista by neměl vynechat ani oblast Paestum s největším archeologickým areálem na apeninském poloostrově, kde se nachází nejzachovalejší starořecké chámy a monumenty. Jižní Itálie, to je spousty nezapomenutelných zážitků.

Kalábrie: nejkrásnější pobřeží jižní Itálie

Kalábrie - nejjižnější cíp Itálie je označován za nejpůvabnější území z celé země. Kalábrie je ze tří stran oblévána mořem, díky tomu svým návštěvníkům poskytuje více než 800 kilometrů dlouhé pobřeží s jedinečnými písečnými plážemi a průzračným mořem.

Ideálním místem jižní Itálie pro dovolenou je oblast Capo Vaticano s romantickými zátokami, skalnatými útesy, ale i plážemi s bary, restauracemi nebo půjčovnami vodních skútrů.

Sportovní nadšenci ocení především ideální podmínky pro potápění nebo surfování. Vyhledávanými letovisky Kalábrie jsou také přímořská města Scalea nebo Diamante, která kromě historického jádra nabízejí moderní hotely, obchody nebo proslulé trhy s čerstvou zeleninou, ovocem či rybami.

Basilicata: Skvosty historie

Turisté začali objevovat oblast jižní Itálie Basilicata teprve nedávno, rodilí Italové však její krásy obdivují již mnoho let a s oblibou zde tráví své dovolené.  Jižní Itálie a především region Basilicata láká především milovníky historie, protože na architektonické skvosty zde narazí doslova na každém rohu.

Například městečko Metaponto, ve kterém prožil svůj život již Pythagoras, ukrývá Archeologický park se zbytky antických chrámů. Celé pobřeží Basilicaty je navíc lemováno bělostnými písčitými plážemi, které dosud nejsou zahlceny stovkami turistů. Díky širokému, otevřenému zálivu je Basilicata místem jako stvořeným pro jachting a windsurfing. 

Apulie: Pravá italská atmosféra

Region Apulie je známý jako podpatek a ostruha italské boty, na které leží skalnatý poloostrov Gargáno. Kdo zavítá do tohoto odlehlého cípu jižní Itálie, nebude ani na vteřinu litovat.

CK AZZURRO - Peschici(Puglia)

CK AZZURRO - Peschici(Puglia)

Dobrodruhové zde mají možnost prozkoumat nedotčenou přírodu s bujnou vegetací  místního národního parku nebo nevšední zákoutí malebných městeček Peschici a Vieste. Ty již na první pohled zaujmou zářícími bílými domky, které se tyčí na skalách nad mořem. Atmosféru Gargána však lze vychutnat také odpočinkem na oblázkových i písečných plážích městečka Rodi Garganico, které leží v blízkosti letovisek Lido del Sole a San Menaio.

Autor:
CK Azzurro

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Vydejte se do vinařství CHÂTEAU VALTICE poznat taje Vinařské stodoly

Architektonická stavba ve stylu selského stavení skýtá nejen rozsáhlou vinotéku CHÂTEAU VALTICE, ale také unikátní...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Najdete na iDNES.cz