Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Primátor Baxa se osvědčil, konkurenti město příliš neznají

Komerční sdělení   13:00aktualizováno  13:00
Plzeňany čeká už tento týden důležité rozhodnutí. V komunálních volbách se budou muset rozhodnout, zda zvolí ty, kteří dosud město řídili a díky nimž se z Plzně stalo moderní evropské město, v němž se dobře žije. Mají samozřejmě také druhou možnost. Mohou zariskovat a zvolit neznámé lidi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jistota zkušeného primátora nebo zajíc v pytli? | foto: Regional Press s.r.o.

Voliči si mohou v komunálních volbách vybrat i neznámé kandidáty, kteří jako hlavní argument, proč by jim měla být svěřena Plzeň, používají tvář svého celostátního lídra. Jenže ten v Plzni nekandiduje a při svém vytížení ani nemůže mít čas rozhodovat věci, které musí řešit plzeňská radnice.

Jistota zkušeného primátora nebo zajíc v pytli?

Pražští lídři Plzni nepomohou

Bylo dosavadní řízení radnice tak špatné, abychom přestali myslet na osud Plzně a naše rozhodování podřídili celostátní politice? Celostátní politika ale na to, jak bude ve městě fungovat doprava, jak bude bohatý kulturní život nebo jak budou fungovat školky, nemá téměř žádný vliv.

Realistický pohled na Plzeň navíc potvrzuje, že město bylo poslední čtyři roky za vlády primátora Baxy řízeno velmi dobře. Stačí vyjmenovat jen pár příkladů: další dokončená část obchvatu, vybudování nejmodernějšího depa pro městskou hromadnou dopravu v Evropě, otevření nového divadla, razantní přístup k agresivním bezdomovcům, výsledky, které přineslo posílení městské policie v centru města, inteligentní zastávky městské hromadné dopravy.

A to nemluvíme o nutnosti, aby dobře připravený projekt EHMK dotáhli dokonce lidé, kteří mu rozumějí.

Plzeň navíc byla jiná od zbytku republiky i v tom, že se městské reprezentaci v čele Martinem Baxou vyhnuly skandály a aféry.

Jistota zkušeného primátora nebo zajíc v pytli?

Školky do šesti

Baxův tým má navíc jasno, jak s městem dál. V jejich volebním programu se výrazně odráží jejich zkušenosti z řízení města. Neslibují vzdušné zámky ani nechtějí řešit neexistující problémy města (například fiktivní zadlužování).

Naopak se zaměřují na konkrétní projekty, které hmatatelně pomohou lidem žijícím v západočeské metropoli. Je mezi nimi například návrh, aby školky fungovaly až do šesté hodiny, což by umožnilo rodičům vyřídit si záležitosti třeba na úřadech i odpoledne po práci.

Dalším chvályhodným návrhem je plán na oživení náplavek v centru města, z nichž by se mohlo stát nové a atraktivní centrum volného času pro tisíce Plzeňanů. Město by mělo začít nabízet i wi-fi na veřejných místech a zastávkách MHD zdarma nebo volné vstupy do kulturních a volnočasových institucí.

Sečteno a podtrženo: vyměnit osvědčeného primátora s jasným programem pro další rozvoj Plzně za nejistotu nezkušených kandidátů, jejichž hlavním programem je nicneříkající slogan „budeme to dělat lépe, protože máme jednoho schopného politika v Praze“, by byl příliš velký risk, který si krásná Plzeň nezaslouží.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky.

Nový centrální příjem, chirurgický pavilon, psychiatrická klinika, obnova poloviny lůžkového fondu – to jsou některé z...

Přepravní systém FOFR, specialista na rozměrnější zásilky

Přepravní systém FOFR, specialista na rozměrnější zásilky

Expresní systém přepravy zásilek FOFR, kterého je Lorenc Logistic součástí, zaplňuje mezeru na trhu sběrných služeb. ...

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání

Novela zákona o zaměstnanosti přinesla změny v agenturním zaměstnávání.

Spolupracuje vaše firma s agenturou práce? Máte informaci, že má agentura zaplacenou povinnou kauci? Jste si jisti, že...

Najdete na iDNES.cz