Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákazníci: „Potřebovali bychom měřit průtok směsi plynu o složení 20 % vodíku, 70 % dusíku a 10 % argonu.“ „Uměli byste změřit hladinu kondenzátu při teplotě 300 °C a přetlaku 130 barů?“ EMKOMETER: „Ano, je to možné, přístroj na měření vám vyrobíme. Kdy ho potřebujete?“

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci | foto: EMKOMETR

Jak to vše začalo? V roce 1989, v době Sametové revoluce, kreslí v jednom pokoji panelového domu obklopen rodinou Jiří Kroužek první návrhy výrobků firmy EMKOMETER. První uzavřený obchod byl za milion korun. Konečně si mohl koupit novou pračku, vysavač a kopírku. Následovaly další zakázky.

Přístroje vyráběl na strojích, které měl v domácích dílnách a montáž pak v jedné a potom v několika garážích bez privatizace a vnějšího kapitálu. Jiří Kroužek měl malé děti, chodil do práce, staral se o rodinu. Když přišel z práce, chvíli si odpočinul a pak do nočních hodin připravoval dokumentaci k výrobkům. EMKOMETER se rodil pod jeho rukama postupně. 

„Nepřišel jsem k hotovému podniku, kde je personál, obchodní oddělení, výrobní haly. Vše jsem musel vybudovat a nastavit. Začínal jsem od úplné nuly. Náš obor v Čechách vůbec nebyl, nebylo se koho zeptat,“ vypráví Jiří Kroužek. 

Tenkrát pracoval jako vedoucí konstrukce a tři roky paralelně pracoval na vývoji a přípravě produktů. „Každá informace byla pro nás cenná. V tom jsem si uvědomil, že studium na škole je vlastně neopakovatelnou otevřenou dlaní informací a zadarmo. Později se za informace platí. Často zastávaný názor studentů ve škole, že to nebudou potřebovat, se ukázal jako spíš omluva pohodlnosti. Avšak opak je pravdou a najednou jsme byli vděční za všechno,“ vzpomíná Jiří Kroužek.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Z garáže do celého světa

Příští rok oslaví firma EMKOMETER z Ledče nad Sázavou třicet let. V současné době patří mezi nejvýznamnější výrobce průtokoměrů a hladinoměrů v České republice. Na svém kontě mají tisíce spolehlivých a přesných měření nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich přístroje používají firmy i v extrémních teplotách, tlacích a v prostředí s nebezpečím výbuchu. Firma vyrábí 80 % přístrojů, které nikdo jiný v České republice nedělá. 

V Ledči nad Sázavou vznikají různé varianty standardních přístrojů i zcela individuální zařízení podle atypického zadání zákazníků. Zákazníkům nabízejí širokou škálu měřících přístrojů od rotametrů přes elektromagnetické průtokoměry, hladinoměry až po komplexní individuální řešení. Není pro ně problém změřit průtok na trubici o světlosti několika mm nebo hladinu v řádech mnoha metrů. 

„Všechny přístroje navrhujeme, vyrábíme a prodáváme, takže musíme zvládnout celý proces,“ popisuje Jiří Kroužek. Přístroje z Ledče mají svou nenahraditelnou roli v chemickém, těžebním, papírenském, potravinářském, automobilovém a hutním průmyslu. Používají je také pracovníci ve vodárenství a v elektrárnách.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Nebojte se začínat od nuly, říká Jiří Kroužek

Když vás byť jeden den v práci nebaví, je to ztracený čas. Tím se po celý život Jiří Kroužek řídí. A to stejné předává i zaměstnancům. „Práce musí lidi bavit a musí v ní nalézat smysl,“ myslí si. Zkušení konstruktéři jsou pro vývoj i výrobu v EMKOMETERU klíčoví. 

Na vývoji a výrobě průtokoměrů a hladinoměrů pro plynná i kapalná média se podílejí zkušení konstruktéři, kteří své zkušeností sbírají několik desetiletí. Spolupracují s metrologickými pracovišti, výzkumnými ústavy a vysokými školami. „Naši technici znají detailně stav techniky a také sledují dění na trhu. Vývoj podněcují specifické požadavky našich klientů,“ popisuje Jiří Kroužek. Zaměstnanců i jejich rodin si velmi váží, po celých třicet let nikdy neposlal výplaty o den později.

Sídlo

Příběh EMKOMETERU je důkazem, že z nuly lze vybudovat zdravou firmu, která dává práci a radost lidem a její výrobky pomáhají v různých oblastech. Je zapotřebí vytrvalost a pokora. A to Jiří Kroužek rozhodně má. Zkušenosti ho naučili, že důležité je mít cíl, jak ve firmě, tak v životě.

Eva Fruhwirtová

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

AMPO: stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let

AMPO – Stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let

Průmyslová výroba, tu strojírenskou nevyjímaje, nejsou jen stroje nejrůznějších velikostí a provedení, ale i spousta...

Sanborn v září ukáže speciální stroje a zábavu pro děti

SANBORN a.s.

Přední výrobce dílů pro zařízení v energetice, petrochemii a dopravě. To je firma Sanborn sídlící ve Velkém Meziříčí....

Kovovýroba Jihlava: Komplexní řešení ve výrobě

Kovovýroba Jihlava: Komplexní řešení ve výrobě

Začalo to dodávkami těsnění do velkých firem na Vysočině ještě během studia. Po vysoké škole se Miloš Zodl pustil do...

Najdete na iDNES.cz