PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Firma PROVISIONTRADE se během 10 let proměnila z tříčlenného týmu na společnost o 100 zaměstnancích zabývající se od prodeje ložisek a těsnění přes úklid hal, čištění strojů až po dodávky řešení v oblastech kovovýroby, vývoje jednoúčelových strojů, optimalizaci výrobních procesů a skladování.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení | foto: PROVISIONTRADE-KOVO s.r.o.

Tím, jak společnost rostla, měnila prostory za větší a od předloňského roku sídlí v Jihlavě Na Dolech ve vlastním areálu, kde jsou moderně vybavené dílny a také velké skladovací prostory. Za její vývoj a rozvoj mohou sami zákazníci. Filosofie firmy stojí totiž na tom, že s každým zákazníkem přicházejí nové výzvy a PROVISIONTRADE je tady proto, aby firmě pomohla vyřešit to, co potřebuje.

PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení
PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení

Od začátku se zaměřují na to, co potřebuje zákazník

Jihlavskou firmu založil Miloš Zodl během studia vysoké školy, přizval k sobě svého bratra Patrika a bratrance Ondřeje. Dodnes tvoří nerozlučnou trojici a všichni navzájem vědí, že se jeden na druhého mohou ve všem spolehnout. Své společné „dítě“ vybudovali postupně a velmi dobře vědí, co obnáší jednání s klienty a také samotná práce. „Přesto, že jsme už měli pár zaměstnanců, tak jsme s bráchou o víkendech chodili čistit stroje a uklízet haly a lakovny sami,“ vzpomíná Miloš Zodl. K tomuto zaměření se dostali na základě potřeb firem v jejich okolí. Nabídli jim totiž odpovídající cenu za službu a také dobře odvedenou práci. Firmy tyto úklidové práce potřebovaly, a tak si v PROVISIONTRADE doslova podávaly kliku u dveří.

„Práce nás bavila a zároveň jsme měli příznivé ceny, to byl také jeden z důvodů, proč nás firmy chtěly,“ potvrzuje Miloš Zodl. To se už psal rok 2008 a českou ekonomiku postihla krize. Ta se projevila především ve snižování nákladů. PROVISIONTRADE se to nikterak nedotklo, spíše naopak. Poptávka po jejich službách stále rostla. Zakladatel Miloš Zodl to vysvětluje tím, že byli jedni z mála, kteří poskytovali firmám kvalitní a levné řešení. „Před krizí byly ceny vyšroubované a neodpovídaly reálným nákladům. Náš férový přístup se ukázal jako ten správný. Například pokud zákazník potřeboval originální díl či repasní sadu ke stroji, dokázali jsme mu nabídnout variantu levnější, a přesto stejně kvalitní. Šlo pouze o to přesně specifikovat požadavek a například repasní sadu pro stroj rozdělit na jednotlivé díly a ty vyrobit. Měli jsme v tom započítané relevantní náklady, nešli jsme pod cenu.“ Sečteno a podtrženo – PROVISIONTRADE nabídla firmám to, co potřebovaly, a to úsporu nákladů.

PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení

Zvolili si vlastní cestu. Ukázalo se, že je to ta správná

Žádný učený z nebe nespadl. Vědí to i bratři Zodlovi. Ale také se nezastaví před žádnou překážkou. Raději hledají způsob, jak ji překonat. Na stejném principu funguje jejich firma. „Co jsme nevěděli, jsme se naučili. S každým zákazníkem přicházel nový impuls a my ho s pokorou přijímali. Dostali jsme se postupně k obrábění a svařování, o to je stále velký zájem,“ říká Patrik Zodl. Od roku 2014 se tedy zaměřují na kovovýrobu. Tato oblast natolik rostla, že v roce 2015 založili divizi s názvem PROVISIONTRADE-KOVO. Protože ještě neměli obráběcí stroje a svářeče, spolupracovali s místními firmami. Jenže práce bylo hodně a docházelo ke zpožďování termínů. „To se mi nelíbilo, takže jsem přemýšlel nad novým řešením. Nabídl jsem spolupracujícím firmám, aby pro nás pracovaly na stálo, ale obávaly se závazků. Rozhodl jsem se jít vlastní cestou,“ vypráví Miloš Zodl. Pořídili kovoobráběcí stroje, brusky, frézy, pronajali si výrobní prostory a také přibrali další lidi. Za rok jim byly pronajaté prostory malé, a tak když se naproti uvolnila větší hala, přestěhovali se. Zakázky narůstaly, a tak opět rozšiřovali svůj tým. V roce 2017 přišel ten správný čas na pořízení vlastních prostor. „Byla to naše největší investice a vůbec toho nelituji,“ říká rozhodně Miloš Zodl. Od té doby jsou Na Dolech ve svém. Zaměřili se výhradně na firemní zákazníky a obchodu s ložisky, řemeny a dalším těsnícím materiálem, se kterým začínali, se museli vzdát. Veškerou energii totiž chtěli věnovat stávajícím velkým zákazníkům. Velký rozvoj nastal především v posunu z oblasti klasické kovovýroby a zámečnictví do vývoje vlastních jednoúčelových strojů a optimalizace výrobních procesů a pracovišť. I nadále investují majitelé do rozvoje firmy a věnují se jí, aby stále dál vzkvétala.

PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení
PROVISIONTRADE: Neexistují pro nás překážky. Najdeme pro firmy řešení

Zakládají si na zpětné vazbě od zákazníků a stále věří na podání ruky

Každá výrobní firma potřebuje produkty z oceli a nerez kovu, stále se něco opravuje, prodlužují se nebo zkracují výrobní linky, doplňují se ochranné kryty strojů v provozech, je toho spoustu. Mezi jejich zákazníky patří Automotive Lighting, MANN + HUMMEL, Bosch Diesel, ale i střední a menší firmy nejen z Vysočiny. Zakládají si na vstřícnosti a přímém jednání se zákazníkem a přesných termínech dodávek. A tím to nekončí. Je pro ně důležitá zpětná vazba. „Abychom věděli, co firmy potřebují a jak jim naše výrobky pomáhají, musíme to vidět v provozu. Přímo na místě pak řešíme další návazné věci a zajímáme se, s čím ještě můžeme pomoci a kde firmám usnadnit jejich provoz a snížit náklady,“ prozrazuje svůj recept na udržování dobrých vztahů Miloš Zodl. Přesto, že je mladý, pochází, jak říká, ze staré školy. „Vyrostl jsem sice za minulého režimu, ale také na tom, že podání ruky platilo. Nejde vůbec o režim, ale o lidi. Podnikání je dobrodružství, ale i tady musí platit pravidla. Pro mě to bylo, je a stále bude podání ruky a dodržení toho, co jsme si řekli. Bohužel to tak někteří nemají, firmy nedodržují smlouvy a vyvlékají se ze svých závazků. Přesto věřím, že i tohle se opět změní,“ uzavírá Miloš Zodl.

Více se dozvíte na http://www.provisiontrade-kovo.cz/.

  • Nejčtenější

O2 na výročí sametové revoluce rozezvoní všechny budky

Operátor O2 v rámci projektu Svoboda není samozřejmost rozezvoní všechny telefonní budky. Veřejné automaty postupně...

Vyzkoušejte si vysněnou pergolu pomocí aplikace ve vašem telefonu

Jaká pergola se bude ve vašem exteriéru nejlépe vyjímat? V minulosti platilo, že dokud vám pergola nebude stát na...

Nošovické SUV Hyundai Tucson v zimní limitované edici IceBreaker

Vlajková loď značky Hyundai, populární model Tucson, se stále těší velkému zájmu zákazníků. Rodinné SUV z Nošovic u...

Úklid a údržba podlahy před Vánocemi

Přehled mopů, čističů a prostředků pro kvalitní čištění a údržbu podlah.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

TV s technologií NanoCell posouvají domácí zábavu na další úroveň

Díky umělé inteligenci starající se o maximální kvalitu obrazu a zvuku, podpoře zvukového formátu Dolby Atmos,...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

  • Další z rubriky

100 let českého gymnázia ve Znojmě

V roce 1905 začala jednat Matice školská o zřízení české střední školy ve Znojmě. V květnu 1919 bylo výnosem...

Kronospan: Dáváme dřevu nový život. Šetříme tak naše lesy

Dřevotřískové desky vyrábíme z dřevěného recyklátu. Ročně tím zachráníme 600 tisíc stromů, které mohou zůstat...

Proměny firmy ROLLCONTECH

Proměny firmy ROLLCONTECH: Od dodavatelů až po výrobu a servis dopravních systémů. Jihlavská firma ROLLCONTECH s.r.o....

Plán zimní údržby místních komunikací

Zimní údržba bude spočívat v zajištění sjízdnosti a schůdnosti místních komunikací. Obecně provádění zimní údržby...

Najdete na iDNES.cz