Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jihovýchodní Asie láká stále více turistů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jihovýchodní Asie, to je "sterilní" městský stát Singapur, malajské hlavní město Kuala Lumpur, dobrodružství v jedinečném národním parku Taman Negara a zvláštní zvyky Thajska.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Thajsko - Malajsie 2011 | foto: CK AVETOUR s.r.o.

Singapur: městský stát jihovýchodní Asie přezdívané "lví město"

Singapur, městský stát jihovýchodní Asie, je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Říká se, že není jen čisté, ale až sterilní. Existují zde mnohá omezení a zákazy, za jejichž porušení následují velké pokuty. Za vandalismus dokonce fyzický trest.

Thajsko - Malajsie 2011 (3)

Například se zde nesmí žvýkat žvýkačky, vyhazovat jakékoliv papírky od potravin na zem a další omezení, která dovedla toto město na nejvyšší příčku nejčistších měst ve světě.

Obyvatelé Singapuru jsou milí, usměvaví, přesní, dochvilní (nedochvilnost dělá špatný dojem), naprostým faux pas je podat ruku při pozdravu ženě a obecně se zde třese rukou méně než v Evropě. Singapurci jsou známí svou pracovitostí. Do práce jezdí ráno v nažehlených oblecích a z práce odcházejí po deváté večerní.

V Singapuru je vybudovaná kvalitní síť zdravotnických zařízení. Městská síť metra se jmenuje ironicky SMRT a po ulicích jezdí nesčetná množství automobilů Škoda.

Singapur, to je stát, který disciplína a pracovitost dovedly na výsluní nejbohatších států světa s přírodními a kulturními krásami, za které lze například jmenovat horu Mt. Faber, symbol státu lev Marlion, ostrov Sentosa s podmořským a motýlím světem, nejrušnější ulice Singapuru Orchid Road a mnoho dalších.

Malajsie: Z Kuala Lumpur do džungle

Kuala Lumpur, v překladu "bahnitý soutok", často zkracovaný na "KL" povznáší hlavní dominanty města - Petronas Twin Towers (nevyšší budovy na světě) a Menara Kuala Lumpur (čtvrtá nejvyšší telekomunikační věž na světě). Mezi nimi se skromně krčí ostatní mrakodrapy, i tak dost vysoké. Centrum města a jeho srdce je tzv. Zlatý trojúhelník, hlavní oblast velkého businessu, veškerých nákupů a zábavy. "KL" je město trhů a to i nočních.

Velkou místní pochoutkou je "ais kačang" - želatina zalitá sojovým mlékem, posypaná nakrouhaným ledem a politá hnědým tekutým cukrem. To je něco, co musí každý návštěvník ochutnat.

Thajsko - Malajsie 2011 (2)

Opusťme vír velkoměsta a poznejme jedinečný národní park Taman Negara. Představte si liduprázdnou rozlohu Pardubického kraje pokrytého tropickým deštným pralesem. Na okrajích národního parku se nachází udržovaný areál na okraji džungle, v němž je návštěvnické centrum, restaurace, minimarket a různé typy chatek a bungalowů, poskytujících kvalitní a pohodlné ubytování.

Návštěvníci dostávají ke všem poskytovaným službám překvapení navíc, které běžné hotely nenabízí. V trávě za chatkami můžete narazit na pospávajícího varana, divoké prase, dikobraze a dalších 11 druhů běžně se vyskytujících živočichů. Areál není od džungle úplně izolován, ale informační tabule v areálu informuje o všech běžně se vyskytující fauně i místech, kde ji můžete potkat. To, co v parku spatříte, uslyšíte a ucítíte, ve vás zanechá jedinečné vzpomínky.

Exotické rostliny a zvířectvo jihovýchodní Asie nespatříte jinde na zemi. Při noční prohlídce parkem průvodci svítí baterkou do pavouků číhajících na kořist, vzdušnou chůzí se procházíte lávkami mezi korunami stromů ve výškách až 30 m, což mnoha lidem zvýší hladinu adrenalinu v krvi, i když jsou lávky z obou stran zakryté sítěmi. Zážitek z pohledu na deštný prales z takové výšky je nezaměnitelný.

Thajsko: etiketa "země slonů"

Naší poslední zastávkou za krátkým poznáním jihovýchodní Asie je "země úsměvů" - Thajsko. Pro většinu turistů jsou symbolem Thajska bělostné pláže a průzračné moře. Pro Thajce je však největším symbolem jejich státu král a vše, co s ním souvisí.

Hlavní odlišností, které se musí návštěvník Thajska vyrovnat je kupodivu naložení s vlastním tělem. Hlava pro Thajce představuje nejposvátnější část těla, nohy jsou naopak považovány za nečisté, a proto by se nikdy neměly ocitnout výše.

Pokud mluvíte se starším člověkem nebo se octnete v místech, kudy má projíždět královská rodina, nesmíte mít hlavu výše. Stejně tak by vaše chodidla neměla směrem k těmto osobám směřovat, je to považováno za urážku.

Pokud vejdete do chrámu, musíte se zout a nesmíte pořizovat jakékoliv fotografie, neboť Buddhovy sochy se považují za posvátné předměty a nesmí být jakkoliv zobrazovány. Urážkou se zde rozumí i rozčilený člověk. Úsměvem i poklonou staršímu člověku tedy nic nezkazíte, právě naopak, místní to u cizince ocení.

Thajsko - Malajsie 2011 (1)

Není to země zákazů a příkazů. Naopak, lidé jsou to nesmírně milí a usměvaví jako málokde na světě. Omluvu zde uslyšíte častěji než poděkování. Chcete-li se líbat po thajsku, přitisknete svůj nos ke tváři svého partnera a jemně nasajete vůni jeho kůže. Tomuto polibku se říká "hom kaem".

Zatímco vnější projevy dokáže turista po čase zmapovat, nitro thajské duše mu s velikou pravděpodobností zůstane stejnou záhadou, jako když do země přijížděl. Útěchou mu může být, že odpověď na otázku, co se skrývá za thajským úsměvem, nezná ani mnoho cizinců, kteří zde žijí dlouhodobě.

Láká vás Jihovýchodní Asie? Navštivte CK AVETOUR

Poznávací zájezd do jihovýchodní Asie si můžete objednat u CK AVETOUR s.r.o. na www.avetour.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Alitalia Premium: objevte nový způsob komfortního létání

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Objevte nový způsob komfortního létání v Premium třídě na dálkových letech společnosti Alitalia. Komfort, technika a...

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Užijte si prodloužený víkend v Tropical Islands

Toužíte po exotické dovolené, ale stačí vám k odpočinku třeba jen pár dní a nechce se vám za dovolenou pro celou rodinu...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Najdete na iDNES.cz