Sanborn v září ukáže speciální stroje a zábavu pro děti

Komerční sdělení   0:03aktualizováno  0:03 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přední výrobce dílů pro zařízení v energetice, petrochemii a dopravě. To je firma Sanborn sídlící ve Velkém Meziříčí. Vyniká speciálními strojírenskými technologiemi, moderním výrobním parkem, ale i tím, že jako jedna z mála se specializuje na zakázkovou a opravárenskou výrobu.

SANBORN a.s. | foto: SANBORN a.s.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

SANBORN a.s.

Generální ředitel SANBORN a.s. Aleš Tichý

Přinášíme exkluzivní rozhovor s předsedou představenstva a generálním ředitelem Alešem Tichým, který promluví o rozvoji firmy, nabírání i motivování zaměstnanců a představí také novinky podniku.

Jak byste stručně představil vaši činnost?
Jsme firma zabývající se obráběním speciálních materiálů a vysoce přesných dílů. Používáme hlavně legované a niklové slitiny. Věnujeme se celosvětově primárně zakázkové výrobě. To znamená, že např. zákazník nám pošle specifický výkres a my podle dodaného materiálu – ten si dodá buď on sám nebo mu ho seženeme my – na zakázku vyrábíme a opracováváme.

Můžete jmenovat konkrétní příklad s čím pracujete?
Vyrábíme třeba matice a šrouby, a to i ve velkých rozměrech. Prvně jmenované mohou mít třeba až čtyřicet kilogramů a druhé i sto padesát kilogramů a výše (zde se pro manipulaci používají jeřáby a podavače, pozn. red.). Vyrábíme dále různé svorníky a hřídele a také různé aplikace používané ve strojírenství v oblasti výroby turbín, distribuce plynu a oleje, případně ropných látek.

Jste zaměření i trochu netradičně.
Vyrábíme díly z velmi specifických materiálů, které se nazývají Inconel a Nimonic. Toto jsou niklové slitiny, které mají zvláštní vlastnosti. Jsou velmi tvrdé a houževnaté, a proto na ně byly vyvinuty speciální technologie na opracování. Naše konkurenční výhoda tedy spočívá mimo jiné v tom, že dokážeme bezproblémově zpracovat tyto zvláštní materiály. Navíc se neorientujeme na sériovou výrobou, ale na opravárenskou a zakázkovou. Tu spousta firem dělat nechce, protože je pro ni nutné velmi odborné know-how pracovníků a flexibilní výrobní kapacity. My jsme investovali zejména v posledních třech letech do moderního strojního vybavení, vyvinuli jsme společně s dodavateli potřebné nástroje, a i díky tomu, tuto specializaci máme.

Kam dodáváte? Přímým zákazníkům, subdodavatelům nebo jinam?
Naši největší zákazníci jsou GE a Siemens, MAN, Alstom, VAG, ABB, EKOL...… Co se týče zemí, většina našich výrobků jde jak do Spojených států, tak do Asie, západní Evropy, nebo i do Saúdské Arábie. Z oblastí, které budeme chtít v budoucnu oslovit bych chtěl jmenovat dodávky dílů do drážního odvětví (lokomotivy, vagony) ale také lodního průmyslu. Jinými slovy všude tam, kde je potřeba opravit a nebo vyrobit těžké díly na zakázku.

Většina lidí si nechává věci dovážet z Asie a Číny, vy je sem naopak vyvážíte.
Je to dané právě tou naší specifičností. Hodně firem se soustředí na sériovost. Ale taková ta opravárenská, zakázková výroba… Té se nikdo moc nechce věnovat, jak už jsem zmínil, protože je náročná na odbornost, zpracování dokumentace a podobně. To je naše největší devíza.

Rozvíjíte firmu spíše co se týče prostoru nebo technického zázemí?
V minulých pěti letech se výrazně financovalo do nové haly, kde najdeme výrobu určenou pro trh ve Spojených státech. Najdeme tu třeba CNC stroje české, japonské a německé výroby.

Nebo velké karusely, které jsou schopny obrábět díly až do průměru čtyř tisíc milimetrů, což je velmi specifické zařízení, které vlastní velmi málo firem.

Na co jste za svou historii nejvíce pyšní?
Jsme hrdí na to, že změna vlastníka a nastoupení nového managementu proběhlo bez zásadních negativních dopadů na chod firmy. Pro stabilizaci pracovníků vymýšlíme novinky, které naši zaměstnanci, stávající i potenciální, ocení.

SANBORN a.s.
SANBORN a.s.

Kolik máte zaměstnanců?
Zhruba dvě stě. Firma má plán zvednout výrazně v následujících pěti letech obrat a na to potřebuje další kvalifikované pracovníky. Stav chceme zvednout přibližně na 230 lidí.

V jakém oboru plánujete nabírat?
V oblasti CNC obrábění kovů, soustružníky, frézaře, brusiče ale také pracovníky do konstrukce a technologie. Ti jsou klíčoví pro naši činnost.

Jak u vás nábor funguje?
Mimo inzeráty se snažíme motivovat i vlastní pracovníky k tomu, aby nám hledali nové zaměstnance. Mají odměnu za doporučení. Když od dotyčného někdo nastoupí, dáme doporučujícímu náborový příspěvek. V krátké době zavedeme i další benefity, které výrazně zatraktivní pracovní pozice ve firmě.

Jak dlouho fungujete?
Sanborn funguje od roku 1920. Dříve jsme však byli činní jako energetické závody, od roku 1970 pod názvem ESB Brno. Až později, v roce 1992 jsme se přejmenovali na Sanborn. V této době jsme spolupracovali s americkou firmou stejného jména, odsud vznikl ten název.

SANBORN a.s.

Třebíčská 1507/87
594 01 Velké Meziříčí

Tel.: +420 566 503 726 Mob.: +420 720 026 230

Více informací na www.sanborn.cz

Do čeho nejvíce investujete a proč?
Za posledních osm měsíců, kdy se zde odehrálo nejvíce změn, investujeme hlavně do lidí. Snažíme se maximálně věnovat spokojenosti zaměstnanců, aby nedocházelo k žádné drastické a prudké výměně. Zároveň plánujeme nabírání pracovníků.

Jak zaměstnance motivujete?
Stále zlepšujeme způsob odměňování. Momentálně zavádíme a plánujeme nové benefity. Kromě pětadvaceti dnů dovolené a závodního stravování nabízíme nově motivační způsob odměňování. Chtěli bychom už pro příští rok zavést například placení penzijního připojištění pracovníkům, slevy pro zaměstnance na různé služby a podobně.

Co by mohli zaměstnanci Sanbornu ještě ocenit?
Kromě zajímavé práce i příjemné pracovní prostředí.

Veřejnost se k vám může brzy podívat na Den otevřených dveří.
Chystáme ho 15. září od 10:00 do 14:00. Návštěvníci si prohlédnou některé stroje a zařízení za chodu. Nebude chybět občerstvení, zábava pro děti jako například trampolína, skákací hrad, lezecká stěna, skotačící býk, lukostřelba a malé dárky.

SANBORN a.s.

Jaký je váš roční obrat?
Blíží se půl miliardě korun.

Vaše plány do budoucna?
Nadále rozvíjet klíčové dovednosti pracovníků a s jejich podporou posunout firmu zase o nutný kus dopředu. A to nejen v oblasti obratu firmy a spokojenosti zákazníků (což je nezbytné pro budoucí rozvoj) ale také oslovit nové zákazníky v nových odvětvích. Jinými slovy udělat maximum pro to, aby byli spokojeni všichni stakeholders (zainteresované strany).

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Kovovýroba Jihlava: Komplexní řešení ve výrobě

Kovovýroba Jihlava: Komplexní řešení ve výrobě

Začalo to dodávkami těsnění do velkých firem na Vysočině ještě během studia. Po vysoké škole se Miloš Zodl pustil do...

Maturita… a co dál? Chceš mít perspektivu do budoucna?

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabízí atraktivní profesně orientované obory...

Poslední ročník střední školy není jen o přípravě na maturitu. Musíš se rozhodnout, jaká bude tvoje budoucnost. Tu si...

Vybíráte vysokou školu na poslední chvíli? Poradíme vám, na co se zaměřit

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabízí atraktivní profesně orientované obory...

Vysokých škol a univerzit je v České republice velké množství a liší se v mnoha ohledech. Víte, jak se neztratit v...

Najdete na iDNES.cz