Doporučujeme

Nejlepší dárek pro každého seniora

Nejlepší dárek pro každého seniora | foto: ŽIVOT 99 - Jihlava, z..ú.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejlepší dárek pro každého seniora

Záleží vám na bezpečí vašich rodičů nebo někoho, kdo žije sám? Jsou situace, kdy je obtížné vytočit na telefonu pomoc. Věnujte svým blízkým dárek, který potěší – tísňové tlačítko od organizace ŽIVOT 99 – Jihlava, který je poskytovatelem tísňové péče již od roku 1995.

Dostala jsem k Vánocům tísňové tlačítko. Žiju sama. Jednou za čas mě navštíví syn, dcerka nebo vnoučata. Ti mi přivezou nákup. Uvařit a vyprat si zvládnu. Do ústavu je pro mě brzo, uvidím za pár let. Pětasedmdesátka přece není žádný věk. Třeba pro želvu, že… 

Vánoční dárek – tlačítko - mi namontovali v lednu. Nosím ho na levé ruce. Vypadá jako větší hodinky. Nijak mě nezlobí, mohu s ním spát, a dokonce se s ním i sprchuji. Jednou za měsíc mi zavolají z ústředí, ať tlačítko zmáčknu, že ho vyzkoušíme.

Minulý pátek jsem myla okna. Na to ještě v pohodě stačím. Vždycky si pro jistotu beru do zástěry náhradní klíče, kdybych vypadla ven, ať se dostanu domů. Jsem opatrná. Z malého štokrlátka se dostanu na židli, přistavenou k oknu. A můžu začít. Jen jsem si zapomněla nalít do kbelíku vodu. Takže zpátky z židle. No, a tehdy k tomu došlo. Nohy se asi opozdily za tělem nebo něco takového. Prostě vršek šel dolů rychleji než spodek. Ještě jsem viděla blížící se podlahu a pak už nic.

Probrala jsem se a bylo mi děsně. Otevřela jsem oči, ale všechno se točilo a chtělo se mi zvracet. Až po delší době jsem byla schopná myslet. Chvíli jsem uvažovala, že to je konec a dobře mi tak! Pak jsem si uvědomila, jaká to bude ostuda, až se sousedi dozvědí, že jsem se zabila u mytí oken. A že jsem nevypadla ven, ale do kuchyně. Tak to ne!

Nejlepší dárek pro každého seniora

Zkusila jsem křičet. Nikdy bych nevěřila, jak je obtížné volat, když je člověku opravdu zle. Prostě to nešlo. Co teď? Konečně jsem si vzpomněla na tísňové tlačítko. Proč ho vlastně nosím! Pravou rukou jsem ho nahmatala a zmáčkla. Za chvíli se ozval hlas: „Tady je tísňová péče. Slyšíte mě paní Krčilová?“ Ze všech sil jsem zavolala „Pomoc!“ Na více jsem se nezmohla. Myslím, že jsem omdlela. Probrala jsem se, když mě nakládali do sanitky. Ve špitálu mi řekli, že záchranka přivolala i hasiče, aby se dostali do bytu. Příště prý nemám nechávat klíč v zámku a pořídit si trezor na klíče. Každopádně už je mi dobře a brzy se vrátím domů. Byl to otřes mozku. A mám doživotního zaracha mytí oken, budou to dělat vnučky. Což není špatné. Takže vánoční dárek zařídil, že už nemusím mýt okna a taky mi asi zachránil život.

Nejlepší dárek pro každého seniora
Nejlepší dárek pro každého seniora

Záleží vám na bezpečí vašich rodičů nebo někoho, kdo žije sám? Jsou situace, kdy je obtížné vytočit na telefonu pomoc. Věnujte svým blízkým dárek, který potěší – Život v klidu a bezpečí. Na jeho základě jim bude namontováno do bytu zařízení, jenž jim umožní bezpečně setrvat v jejich domově. Nejen, že budou prostřednictvím tísňového tlačítka mít možnost kdykoli přivolat pomoc, ale pohybovými čidly v bytě bude zaručeno, že pomoc bude poskytnuta i tehdy, pokud se člověk po určitou dobu pod čidlem neprojde. V případě pobytu mimo byt slouží čidlo k ochraně majetku.

Pro více informací se s námi můžete spojit na níže uvedených kontaktech. 

Nejlepší dárek pro každého seniora

Kontaktní údaje:

Adresa: ŽIVOT 99 – Jihlava, z.ú.

Žižkova 98, (budova JYSK, 4. patro)

Telefon: 567 211 695, 732 516 663

E-mail: info@zivot99-jihlava.cz

www.zivot99-jihlava.cz

  • Nejčtenější

S Kaufland Card můžete vyhrát Škodu Karoq

Opel odstartuje další „čtyřiadvacítku“

Šifrované disky - dokonalá ochrana vašich dat

Čeští manažeři chtějí MBA s respektem

Kvalitní dřevěné podlahy. Jak vybírat?

Parfémy Vittorio Bellucci: naučte se hýčkat