Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zákazníci: „Potřebovali bychom měřit průtok směsi plynu o složení 20 % vodíku, 70 % dusíku a 10 % argonu.“ „Uměli byste změřit hladinu kondenzátu při teplotě 300 °C a přetlaku 130 barů?“ EMKOMETER: „Ano, je to možné, přístroj na měření vám vyrobíme. Kdy ho potřebujete?“

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci | foto: EMKOMETR

Jak to vše začalo? V roce 1989, v době Sametové revoluce, kreslí v jednom pokoji panelového domu obklopen rodinou Jiří Kroužek první návrhy výrobků firmy EMKOMETER. První uzavřený obchod byl za milion korun. Konečně si mohl koupit novou pračku, vysavač a kopírku. Následovaly další zakázky.

Přístroje vyráběl na strojích, které měl v domácích dílnách a montáž pak v jedné a potom v několika garážích bez privatizace a vnějšího kapitálu. Jiří Kroužek měl malé děti, chodil do práce, staral se o rodinu. Když přišel z práce, chvíli si odpočinul a pak do nočních hodin připravoval dokumentaci k výrobkům. EMKOMETER se rodil pod jeho rukama postupně. 

„Nepřišel jsem k hotovému podniku, kde je personál, obchodní oddělení, výrobní haly. Vše jsem musel vybudovat a nastavit. Začínal jsem od úplné nuly. Náš obor v Čechách vůbec nebyl, nebylo se koho zeptat,“ vypráví Jiří Kroužek. 

Tenkrát pracoval jako vedoucí konstrukce a tři roky paralelně pracoval na vývoji a přípravě produktů. „Každá informace byla pro nás cenná. V tom jsem si uvědomil, že studium na škole je vlastně neopakovatelnou otevřenou dlaní informací a zadarmo. Později se za informace platí. Často zastávaný názor studentů ve škole, že to nebudou potřebovat, se ukázal jako spíš omluva pohodlnosti. Avšak opak je pravdou a najednou jsme byli vděční za všechno,“ vzpomíná Jiří Kroužek.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Z garáže do celého světa

Příští rok oslaví firma EMKOMETER z Ledče nad Sázavou třicet let. V současné době patří mezi nejvýznamnější výrobce průtokoměrů a hladinoměrů v České republice. Na svém kontě mají tisíce spolehlivých a přesných měření nejen u nás, ale i v zahraničí. Jejich přístroje používají firmy i v extrémních teplotách, tlacích a v prostředí s nebezpečím výbuchu. Firma vyrábí 80 % přístrojů, které nikdo jiný v České republice nedělá. 

V Ledči nad Sázavou vznikají různé varianty standardních přístrojů i zcela individuální zařízení podle atypického zadání zákazníků. Zákazníkům nabízejí širokou škálu měřících přístrojů od rotametrů přes elektromagnetické průtokoměry, hladinoměry až po komplexní individuální řešení. Není pro ně problém změřit průtok na trubici o světlosti několika mm nebo hladinu v řádech mnoha metrů. 

„Všechny přístroje navrhujeme, vyrábíme a prodáváme, takže musíme zvládnout celý proces,“ popisuje Jiří Kroužek. Přístroje z Ledče mají svou nenahraditelnou roli v chemickém, těžebním, papírenském, potravinářském, automobilovém a hutním průmyslu. Používají je také pracovníci ve vodárenství a v elektrárnách.

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Nebojte se začínat od nuly, říká Jiří Kroužek

Když vás byť jeden den v práci nebaví, je to ztracený čas. Tím se po celý život Jiří Kroužek řídí. A to stejné předává i zaměstnancům. „Práce musí lidi bavit a musí v ní nalézat smysl,“ myslí si. Zkušení konstruktéři jsou pro vývoj i výrobu v EMKOMETERU klíčoví. 

Na vývoji a výrobě průtokoměrů a hladinoměrů pro plynná i kapalná média se podílejí zkušení konstruktéři, kteří své zkušeností sbírají několik desetiletí. Spolupracují s metrologickými pracovišti, výzkumnými ústavy a vysokými školami. „Naši technici znají detailně stav techniky a také sledují dění na trhu. Vývoj podněcují specifické požadavky našich klientů,“ popisuje Jiří Kroužek. Zaměstnanců i jejich rodin si velmi váží, po celých třicet let nikdy neposlal výplaty o den později.

Sídlo

Příběh EMKOMETERU je důkazem, že z nuly lze vybudovat zdravou firmu, která dává práci a radost lidem a její výrobky pomáhají v různých oblastech. Je zapotřebí vytrvalost a pokora. A to Jiří Kroužek rozhodně má. Zkušenosti ho naučili, že důležité je mít cíl, jak ve firmě, tak v životě.

Eva Fruhwirtová

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Když vás práce baví, dokážete úžasné věci

Zákazníci: „Potřebovali bychom měřit průtok směsi plynu o složení 20 % vodíku, 70 % dusíku a 10 % argonu.“ „Uměli byste...

Vybíráte vysokou školu na poslední chvíli? Poradíme vám, na co se zaměřit

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabízí atraktivní profesně orientované obory...

Vysokých škol a univerzit je v České republice velké množství a liší se v mnoha ohledech. Víte, jak se neztratit v...

Pohodlně na hory? Jedině se střešními boxy

Pohodlně na hory? Jedině se střešními boxy

Letošní počasí se sněhem rozhodně nešetří. Zasněžené hory přímo vybízejí k zimní dovolené. Jak ale lyže, běžky nebo...

Najdete na iDNES.cz