Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákazníci: „Potřebovali bychom měřit průtok směsi plynu o složení 20 % vodíku, 70 % dusíku a 10 % argonu.“ „Uměli byste změřit hladinu kondenzátu při teplotě 300 °C a přetlaku 130 barů?“ EMKOMETER: „Ano, je to možné, přístroj na měření vám vyrobíme. Kdy ho potřebujete?“

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci | foto: EMKOMETR

Jak to vše začalo? V roce 1989, v době Sametové revoluce, kreslí v jednom pokoji panelového domu obklopen rodinou Jiří Kroužek první návrhy výrobků firmy EMKOMETER. První uzavřený obchod byl za milion korun. Konečně si mohl koupit novou pračku, vysavač a kopírku. Následovaly další zakázky.

Přístroje vyráběl na strojích, které měl v domácích dílnách a montáž pak v jedné a potom v několika garážích bez privatizace a vnějšího kapitálu. Jiří Kroužek měl malé děti, chodil do práce, staral se o rodinu. Když přišel z práce, chvíli si odpočinul a pak do nočních hodin připravoval dokumentaci k výrobkům. EMKOMETER se rodil pod jeho rukama postupně. 

„Nepřišel jsem k hotovému podniku, kde je personál, obchodní oddělení, výrobní haly. Vše jsem musel vybudovat a nastavit. Začínal jsem od úplné nuly. Náš obor v Čechách vůbec nebyl, nebylo se koho zeptat,“ vypráví Jiří Kroužek. 

Tenkrát pracoval jako vedoucí konstrukce a tři roky paralelně pracoval na vývoji a přípravě produktů. „Každá informace byla pro nás cenná. V tom jsem si uvědomil, že studium na škole je vlastně neopakovatelnou otevřenou dlaní informací a zadarmo. Později se za informace platí. Často zastávaný názor studentů ve škole, že to nebudou potřebovat, se ukázal jako spíš omluva pohodlnosti. Avšak opak je pravdou a najednou jsme byli vděční za všechno,“ vzpomíná Jiří Kroužek.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Z garáže do celého světa

Příští rok oslaví firma EMKOMETER z Ledče nad Sázavou třicet let. V současné době patří mezi nejvýznamnější výrobce průtokoměrů a hladinoměrů v České republice. Na svém kontě mají tisíce spolehlivých a přesných měření nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich přístroje používají firmy i v extrémních teplotách, tlacích a v prostředí s nebezpečím výbuchu. Firma vyrábí 80 % přístrojů, které nikdo jiný v České republice nedělá. 

V Ledči nad Sázavou vznikají různé varianty standardních přístrojů i zcela individuální zařízení podle atypického zadání zákazníků. Zákazníkům nabízejí širokou škálu měřících přístrojů od rotametrů přes elektromagnetické průtokoměry, hladinoměry až po komplexní individuální řešení. Není pro ně problém změřit průtok na trubici o světlosti několika mm nebo hladinu v řádech mnoha metrů. 

„Všechny přístroje navrhujeme, vyrábíme a prodáváme, takže musíme zvládnout celý proces,“ popisuje Jiří Kroužek. Přístroje z Ledče mají svou nenahraditelnou roli v chemickém, těžebním, papírenském, potravinářském, automobilovém a hutním průmyslu. Používají je také pracovníci ve vodárenství a v elektrárnách.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Nebojte se začínat od nuly, říká Jiří Kroužek

Když vás byť jeden den v práci nebaví, je to ztracený čas. Tím se po celý život Jiří Kroužek řídí. A to stejné předává i zaměstnancům. „Práce musí lidi bavit a musí v ní nalézat smysl,“ myslí si. Zkušení konstruktéři jsou pro vývoj i výrobu v EMKOMETERU klíčoví. 

Na vývoji a výrobě průtokoměrů a hladinoměrů pro plynná i kapalná média se podílejí zkušení konstruktéři, kteří své zkušeností sbírají několik desetiletí. Spolupracují s metrologickými pracovišti, výzkumnými ústavy a vysokými školami. „Naši technici znají detailně stav techniky a také sledují dění na trhu. Vývoj podněcují specifické požadavky našich klientů,“ popisuje Jiří Kroužek. Zaměstnanců i jejich rodin si velmi váží, po celých třicet let nikdy neposlal výplaty o den později.

Sídlo

Příběh EMKOMETERU je důkazem, že z nuly lze vybudovat zdravou firmu, která dává práci a radost lidem a její výrobky pomáhají v různých oblastech. Je zapotřebí vytrvalost a pokora. A to Jiří Kroužek rozhodně má. Zkušenosti ho naučili, že důležité je mít cíl, jak ve firmě, tak v životě.

Eva Fruhwirtová

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Bosch Diesel s.r.o. podporuje Nemocnici Jihlava

Firma Bosch v Jihlavě podporuje ve svém závodě...

Finanční dar z výtěžku reprezentačního plesu ve výši 250 tisíc korun přispěje k pořízení diagnostického vybavení Očního...

Vysočina fest se blíží, v prodeji jsou jednodenní vstupenky

Vysočina fest se blíží, v prodeji jsou jednodenní vstupenky

První červencový víkend už neodmyslitelně patří největšímu hudebnímu festivalu v kraji Vysočina fest. Každý rok...

Valčíky, kvartety a bicykly na festivalu Concentus Moraviae

Mezzosopranistka Magdalena Kožená, patronka festivalu Concentus Moraviae,...

Přes 40 koncertů a doprovodných akcí přichystal prestižní festival Concentus Moraviae do pečlivě vybraných lokalit...

Najdete na iDNES.cz