Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jihovýchodní Asie láká stále více turistů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jihovýchodní Asie, to je "sterilní" městský stát Singapur, malajské hlavní město Kuala Lumpur, dobrodružství v jedinečném národním parku Taman Negara a zvláštní zvyky Thajska.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Thajsko - Malajsie 2011 | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Singapur: městský stát jihovýchodní Asie přezdívané "lví město"

Singapur, městský stát jihovýchodní Asie, je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Říká se, že není jen čisté, ale až sterilní. Existují zde mnohá omezení a zákazy, za jejichž porušení následují velké pokuty. Za vandalismus dokonce fyzický trest.

Thajsko - Malajsie 2011 (3)

Například se zde nesmí žvýkat žvýkačky, vyhazovat jakékoliv papírky od potravin na zem a další omezení, která dovedla toto město na nejvyšší příčku nejčistších měst ve světě.

Obyvatelé Singapuru jsou milí, usměvaví, přesní, dochvilní (nedochvilnost dělá špatný dojem), naprostým faux pas je podat ruku při pozdravu ženě a obecně se zde třese rukou méně než v Evropě. Singapurci jsou známí svou pracovitostí. Do práce jezdí ráno v nažehlených oblecích a z práce odcházejí po deváté večerní.

V Singapuru je vybudovaná kvalitní síť zdravotnických zařízení. Městská síť metra se jmenuje ironicky SMRT a po ulicích jezdí nesčetná množství automobilů Škoda.

Singapur, to je stát, který disciplína a pracovitost dovedly na výsluní nejbohatších států světa s přírodními a kulturními krásami, za které lze například jmenovat horu Mt. Faber, symbol státu lev Marlion, ostrov Sentosa s podmořským a motýlím světem, nejrušnější ulice Singapuru Orchid Road a mnoho dalších.

Malajsie: Z Kuala Lumpur do džungle

Kuala Lumpur, v překladu "bahnitý soutok", často zkracovaný na "KL" povznáší hlavní dominanty města - Petronas Twin Towers (nevyšší budovy na světě) a Menara Kuala Lumpur (čtvrtá nejvyšší telekomunikační věž na světě). Mezi nimi se skromně krčí ostatní mrakodrapy, i tak dost vysoké. Centrum města a jeho srdce je tzv. Zlatý trojúhelník, hlavní oblast velkého businessu, veškerých nákupů a zábavy. "KL" je město trhů a to i nočních.

Velkou místní pochoutkou je "ais kačang" - želatina zalitá sojovým mlékem, posypaná nakrouhaným ledem a politá hnědým tekutým cukrem. To je něco, co musí každý návštěvník ochutnat.

Thajsko - Malajsie 2011 (2)

Opusťme vír velkoměsta a poznejme jedinečný národní park Taman Negara. Představte si liduprázdnou rozlohu Pardubického kraje pokrytého tropickým deštným pralesem. Na okrajích národního parku se nachází udržovaný areál na okraji džungle, v němž je návštěvnické centrum, restaurace, minimarket a různé typy chatek a bungalowů, poskytujících kvalitní a pohodlné ubytování.

Návštěvníci dostávají ke všem poskytovaným službám překvapení navíc, které běžné hotely nenabízí. V trávě za chatkami můžete narazit na pospávajícího varana, divoké prase, dikobraze a dalších 11 druhů běžně se vyskytujících živočichů. Areál není od džungle úplně izolován, ale informační tabule v areálu informuje o všech běžně se vyskytující fauně i místech, kde ji můžete potkat. To, co v parku spatříte, uslyšíte a ucítíte, ve vás zanechá jedinečné vzpomínky.

Exotické rostliny a zvířectvo jihovýchodní Asie nespatříte jinde na zemi. Při noční prohlídce parkem průvodci svítí baterkou do pavouků číhajících na kořist, vzdušnou chůzí se procházíte lávkami mezi korunami stromů ve výškách až 30 m, což mnoha lidem zvýší hladinu adrenalinu v krvi, i když jsou lávky z obou stran zakryté sítěmi. Zážitek z pohledu na deštný prales z takové výšky je nezaměnitelný.

Thajsko: etiketa "země slonů"

Naší poslední zastávkou za krátkým poznáním jihovýchodní Asie je "země úsměvů" - Thajsko. Pro většinu turistů jsou symbolem Thajska bělostné pláže a průzračné moře. Pro Thajce je však největším symbolem jejich státu král a vše, co s ním souvisí.

Hlavní odlišností, které se musí návštěvník Thajska vyrovnat je kupodivu naložení s vlastním tělem. Hlava pro Thajce představuje nejposvátnější část těla, nohy jsou naopak považovány za nečisté, a proto by se nikdy neměly ocitnout výše.

Pokud mluvíte se starším člověkem nebo se octnete v místech, kudy má projíždět královská rodina, nesmíte mít hlavu výše. Stejně tak by vaše chodidla neměla směrem k těmto osobám směřovat, je to považováno za urážku.

Pokud vejdete do chrámu, musíte se zout a nesmíte pořizovat jakékoliv fotografie, neboť Buddhovy sochy se považují za posvátné předměty a nesmí být jakkoliv zobrazovány. Urážkou se zde rozumí i rozčilený člověk. Úsměvem i poklonou staršímu člověku tedy nic nezkazíte, právě naopak, místní to u cizince ocení.

Thajsko - Malajsie 2011 (1)

Není to země zákazů a příkazů. Naopak, lidé jsou to nesmírně milí a usměvaví jako málokde na světě. Omluvu zde uslyšíte častěji než poděkování. Chcete-li se líbat po thajsku, přitisknete svůj nos ke tváři svého partnera a jemně nasajete vůni jeho kůže. Tomuto polibku se říká "hom kaem".

Zatímco vnější projevy dokáže turista po čase zmapovat, nitro thajské duše mu s velikou pravděpodobností zůstane stejnou záhadou, jako když do země přijížděl. Útěchou mu může být, že odpověď na otázku, co se skrývá za thajským úsměvem, nezná ani mnoho cizinců, kteří zde žijí dlouhodobě.

Láká vás Jihovýchodní Asie? Navštivte CK AVETOUR

Poznávací zájezd do jihovýchodní Asie si můžete objednat u CK AVETOUR s.r.o. na www.avetour.cz

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn startuje svoji čtvrtou sezonu

Muzeum jízdních kol na zámku Boskovštejn

Při svém výletu na Jižní Moravu neopomeňte navštívit malebnou vísku Boskovštejn. Zdejší expozici věnovanou historii...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Najdete na iDNES.cz