Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Chystáte se navštívit sibiřské jezero Bajkal, které láká na nádherné přírodní scenérie a obří jesetery? Pak si zde nenechte ujít těchto 10 věcí.

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít | foto: CK VIOLA travel s.r.o.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

1Ochutnat bajkalského omula

Na břehu jezera Bajkal můžete ochutnat tu nejjemnější rybu až v sedmi variantách! Omul sušený na slunci, uzený horkým i studeným kouřem, smažený s křupavou kůrčičkou, v trojobalu, v bajkalské rybí polévce, narychlo nasolený omul a omul pečený na rožni. Uzený omul - to je to pravé bajkalské jídlo! Nabízí se ve všech místech navštěvovaných turisty a v pobřežních městech. Pokaždé je trochu na jiný způsob, ale vždy je lahodný, voňavý a čerstvý. Vždyť jíst by se měl ihned po připravení.

2Spatřit bajkalskou něrpu

Něrpa je sladkovodní tuleň, který je symbolem jezera, takže ji určitě musíte vidět naživo! Vydáte-li se na okružní plavbu, uvidíte toto bajkalské zvíře v jeho přirozeném prostředí. Něrpy pravidelně vykukují z vody, aby se nadechly vzduchu a podívaly se na vás. Pokud se chcete s něrpami seznámit blíže a vyfotit si je, navštivte Bajkalské muzeum.

3Povečeřet bajkalské pozy

Jídlem, které musíte na Bajkalu určitě ochutnat, jsou pozy, nebo buuzy. Jedná se o nejoblíbenější pokrm místních obyvatel! Pozy se dělají z těsta ve formě jurt, uvnitř jsou naplněné najemno nasekaným jehněčím masem a vaří se v páře. Takže se maso zapéká ve vlastní šťávě. Pozy můžete ochutnat ve všech turistických místech, ale nejchutnější jsou samozřejmě v Burjatsku. Tam žijí praví odborníci na pozy!

4Poburchanit

Cestou k jezeru Bajkal narazíte na malé altánky a sloupy ozdobené různobarevnými stužkami. Jedná se o Obo, svérázné oltáře k uctívání místních duchů. Tady je zvykem „burchanit“, udobřovat si místní duchy, aby vám byli nakloněni během vašeho cestování. Můžete zde zanechat minci, uvázat stuhu a něco si přát. Podrobnosti tohoto obyčeje vám vysvětlí váš průvodce.

5Vyfotit se se skálou Šamanka (mys Burchan) v pozadí

Známý mys Burchan, lidově nazývaný skála Šamanka, je vizitka jezera Bajkal. Nachází se na ostrově Olchon, v obci Chužir. Je to místo síly, tajemné a mystické, skála z krásného bílého mramoru, kde se fotky povedou na 100 %. Nezapomeňte si pořídit snímek se Šamankou v pozadí, až budete na ostrově Olchon.

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

6Vykoupat se – jezero Bajkal má i mělké zátoky s teplou vodou

Koupání v jezeře je téma hodné samostatné diskuse. Křišťálově čistá voda přímo vybízí k osvěžení. Najdete zde mělké zátoky s teplou vodou! Ale zaplavat si na širém jezeře, to už člověk musí být odvážlivec. Pocity, které vás čekají, je těžké popsat slovy. Je to velmi zvláštní vzrušení, teplotní kontrasty, které málokde jinde můžete v životě zažít.

7Setkat se se šamanem nebo s lámou

Na Bajkalu se nejen nabijete energií, ale budete mít také možnost setkat se se šamanem (na ostrově Olchon) nebo budhistickým lámou (Burjatsko) a promluvit si s ním o svých osobních starostech. Šaman vykoná obřad, aby se vám dobře dařilo, a láma se s vámi podělí o moudrosti a sestaví vám astrologickou předpověď.

8Přát si něco v jednom z míst síly

Na Bajkalu je mnoho zvláštních míst, kde je energetika jezera zvlášť silně cítit. Obvykle se v takovýchto místech nacházejí Obo - místa, kde se provádí usmiřování s místními duchy. Při uvazování stuhy kolem sloupu nebo stromu či obětování mince si musíte něco přát - přání se dozajista vyplní!

9Uskutečnit plavbu lodí

Uvidět jezero Bajkal doopravdy, to předpokládá vyrazit na plavbu lodí nebo dokonce několikadenní okružní plavbu. Bajkal je jezero, a nejlépe lze jeho krásu ocenit z paluby lodi, kdy je kolem vás jen samá voda a v dálce obrysy pobřeží a hor.

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

10Louskat cedrové oříšky

Cedrové lesy pokrývají celé pobřeží jezera, takže koupit právě sklizenou cedrovou šišku plnou čerstvých cedrových oříšků lze za velmi atraktivní cenu. Mimochodem, šišky jsou skvělým suvenýrem z Bajkalu pro vaše blízké!

Existuje mnoho unikátních míst v Rusku, která stojí za návštěvu. Můžete si vzít mapu, nebo otevřít webové stránky www.russiatour.cz a náhodně vybrat jakoukoli oblast této země - vždycky najdete zajímavá místa, která mohou být vhodným cílem Vaší cesty.

Potom, prosím, kontaktujte nás, a my Vám pomůžeme při rozhodování o Vaší dovolené v Rusku. Najdeme vhodné lety, vyřídíme víza, zajistíme pojištění, poradíme místní zajímavosti, zodpovíme všechny Vaše otázky. Objevte Rusko s námi!

Vaše CK VIOLA travel s.r.o.

Více informací najdete na www.violatravel.cz nebo na www.russiatour.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Někdy umím být dost protivný, říká spolumajitel HONDL GLOBAL SERVICES

Spolumajitel společnosti HONDL GLOBAL SERVICES a spoluzakladatel nadnárodního konsorcia CEJS Jiří Hondl prozradil s...

Nový Domov seniorů Říčany vítá první obyvatele

Nový Domov seniorů Říčany vítá první obyvatele.

Domov seniorů Říčany nabízí služby a péči seniorům, ale také osobám postiženým Alzheimerovou chorobou a stařeckou...

Chcete koupit či prodat obraz? Přijďte na aukci

Zátiší s chřestem

Máte doma obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Zkuste aukci. Nevíte, jak probíhá?...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.