Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 25. února 2020 Liliana

Elektromobilita přichází i do Horáckého autodružstva v Třebíči

  7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Novým rokem 2020 přivítáme v Horáckém autodružstvu v Třebíči první zcela elektrický vůz CITIGOe iV a plug-in hybrid SUPERB iV. Do roku 2025 chce ŠKODA AUTO představit pět plně elektrických automobilů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

iV_concept | foto: Horácké autodružstvo

Elektřina je nedílnou součástí našich životů. Používáme ji v medicíně, komunikaci, zemědělství, každodenních úkonech, v našich domácnostech a také k tomu, abychom se mohli pohybovat. Používá se již v některých dopravních prostředcích, jako jsou vlaky, metra, tramvaje. Na druhou stranu si teprve zvykáme na elektrická kola, elektrické motocykly, lodě, a dokonce letadla. Elektromobilita je budoucnost a ŠKODA AUTO je na ni připravena. Do roku 2025 zařadí ŠKODA do své nabídky pět čistě elektrických automobilů. Nejnovější představa budoucnosti pod značkou ŠKODA je zabudována do konceptu Vision E, který byl představen na šanghajském autosalonu v roce 2017.

Nyní představuje ŠKODA AUTO svůj první elektromobil CITIGO iV. Tento model symbolizuje společně s modelem SUPERB iV vstup společnosti ŠKODA do věku eMobility.

Budoucnost a maximální využití modelu CITIGOe iV je v městském a příměstském provozu, primárně je určen ke krátkým cestám s dostatečnými přestávkami pro dobití akumulátoru. Rychlost vozu je až 130 km, neztratí se tedy ani na dálnici. Řidič nasedne do svého vozu, odjede do práce, na nákupy, za sportovními aktivitami, rodinnými záležitostmi a večer v pohodlí svého domu dobije akumulátor svého vozu. Pokud navíc zákazník používá fotovoltaický systém výroby elektřiny, lze vůz nabíjet z obnovitelného zdroje nezávisle na vnějších zdrojích energie. Bez emisí, bez starostí. Většina dnešních elektromobilů ujede na jedno nabití 150 až 350 km. Dojezd závisí na různých faktorech, nízké nebo naopak vysoké venkovní teplotě, používání rádia či klimatizace. Dojezd zkracuje i neustálá akcelerace a brzdění.

Model CITIGOe iV pohání elektromotor, který většinu času dodává výkon 61 kW. Při rozjezdu je hned od začátku k dispozici maximální točivý moment 212 Nm. Díky širokému rozsahu provozní rychlosti si elektromotor vystačí s jednostupňovou převodovkou, akcelerace těchto vozů je plynulejší než u automobilů se spalovacími motory. Navíc mohou dodat veškerý točivý moment od 0 ot./min., tzn. když řidič sešlápne nebo uvolní plynový pedál, je odezva okamžitá. Podle měřícího cyklu WLTP má model CITIGOe iV dojezd na jedno nabití přibližně 225-274 km. CITIGOe iV lze nabíjet buď z normální AC zásuvky, nebo na výkonnějších DC nabíjecích stanicích, standardně je tento model v rámci úrovně výbavy Style vybaven zásuvkou pro AC a DC i s kabelem. Další nespornou výhodou elektromobilů je podstatně méně údržby. Skládají se z méně dílů, které podléhají opotřebení, než vozy se spalovacími motory. Lithium-iontové baterie zvládnou tisíce cyklů nabití a vybití.

iV_citigo

Další pozitivní stránkou je méně hluku, zejména ve městech a na hlavních silnicích. Když se elektromobily pohybují pomalu, jsou natolik tiché, že je vůbec nemusíte slyšet. Proto musí být od července 2019 nově vyvíjené modely v EU vybaveny akustickým výstražným systémem AVAS, do rychlosti 20 km/hod. musí vytvářet elektronický zvuk podobný zvuku benzínového nebo dieselového automobilu. Pokud jede elektromobil rychleji, je slyšet zvuk vydávaný jeho pneumatikami.

Podle aktuální situace v ČR mají majitelé elektromobilů nárok na zvláštní výhody nebo dotace, například dotace na nákup elektrovozu pro právnické osoby, bezplatné parkování v centrech velkých měst anebo dotace pro nákup nabíjecí infrastruktury.

CITIGOe iV lez snadno rozpoznat podle názvu ŠKODA provedeného v jednotlivých písmenech a znaku iV na pátých dveří vozu. Menšími designovými úpravami prošel i předek vozu, CITIGOe iV má nový nárazník a mřížku v barvě karosérie, dále nová vnější zrcátka se zabudovanými směrovkami.

Dalším modelem, kterým ŠKODA AUTO vstupuje do elektromobility, je SUPERB iV, jedná se o první plug-in hybridní elektromobil. V hybridním pohonu se snoubí výhody elektromobilu a tradičních spalovacích motorů, takže nabízí režim plně elektrického pohonu, ideální pro jízdu po městě, a současně poskytuje dostatečný dojezd na delší vzdálenosti.

Pod kapotou každého modelu se nachází motor 1,4 TSI doplňovaný elektromotorem, který dodává do systému maximální výkon 160 kW a točivý moment 400 Nm. Toto hnací ústrojí je vždy spárováno se zbrusu novou šestistupňovou převodovkou DSG se třemi spojkami. Model iV je k dispozici ve výbavových stupních Ambition, Style, L&K s SportLine a zákaznici mají možnost si vybrat ze širokého spektra volitelné výbavy, například i pokročilé asistenční systémy (Area View, Trailer Assist apod.), prediktivní adaptivní tempomat nebo nová LED světla Matrix

SUPERB iV se vyznačuje akumulátorem s celkovou kapacitou 13 kWh, dojezdem 70 km, lze ho dobíjet buď v jízdním režimu Hybrid, nebo z elektrické sítě pomocí AC nabíječek.

iV_superb

Design modelu SUPERB iV je v podstatě totožný s modelem SUPERB jak uvnitř, tak zvenčí. Hlavním rozdílem je otevírací mřížka chladiče, která má integrovaný kryt elektrického adaptéru pro nabíjení akumulátoru a znak iV v prostoru pátých dveří.

V současné době se Horácké autodružstvo na elektromobilitu již připravuje, parkovací prostory před autosalonem nabídnou dvě nabíjecí stanice na stejnosměrný a střídavý proud a nabíjecí Wallbox.

Od ledna roku 2020 si mohou naši zákazníci vyzkoušet oba elektrické modely jako předváděcí vozy, jak plně elektrické CITIGOe iV, tak i plug-in hybrid SUPERB iV.

  • Nejčtenější

Peníze na bydlení předem? Ať vám už nikdo vaši nemovitost nevyfoukne

Věděli jste, že si můžete zajistit peníze až dva roky předtím, než se vůbec pustíte do hledání nebo do stavby vysněného...

Liga mistrů: Další show Reds? Vsaďte si a získejte 150 Kč zdarma!

Kolotoč fotbalových zápasů nejprestižnější klubové soutěže světa se opět roztáčí. Liga mistrů má na programu...

Následná péče o dlouhodobě nemocné v Humpolci a Ledči nad Sázavou

Se vzrůstajícím počtem seniorů vyvstává i otázka zdravotní a sociální péče o ně. Nedostatek následné lůžkové péče a...

Švestka nebo borůvky? Zahrada na jaře přeje výsadbě stromů i květin

Práce na zahradě na jaře je po zimě velmi náročná. Sluneční paprsky už probouzejí přírodu i milovníky zahradničení a je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Moderní fasáda domu: tradiční materiály v současném pojetí

Obklady z přírodních materiálů mají v moderní architektuře své neopomenutelné místo. Luxusní vzhled, poutavé struktury...

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  • Další z rubriky

Konkursní řízení na vedoucí pracovní místa ředitelek/ředitelů

Rada Kraje Vysočina vyhlašuje konkursní řízení na vedoucí pracovní místa ředitelek/ředitelů příspěvkových organizací:

Elektrické a hybridní pohony od ŠKODA AUTO poprvé v Třebíči

Horácké autodružstvo Třebíč vstoupilo do nového roku 2020 s novinkami. Připravují rozjezd programu ŠKODA Plus, kdy si...

Novoročním koncertem pro dobrou věc: Bosch podpořil Nemocnici Jihlava

V rámci již osmého benefičního Novoročního koncertu firmy Bosch v Jihlavě prezentovala 12. ledna populární Severočeská...

Operátor výroby s náborovým příspěvkem 20.000,- Kč

Nabízíme různorodou práci, která není monotónní, v prostředí rodinné firmy s individuálním přístupem ke každému...

Najdete na iDNES.cz

Mohlo by vás zajímat