AMPO: stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Průmyslová výroba, tu strojírenskou nevyjímaje, nejsou jen stroje nejrůznějších velikostí a provedení, ale i spousta dalších zařízení, která udržují potřené systémy a procesy v pohybu. Všechno pro pohony, posuvy či dopravníkové systémy je v nabídce obchodní společnosti AMPO s.r.o. již skoro 25 let.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

AMPO – Stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let | foto: AMPO

Firma AMPO vstoupila na český a slovenský trh v roce 1994 jako rodinná firma se záměrem obsáhnout široký segment trhu rozsáhlou škálou subdodávek pro stavbu strojů a zařízení, případně dodávky náhradních dílů.

Rozvoj společnosti znamenal razantní rozšiřování nabízených produktů a k pohonům a převodovkám se začaly řadit další komponenty a strojní součásti, které umožňovaly konstruktérům sestavovat celé funkční uzly, části strojů nebo dopravní systémy.

AMPO – Stabilní řešení pro pohon a posuv již 25 let

Téměř 25 let existence firmy AMPO znamenala bouřlivý rozvoj od prvních pronajatých prostor pro obchod a skladování přes první vlastní halu a administrativní budovu, která byla uvedena do provozu v r. 2000 až po dnešní nejnovější obchodně-administrativní areál s montážními a výrobními centry. Současné prostory společnosti nabízejí podmínky pro poskytování služeb zákazníkům na té nejvyšší úrovni.

V průběhu rozvoje společnosti docházelo k rozšiřování požadavků a proto byla zahájena distribuce lineárního vedení značky PRECISION MOTION INDUSTRIES. Za účelem udržení nejvyšších standardů dodávek zákazníkům bylo potřeba vytvořit vyhovující prostředí pro zpracování těchto lineárních systémů. V dnešní době zabírá naše PMI řezací centrum skoro 1/4 celkových skladovacích a výrobních prostor.

Fotogalerie

Soubor nabízených komponentů firmou AMPO je jistě jednoznačnou výhodou při výběru subdodávek pro konstruktéra, ale i zásobáře - nákupčího podniku, pokud může širokou škálu jím zabezpečovaných položek nakoupit u jednoho dodavatele. Taková nabídka je vhodná nejen pro výrobce různých výrobních zařízení, obráběcích strojů, ale i pro uživatele výrobních linek dovezených ze zahraničí, které jsou již těmito komponenty osazeny.

Za tuto dobu se prodejní sortiment znatelně rozšířil a ustálil a nabídka je schopna uspokojit potřeby výrobců nových strojů, jednoúčelových strojů včetně náhradních dílů pro již instalované, především importované stroje a linky.

Nabízený sortiment lze rozdělit do tří hlavních skupin, které jsou obchodovány samostatně, avšak vhodně se vzájemně doplňují. Tyto tvoří tři pevné pilíře ekonomiky firmy.

Pohony a posuvy

Od samého počátku existence se firma orientovala na osvědčeného italského výrobce pohonů BONFIGLIOLI RIDUTTORI. Tato renomovaná značka vyrábí a dodává kompletní paletu pohonných systémů, od nejjednodušší šnekové převodovky přes čelní, kuželočelní a planetové převodovky do výše přenášeného krouticího momentu 500 000 Nm až po planetové převodovky, aplikované do mobilní techniky, kde ve spojení s hydraulickým pohonem přenášejí krouticí moment až 200 000 Nm.

Neustále se zvyšující požadavky na rychlost dodávek si vynutily mít k dispozici značné skladové zásoby hotových výrobků, ale vzhledem ke specifickým požadavkům zákazníků bylo nutno se orientovat i na možnosti přestavby pohonů a v konečné fázi i na stavbu pohonů přímo ve firmě

AMPO. Od roku 2015 funguje proto ve firmě vlastní montážní centrum, kde jsou pohony montovány a zkoušeny především pro rychlé a specifické požadavky zákazníků. Širokou škálu převodovek doplňuje nabídka lineárních aktuátorů na principu trapézových nebo kuličkových šroubů v kombinaci s převodovkou a elektropohonem.

Lineární technika

Je dodávána především pro zákazníky, kteří se zabývají výrobou manipulační techniky, jednoúčelových strojů, CNC strojů a obráběcích center, těžkých řezacích strojů a pil. Dále polohovacích a manipulačních jednotek, elektronického průmyslu atd. 

Základem jsou produkty tajwanské firmy PMI, které jsou dováženy v komerčních délkách, skladovány a upravovány pro potřeby zákazníků ve společnosti AMPO. Za tímto účelem bylo zřízeno řezací a montážní centrum, kde jsou sestavovány zákaznické kity. Výběr zahrnuje kolejnice, vozíky a kuličkové šrouby široké škály rozměrů a provedení.

Strojírenské komponenty

Další významná část nabídkového portfolila doplňující první dva nosné obory. Pro konstruktéry a nákupčí firem se tak nabízí šance nakoupit komponenty pro stavbu strojů od jednoho dodavatele a tím nejen značně zjednodušit všechny obchodní procesy, nemuset složitě vyhledávat různé vhodné kombinace, ale získat optimální řešení či konfiguraci „šité přímo na míru“ pro konkrétní projekt či aplikaci, ale v neposlední řadě i možnost využití (často podstatně) příznivějších cen při nákupu celého „paketu“ od jednoho dodavatele. 

Jde o komponenty dopravníků, ze kterých je možno skládat různé typy, velikosti a délky dopravníku dle potřeby dopravovaného materiálu, dále široká volba dopravních pásů, destičkových, modulárních nebo článkových z různých druhů materiálu. Dále jsou to pneumatické prvky WAIRCOM v celém sortimentu umožňující sestavit běžné pneumatické obvody.

Kabelové energetické nosiče, jakožto rotační přívody elektrické energie MERCOTAC, kloubové hřídele MARIO FERRI, všesměrové válečky OKARTEK vhodně doplňují nabídku.

V poslední době však nabídka jednotlivých produktů, jakkoliv je rozsáhlá, nedokáže úplně pokrýt požadavky zákazníků. Proto společnost AMPO zaměřuje veškerý svůj potenciál na dodávky ne produktů, ale samotných řešení pro zákazníka.

V naší společnosti cílíme na návrh a výrobu inovačních a spolehlivých řešení pro přenos a kontrolu výkonu ve všech průmyslových odvětvích. Prostřednictvím zodpovědného a zákaznicky orientovaného přístupu

www.ampo.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Češi míří do Wembley! Vsaďte si u Tipsportu a získejte 150 Kč zdarma

Kvalifikace na příští mistrovství Evropy ve fotbale startuje. A pořádně zostra! Český výběr zahájí cestu na turnaj,...

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Sanborn v září ukáže speciální stroje a zábavu pro děti

SANBORN a.s.

Přední výrobce dílů pro zařízení v energetice, petrochemii a dopravě. To je firma Sanborn sídlící ve Velkém Meziříčí....

Vybíráte vysokou školu na poslední chvíli? Poradíme vám, na co se zaměřit

Vysoká škola polytechnická Jihlava nabízí atraktivní profesně orientované obory...

Vysokých škol a univerzit je v České republice velké množství a liší se v mnoha ohledech. Víte, jak se neztratit v...

DNK system: osvědčený systém pro dřevostavby dodávají do celé republiky

Dřevostavby vznikají v Třebíči.

Během deseti let vývoje se z třebíčské firmy DNK system stal přední český výrobce stavebního systému pro dřevostavby. O...

Najdete na iDNES.cz