Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jezděte zdravěji a úsporněji autobusy CNG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Ministerstvo životního prostředí v roce 2014 vyhlásilo výzvu z Operačního programu životního prostředí na obměnu starých autobusů za nové autobusy CNG v Ústeckém, Moravskoslezském kraji a Brněnské aglomeraci. Konečná alokace činila 1,4 mld. Kč.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jezděte zdravěji a úsporněji autobusy CNG | foto:  Státní fond životního prostředí

Bylo pořízeno 303 autobusů a 3 plnicí stanice. Cílem této výzvy bylo snížení emisí a zlepšení kvality života obyvatel ve 3 nejznečištěnějších regionech. Výměnou nejstarších autobusů spadajících do emisní normy Euro 0 za autobusy CNG může dojít ke snížení emisí téměř o 1 000 kg za rok.

Dále jsou autobusy na CNG mnohem tišší, ekonomicky úspornější (o 30 až 40 %) a bezpečnější než klasické autobusy. Podobné charakteristiky můžeme nalézt i u osobních automobilů, kde se již dnes pojí velký dojezd s dostatečnou plnicí infrastrukturou (ke konci roku 2015 by mělo být na území ČR cca 100 plnicích stanic na CNG).

Osvěta Čisté mobility podporuje alternativní pohony i veřejnou hromadnou dopravu

Ministerstvo životního prostředí vidí ve snižování emisí z dopravy jednu ze svých priorit. V nadcházejícím období se bude prioritně zaměřovat na osvětu Čisté mobility, kam spadá nejen podpora alternativních pohonů (CNG, elektromobilita, vodík), ale zejména podpora veřejné hromadné dopravy (nejlépe s podporou alternativních pohonů), nemotorové dopravy, sdílení kol a aut, podpora návaznosti jednotlivých dopravních módů apod.

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo v létě 2015 výzvu na osvětu témat spadajících do čisté mobility. Osvětové aktivity by měly probíhat na území statutárních měst zejména v roce 2016 a měly by být propojeny se stávajícími osvětovými aktivitami, jako je například Evropský týden mobility a den bez aut.

Autobusy CNG jsou součástí opatření ke zlepšení kvality ovzduší v ČR

Ministerstvo životního prostředí dále uvažuje o finanční dotaci na nákup vozidel s alternativním pohonem (elektromobily, CNG) za předpokladu ekologického zpracování starého vozidla. Od tohoto opatření si Ministerstvo životního prostředí slibuje omlazení zastaralého vozového parku v ČR a zároveň propagaci vozidel s alternativním pohonem, které narozdíl od klasických pohonů splňují požadované limity bez jakýchkoli filtrů či softwarových úprav.

Ministerstvo životního prostředí je také garantem Národního programu snižování emisí ČR 2020 a Střednědobé strategie zlepšení kvality ovzduší v ČR (do roku 2020). Ministerstvo životního prostředí se také podílelo na vytvoření Národního akčního plánu čisté mobility, který je prvním materiálem, který se zabývá podporou vozidel na alternativní pohon (elektromobilita, CNG/LNG, vodík). Všechny uvedené koncepce obsahují taková opatření, která by měla do velké míry přispět ke zlepšení ovzduší v ČR. Plánované předložení těchto koncepcí na vládu ČR se předpokládá do konce roku 2015.

Více informací najdete na www.opzp.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Rozdíly mezi protištěkacími obojky, aneb jak správně vybrat
Rozdíly mezi protištěkacími obojky, aneb jak správně vybrat

Trápí vás nepřestávající štěkání vašeho psa? Máte kvůli jeho špatnému zvyku problémy se sousedy? Prověřenou výcvikovou pomůckou, která tento problém hravě...  celý článek

Jak chytře utratit peníze z letní brigády a ještě ušetřit?
Jak chytře utratit peníze z letní brigády a ještě ušetřit?

Prázdniny jsou u konce. Zpříjemněte si návrat do školních lavic novým telefonem.  celý článek

Erik Štefanovič, jednatel projektantsko-manažerské kanceláře DELTA...
Udržitelná výstavba jde ruku v ruce s hospodárností

Závěr měsíce září patří celosvětovému svátku trvale udržitelných budov. Jak taková udržitelná výstavba probíhá v praxi jsme se zeptali Erika Štefanoviče,...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.