Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Chystáte se navštívit sibiřské jezero Bajkal, které láká na nádherné přírodní scenérie a obří jesetery? Pak si zde nenechte ujít těchto 10 věcí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít | foto: CK VIOLA travel s.r.o.

1Ochutnat bajkalského omula

Na břehu jezera Bajkal můžete ochutnat tu nejjemnější rybu až v sedmi variantách! Omul sušený na slunci, uzený horkým i studeným kouřem, smažený s křupavou kůrčičkou, v trojobalu, v bajkalské rybí polévce, narychlo nasolený omul a omul pečený na rožni. Uzený omul - to je to pravé bajkalské jídlo! Nabízí se ve všech místech navštěvovaných turisty a v pobřežních městech. Pokaždé je trochu na jiný způsob, ale vždy je lahodný, voňavý a čerstvý. Vždyť jíst by se měl ihned po připravení.

2Spatřit bajkalskou něrpu

Něrpa je sladkovodní tuleň, který je symbolem jezera, takže ji určitě musíte vidět naživo! Vydáte-li se na okružní plavbu, uvidíte toto bajkalské zvíře v jeho přirozeném prostředí. Něrpy pravidelně vykukují z vody, aby se nadechly vzduchu a podívaly se na vás. Pokud se chcete s něrpami seznámit blíže a vyfotit si je, navštivte Bajkalské muzeum.

3Povečeřet bajkalské pozy

Jídlem, které musíte na Bajkalu určitě ochutnat, jsou pozy, nebo buuzy. Jedná se o nejoblíbenější pokrm místních obyvatel! Pozy se dělají z těsta ve formě jurt, uvnitř jsou naplněné najemno nasekaným jehněčím masem a vaří se v páře. Takže se maso zapéká ve vlastní šťávě. Pozy můžete ochutnat ve všech turistických místech, ale nejchutnější jsou samozřejmě v Burjatsku. Tam žijí praví odborníci na pozy!

4Poburchanit

Cestou k jezeru Bajkal narazíte na malé altánky a sloupy ozdobené různobarevnými stužkami. Jedná se o Obo, svérázné oltáře k uctívání místních duchů. Tady je zvykem „burchanit“, udobřovat si místní duchy, aby vám byli nakloněni během vašeho cestování. Můžete zde zanechat minci, uvázat stuhu a něco si přát. Podrobnosti tohoto obyčeje vám vysvětlí váš průvodce.

5Vyfotit se se skálou Šamanka (mys Burchan) v pozadí

Známý mys Burchan, lidově nazývaný skála Šamanka, je vizitka jezera Bajkal. Nachází se na ostrově Olchon, v obci Chužir. Je to místo síly, tajemné a mystické, skála z krásného bílého mramoru, kde se fotky povedou na 100 %. Nezapomeňte si pořídit snímek se Šamankou v pozadí, až budete na ostrově Olchon.

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

6Vykoupat se – jezero Bajkal má i mělké zátoky s teplou vodou

Koupání v jezeře je téma hodné samostatné diskuse. Křišťálově čistá voda přímo vybízí k osvěžení. Najdete zde mělké zátoky s teplou vodou! Ale zaplavat si na širém jezeře, to už člověk musí být odvážlivec. Pocity, které vás čekají, je těžké popsat slovy. Je to velmi zvláštní vzrušení, teplotní kontrasty, které málokde jinde můžete v životě zažít.

7Setkat se se šamanem nebo s lámou

Na Bajkalu se nejen nabijete energií, ale budete mít také možnost setkat se se šamanem (na ostrově Olchon) nebo budhistickým lámou (Burjatsko) a promluvit si s ním o svých osobních starostech. Šaman vykoná obřad, aby se vám dobře dařilo, a láma se s vámi podělí o moudrosti a sestaví vám astrologickou předpověď.

8Přát si něco v jednom z míst síly

Na Bajkalu je mnoho zvláštních míst, kde je energetika jezera zvlášť silně cítit. Obvykle se v takovýchto místech nacházejí Obo - místa, kde se provádí usmiřování s místními duchy. Při uvazování stuhy kolem sloupu nebo stromu či obětování mince si musíte něco přát - přání se dozajista vyplní!

9Uskutečnit plavbu lodí

Uvidět jezero Bajkal doopravdy, to předpokládá vyrazit na plavbu lodí nebo dokonce několikadenní okružní plavbu. Bajkal je jezero, a nejlépe lze jeho krásu ocenit z paluby lodi, kdy je kolem vás jen samá voda a v dálce obrysy pobřeží a hor.

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

Jezero Bajkal a 10 věcí, které si zde nesmíte nechat ujít

10Louskat cedrové oříšky

Cedrové lesy pokrývají celé pobřeží jezera, takže koupit právě sklizenou cedrovou šišku plnou čerstvých cedrových oříšků lze za velmi atraktivní cenu. Mimochodem, šišky jsou skvělým suvenýrem z Bajkalu pro vaše blízké!

Existuje mnoho unikátních míst v Rusku, která stojí za návštěvu. Můžete si vzít mapu, nebo otevřít webové stránky www.russiatour.cz a náhodně vybrat jakoukoli oblast této země - vždycky najdete zajímavá místa, která mohou být vhodným cílem Vaší cesty.

Potom, prosím, kontaktujte nás, a my Vám pomůžeme při rozhodování o Vaší dovolené v Rusku. Najdeme vhodné lety, vyřídíme víza, zajistíme pojištění, poradíme místní zajímavosti, zodpovíme všechny Vaše otázky. Objevte Rusko s námi!

Vaše CK VIOLA travel s.r.o.

Více informací najdete na www.violatravel.cz nebo na www.russiatour.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Střední škola mediální grafiky: Biflování nahrazuje odborná praxe

Co spojuje fotografa Jana Saudka, herečku Jitku Molavcovou a majitele inzertních novin Annonce Josefa Kudláčka?...

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Hledáte prostory pro firemní skladování? Máme pro vás efektivní řešení

Každá firma musí ze zákona povinně archivovat některé dokumenty, výrobci a distributoři navíc potřebují více místa také...

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Brzy nás čeká odstranění dálniční známky z autoskla. Jak na to?

Na internetu jsou k dohledání různé „osvědčené“ tipy, jak odstranit neplatnou dálniční známku. Jsou ale opravdu...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz