Moravské Budějovice se festivalu nevzdaly, ba naopak povznesly jej výš

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Festival Moravskobudějovické kulturní léto je ještě v plenkách, to ovšem neznamená, že bychom s jeho tvořením neměli zkušenosti. Právě naopak oproti festivalu Václava Hudečka je skvělé, že nyní máme volnou dramaturgickou ruku a máme možnost pestřejšího výběru interpretů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moravské Budějovice se festivalu nevzdaly, ba naopak povznesly jej výš | foto: MKS Beseda, příspěvková organizace

Moravskobudějovické kulturní léto je festival složený ze čtyř koncertů, rozdělených do dvou po sobě jdoucích víkendů. Každý koncert je svým zaměřením odlišný, čímž věříme, že si vyberete podle svého vkusu.

Prvním interpretem je jeden z nejvýznamnějších představitelů slovenské scény pop music od sedmdesátých roků, autor, interpret, zpěvák, instrumentalista a producent, který spolupracoval s většinou osobností slovenské a české populární hudby v uplynulých třech dekádách a který je autorem mnoha hitů – Vašo Patejdl. Na zámeckém nádvoří v Moravských Budějovicích vystoupí právě s největšími hity od Elánu.

Moravské Budějovice se festivalu nevzdaly, ba naopak povznesly jej výš

Druhý koncert nese název „Beatles ve fraku“. Skladby legendární skupiny Beatles v „barokních” aranžích přinášejí trochu jiný pohled na barokní hudbu a představí vám je Yolo kvartet - uskupení mladých profesionálních hudebníků se vztahem nejenom ke klasické hudbě, ale i k žánrům, které nejsou obvykle se smyčcovým kvartetem spojovány. Složení smyčcového kvarteta, ve kterém se představí i u nás, je: Alexander Hledík – I. housle, Jan Drbohlav – II. housle, Evžen Konstantinov – viola, Anežka Kyselková – violoncello.

Moravské Budějovice se festivalu nevzdaly, ba naopak povznesly jej výš

Pro třetí a čtvrtý koncert jsme vsadili na jistotu a oslovili Filharmonii Gustava Mahlera z Jihlavy, která u nás již vystupovala dříve. Filharmonie má parametry běžného filharmonického tělesa, které tvoří profesionální hudebníci regionu. Jediný koncert, který se uskuteční pod střechou kulturního střediska Beseda je nazván „Kramář tak trochu jinak, aneb Jak Vysočina vládla Vídni.“ Program koncertu je sestavený ze skladeb F. V. Kramáře a jeho současníků. Koncert je součástí projektu Hudební odkaz Vysočiny podporovaného Krajem Vysočina, které dosáhly ve své době významného postavení a obliby v císařské Vídni. Účinkují: Komorní orchestr Filharmonie G. Mahlera, Jiří Jakeš - dirigent, Vladimír Holeš - průvodní slovo.

Yolo
Miroslava_Casarova-

Při závěrečném koncertu celého Moravskobudějovického léta, který se jmenuje „Slavné nejen filmové melodie“ se představí krom Filharmonie Gustava Mahlera také sólisté Miroslava Časarová, která pochází z malé vesničky Křepiny na Vysočině. Dalším sólistou je Bohdan Petrovič, který se narodil v Hradci Králové. Vy se budete moci zaposlouchat do tónů velkolepého koncertu nejoblíbenějších melodií ze slavných filmů v originálních úpravách šéfdirigenta Jiřího Jakeše.

Moravské Budějovice se festivalu nevzdaly, ba naopak povznesly jej výš
Bohdan Petrovič

Pořádat festival takového rozměru, jako je ten náš bývá náročné jak na organizaci, tak finančně, proto musím využít příležitosti a poděkovat všem partnerům za podporu festivalu, protože bez nich by se nám nepodařilo tento velký kulturní počin uskutečnit a všem přeji krásné a nezapomenutelné hudební zážitky. Říká ředitel městského kulturního střediska Beseda Karel Nechvátal.

Více informací na www.besedamb.cz nebo přímo na http://besedamb.cz/mbkl/

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejpodivnější kryptoměny

Co jsou vlastně ty kryptoměny?

Jaké znáte vedle bitcoinu další kryptoměny? Pojďme se podívat na ty nejpodivnější, které skutečně kolují virtuálním...

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Nekvalitní aktovka ničí zdraví vašich dětí

Děti jsou to nejcennější, co máme. Proto by rodiče každého školáka měli být při výběru školní aktovky nebo batohu...

3 otázky pro Facebook Libru

3 otázky pro Facebook Libru

V červnu letošního roku Facebook oznámil, že zahajuje vývoj své kryptoměny Libra. Podle této sociální sítě je cílem...

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží: Originální květinový dárek

Kytice 100 růží provází výjimečné okamžiky, jakými jsou kulaté narozeniny, výročí, žádosti o ruku nebo vyjádření lásky....

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Jednoduchý návod na sušení a lisování květin

Je vám líto, že květy z překrásné kytice dříve či později podlehnou zkáze? Co takhle vyzkoušet jednoduché techniky...

Další z rubriky

Zahájení provozu tržnice na Masarykově náměstí

Zahájení provozu tržnice na Masarykově náměstí

SLUŽBY MĚSTA JIHLAVY zahájily začátkem dubna provoz městské tržnice v pondělí na Masarykově náměstí v Jihlavě. Prodejní...

Odstávka krytého bazénu E. Rošického v Jihlavě

Odstávka krytého bazénu E. Rošického v Jihlavě

Služby města Jihlavy s.r.o., které provozují krytý bazén E. Rošického v Jihlavě, oznamují, že z důvodu pravidelné...

Vysočina fest se blíží, v prodeji jsou jednodenní vstupenky

Vysočina fest se blíží, v prodeji jsou jednodenní vstupenky

První červencový víkend už neodmyslitelně patří největšímu hudebnímu festivalu v kraji Vysočina fest. Každý rok...

Najdete na iDNES.cz