Kovovýroba Jihlava: Komplexní řešení ve výrobě

Komerční sdělení   0:02aktualizováno  0:02 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Začalo to dodávkami těsnění do velkých firem na Vysočině ještě během studia. Po vysoké škole se Miloš Zodl pustil do podnikání rovnýma nohama. Založil před deseti lety firmu PROVISIONTRADE a přizval k sobě bratra Patrika a bratrance Ondřeje.

Kovovýroba Jihlava: Komplexní řešení ve výrobě | foto: Archiv společnosti PROVISIONTRADE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V roce 2015 vznikla výrobní divize PROVISIONTRADE–KOVO zaměřená na kovovýrobu. Rodinná firma dnes zaměstnává 80 lidí. Zákazníkům nabízejí komplexní řešení ve výrobě, od projekce jednoúčelových strojů až po jejich výrobu a také dodání pracovníků.

PROVISIONTRADE–KOVO

Od loňského roku sídlí Kovovýroba ve zrekonstruovaném areálu Na Dolech v Jihlavě. Rádi přijímají výzvy a neustále se zlepšují ve svém oboru. „S každým zákazníkem přicházejí nové podněty a impulsy,“ říká zakladatel úspěšné jihlavské firmy Miloš Zodl.

Neustále tak investují do inovací i firemní struktury, letos pořídili CNC technologie a vybavili dílnu. Budovu v novém areálu čeká oplocení a také nové fasáda.

Nejdříve prodávali, pak se zaměřili na vlastní kovovýrobu

V dílnách svařují, frézují, obrábějí a soustruží. „O naše služby je velký zájem. Každá výrobní firma potřebuje produkty z oceli a nerez kovu, stále se něco opravuje, prodlužují se nebo zkracují výrobní linky, doplňují se ochranné kryty strojů v provozech, je toho spoustu,“ vyjmenovává Miloš Zodl.

Fotogalerie

Mezi jejich zákazníky patří Automotive Lighting, MANN + HUMMEL, Bosch Diesel, ale i střední a menší firmy nejen z Vysočiny. Zakládají si na vstřícnosti a přímém jednání se zákazníkem a přesných termínech dodávek.

„Jeden z hlavních důvodů, proč jsem před třemi lety založil výrobní divizi, byl ten, že naši dodavatelé neplnili termíny. To se mi nelíbilo. A tak jsme se pustili do výroby sami. Termíny držíme a k zákazníkům přistupujeme individuálně,“ popisuje Miloš Zodl.

Firmám dodávají materiál, kovovýrobu, ale i vyučené lidi

Lidé nejsou nikde, říkají všechny firmy. Proto se Miloš Zodl zaměřil také na to, aby uměli vyhledávat pracovníky, které si zaučí a mohou je pak zařadit do výroby přímo v místě zákazníka.

„Například realizační dílny fungují tak, že našim zákazníkům pod vedením našeho zkušeného koordinátora výroby poskytujeme zaučené zámečníky, materiál a stroje. A to přímo u nich ve firmě. Pro zákazníka je to velmi pohodlné, zrychluje to termíny oprav, dodávky jsou přesné a včas,“ poukazuje na nový trend Patrik Zodl.

I když stále rostou, jsou stále rodinná firma

Chlapi v dílnách rádi vymýšlejí zlepšováky. A když je dobrá parta, práce jde lépe od ruky. V dílnách Kovovýroby Jihlava panuje klidná atmosféra, je to vidět na první pohled.

„Pracují u nás lidé z Jihlavy, ale máme i pracovníky z Moravských Budějovic. Považuji za důležité, aby je práce bavila a všichni jsme byli jeden tým. Chceme si zachovat přátelskost rodinné firmy, i když se stále rozšiřujeme,“ říká Miloš Zodl.

Nápady, které zákazníkům pomáhají

Jedním ze zlepšováků, který vymysleli a vyrobili pro zákazníka, je logistický vozík se šesti koly, kde dvě výsuvná slouží pro jízdu za manipulačním vozíkem a zbývající jsou pro snadnou manipulaci na místo určení.

Jak to tak bývá, dobré nápady se musí rozvíjet. Zákazník si neobjednal desítky, ale rovnou stovky kusů. A tak nyní pracují na výrobě pořadače na vozíky a jejich uskladnění.

Velmi žádaným artiklem jsou pneumatické spádové regály. „Vyrábíme ergonomická pracoviště, která ulehčují lidem manipulaci s materiálem, a zákazníkovi šetří čas na manipulaci. Tento ušetřený čas se využije ke zrychlení výroby kusů. Vymýšlíme pro zákazníky různé věci, nic pro nás není problém,“ potvrzuje Patrik Zodl.

Zákazníci využívají skladovací prostory v novém areálu

Kam s tím? Častá otázka mnoha firem. Kovovýroba Jihlava však našla řešení. V nových prostorách Na Dolech jsou sklady, které využívají nejen pro sebe, ale také pro zákazníky. Vše je zde bezpečně uloženo a pod kontrolou. Firmy tak mají jistou, že jejich materiál je dobře uskladněn a kdykoliv s ním mohou nakládat.

„Zaměřujeme se nyní na rozvoj v procesu skladování. Chceme zákazníkům nabídnout komplexní řešení od skladování výrobků, materiálů až po jejich evidenci a odvoz od zákazníka k nám na sklad a dovoz zpět k zákazníkovi vždy, když bude potřebovat vyrábět danou sérii za pomoci u nás uskladněných materiálů, přípravků, výrobků,“ vysvětluje Miloš Zodl.

Více informací najdete na www.provisiontrade-kovo.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Terminály Sazky nejsou jen o sázení. Zaplatíte fakturu, dobijete mobil

Terminály Sazky nejsou jen o sázení. Zaplatíte fakturu, dobijete mobil

Terminál společnosti Sazka je stále vnímán hlavně jako vstupenka k milionům třeba ze Sportky nebo Eurojackpotu. Některá...

Připojištění není zbytečným luxusem

Připojištění není zbytečným luxusem

Jak dobré máte autopojištění, zjistíte většinou až v okamžiku pojistné události. A to už může být pozdě. Jak tedy...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Další z rubriky

Maturita… a co dál? Chceš mít perspektivu do budoucna?

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabízí atraktivní profesně orientované obory...

Poslední ročník střední školy není jen o přípravě na maturitu. Musíš se rozhodnout, jaká bude tvoje budoucnost. Tu si...

DNK system: osvědčený systém pro dřevostavby dodávají do celé republiky

Dřevostavby vznikají v Třebíči.

Během deseti let vývoje se z třebíčské firmy DNK system stal přední český výrobce stavebního systému pro dřevostavby. O...

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Zákazníci: „Potřebovali bychom měřit průtok směsi plynu o složení 20 % vodíku, 70 % dusíku a 10 % argonu.“ „Uměli byste...

Najdete na iDNES.cz