AMPO: stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Průmyslová výroba, tu strojírenskou nevyjímaje, nejsou jen stroje nejrůznějších velikostí a provedení, ale i spousta dalších zařízení, která udržují potřené systémy a procesy v pohybu. Všechno pro pohony, posuvy či dopravníkové systémy je v nabídce obchodní společnosti AMPO s.r.o. již skoro 25 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AMPO – Stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let | foto: AMPO

Firma AMPO vstoupila na český a slovenský trh v roce 1994 jako rodinná firma se záměrem obsáhnout široký segment trhu rozsáhlou škálou subdodávek pro stavbu strojů a zařízení, případně dodávky náhradních dílů.

Rozvoj společnosti znamenal razantní rozšiřování nabízených produktů a k pohonům a převodovkám se začaly řadit další komponenty a strojní součásti, které umožňovaly konstruktérům sestavovat celé funkční uzly, části strojů nebo dopravní systémy.

AMPO – Stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let

Téměř 25 let existence firmy AMPO znamenala bouřlivý rozvoj od prvních pronajatých prostor pro obchod a skladování přes první vlastní halu a administrativní budovu, která byla uvedena do provozu v r. 2000 až po dnešní nejnovější obchodně-administrativní areál s montážními a výrobními centry. Současné prostory společnosti nabízejí podmínky pro poskytování služeb zákazníkům na té nejvyšší úrovni.

V průběhu rozvoje společnosti docházelo k rozšiřování požadavků a proto byla zahájena distribuce lineárního vedení značky PRECISION MOTION INDUSTRIES. Za účelem udržení nejvyšších standardů dodávek zákazníkům bylo potřeba vytvořit vyhovující prostředí pro zpracování těchto lineárních systémů. V dnešní době zabírá naše PMI řezací centrum skoro 1/4 celkových skladovacích a výrobních prostor.

Fotogalerie

Soubor nabízených komponentů firmou AMPO je jistě jednoznačnou výhodou při výběru subdodávek pro konstruktéra, ale i zásobáře - nákupčího podniku, pokud může širokou škálu jím zabezpečovaných položek nakoupit u jednoho dodavatele. Taková nabídka je vhodná nejen pro výrobce různých výrobních zařízení, obráběcích strojů, ale i pro uživatele výrobních linek dovezených ze zahraničí, které jsou již těmito komponenty osazeny.

Za tuto dobu se prodejní sortiment znatelně rozšířil a ustálil a nabídka je schopna uspokojit potřeby výrobců nových strojů, jednoúčelových strojů včetně náhradních dílů pro již instalované, především importované stroje a linky.

Nabízený sortiment lze rozdělit do tří hlavních skupin, které jsou obchodovány samostatně, avšak vhodně se vzájemně doplňují. Tyto tvoří tři pevné pilíře ekonomiky firmy.

Pohony a posuvy

Od samého počátku existence se firma orientovala na osvědčeného italského výrobce pohonů BONFIGLIOLI RIDUTTORI. Tato renomovaná značka vyrábí a dodává kompletní paletu pohonných systémů, od nejjednodušší šnekové převodovky přes čelní, kuželočelní a planetové převodovky do výše přenášeného krouticího momentu 500 000 Nm až po planetové převodovky, aplikované do mobilní techniky, kde ve spojení s hydraulickým pohonem přenášejí krouticí moment až 200 000 Nm.

Neustále se zvyšující požadavky na rychlost dodávek si vynutily mít k dispozici značné skladové zásoby hotových výrobků, ale vzhledem ke specifickým požadavkům zákazníků bylo nutno se orientovat i na možnosti přestavby pohonů a v konečné fázi i na stavbu pohonů přímo ve firmě

AMPO. Od roku 2015 funguje proto ve firmě vlastní montážní centrum, kde jsou pohony montovány a zkoušeny především pro rychlé a specifické požadavky zákazníků. Širokou škálu převodovek doplňuje nabídka lineárních aktuátorů na principu trapézových nebo kuličkových šroubů v kombinaci s převodovkou a elektropohonem.

Lineární technika

Je dodávána především pro zákazníky, kteří se zabývají výrobou manipulační techniky, jednoúčelových strojů, CNC strojů a obráběcích center, těžkých řezacích strojů a pil. Dále polohovacích a manipulačních jednotek, elektronického průmyslu atd. 

Základem jsou produkty tajwanské firmy PMI, které jsou dováženy v komerčních délkách, skladovány a upravovány pro potřeby zákazníků ve společnosti AMPO. Za tímto účelem bylo zřízeno řezací a montážní centrum, kde jsou sestavovány zákaznické kity. Výběr zahrnuje kolejnice, vozíky a kuličkové šrouby široké škály rozměrů a provedení.

Strojírenské komponenty

Další významná část nabídkového portfolila doplňující první dva nosné obory. Pro konstruktéry a nákupčí firem se tak nabízí šance nakoupit komponenty pro stavbu strojů od jednoho dodavatele a tím nejen značně zjednodušit všechny obchodní procesy, nemuset složitě vyhledávat různé vhodné kombinace, ale získat optimální řešení či konfiguraci „šité přímo na míru“ pro konkrétní projekt či aplikaci, ale v neposlední řadě i možnost využití (často podstatně) příznivějších cen při nákupu celého „paketu“ od jednoho dodavatele. 

Jde o komponenty dopravníků, ze kterých je možno skládat různé typy, velikosti a délky dopravníku dle potřeby dopravovaného materiálu, dále široká volba dopravních pásů, destičkových, modulárních nebo článkových z různých druhů materiálu. Dále jsou to pneumatické prvky WAIRCOM v celém sortimentu umožňující sestavit běžné pneumatické obvody.

Kabelové energetické nosiče, jakožto rotační přívody elektrické energie MERCOTAC, kloubové hřídele MARIO FERRI, všesměrové válečky OKARTEK vhodně doplňují nabídku.

V poslední době však nabídka jednotlivých produktů, jakkoliv je rozsáhlá, nedokáže úplně pokrýt požadavky zákazníků. Proto společnost AMPO zaměřuje veškerý svůj potenciál na dodávky ne produktů, ale samotných řešení pro zákazníka.

V naší společnosti cílíme na návrh a výrobu inovačních a spolehlivých řešení pro přenos a kontrolu výkonu ve všech průmyslových odvětvích. Prostřednictvím zodpovědného a zákaznicky orientovaného přístupu

www.ampo.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Vědci zjistili, kdy je nejlepší čas pro pauzu na kafe

Také si dáváte první kafe v práci hned po ránu? Tak si běžte k nadřízeným pro pochvalu. Vědci právě prokázali, že jste...

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Zajímá vás, jak vzniká moderní dřevostavba? Budete překvapeni

Pokud se zajímáte o dřevostavby, možná vás bude zajímat, jak vlastně moderní dřevostavba vzniká, a pokud si ji...

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Češi se možná konečně dočkají povinné pauzy na kafe

Krátké a pravidelné pauzy na kafe jsou v mnoha zemích samozřejmostí. Jako třeba „fika“. Švédská pauza na kafe, která je...

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Jak pronajmout byt bez starostí? Záda vám kryje služba StálýNájem.cz

Potíže s neplatiči nájemného a jejich časté střídání v bytě, devastace nemovitosti a s tím související finanční ztráty...

Bydlení ve Vochově - venkovský klid a Plzeň na dosah

Bydlení ve Vochově   - venkovský klid a Plzeň na dosah

Plzeň jako čtvrté největší město republiky přináší spoustu pracovních příležitostí a patří k sídlům, která nabízejí...

Další z rubriky

Vysočina fest se blíží, v prodeji jsou jednodenní vstupenky

Vysočina fest se blíží, v prodeji jsou jednodenní vstupenky

První červencový víkend už neodmyslitelně patří největšímu hudebnímu festivalu v kraji Vysočina fest. Každý rok...

Pohodlně na hory? Jedině se střešními boxy

Pohodlně na hory? Jedině se střešními boxy

Letošní počasí se sněhem rozhodně nešetří. Zasněžené hory přímo vybízejí k zimní dovolené. Jak ale lyže, běžky nebo...

VŠPJ – malá škola s velkými možnostmi

VŠPJ – malá škola s velkými možnostmi

Vysoká škola polytechnická Jihlava (VŠPJ) letos slaví své patnácté narozeniny a v rámci oslav chystá celou řadu novinek...

Najdete na iDNES.cz