Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jezděte zdravěji a úsporněji autobusy CNG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ministerstvo životního prostředí v roce 2014 vyhlásilo výzvu z Operačního programu životního prostředí na obměnu starých autobusů za nové autobusy CNG v Ústeckém, Moravskoslezském kraji a Brněnské aglomeraci. Konečná alokace činila 1,4 mld. Kč.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jezděte zdravěji a úsporněji autobusy CNG | foto:  Státní fond životního prostředí

Bylo pořízeno 303 autobusů a 3 plnicí stanice. Cílem této výzvy bylo snížení emisí a zlepšení kvality života obyvatel ve 3 nejznečištěnějších regionech. Výměnou nejstarších autobusů spadajících do emisní normy Euro 0 za autobusy CNG může dojít ke snížení emisí téměř o 1 000 kg za rok.

Dále jsou autobusy na CNG mnohem tišší, ekonomicky úspornější (o 30 až 40 %) a bezpečnější než klasické autobusy. Podobné charakteristiky můžeme nalézt i u osobních automobilů, kde se již dnes pojí velký dojezd s dostatečnou plnicí infrastrukturou (ke konci roku 2015 by mělo být na území ČR cca 100 plnicích stanic na CNG).

Osvěta Čisté mobility podporuje alternativní pohony i veřejnou hromadnou dopravu

Ministerstvo životního prostředí vidí ve snižování emisí z dopravy jednu ze svých priorit. V nadcházejícím období se bude prioritně zaměřovat na osvětu Čisté mobility, kam spadá nejen podpora alternativních pohonů (CNG, elektromobilita, vodík), ale zejména podpora veřejné hromadné dopravy (nejlépe s podporou alternativních pohonů), nemotorové dopravy, sdílení kol a aut, podpora návaznosti jednotlivých dopravních módů apod.

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo v létě 2015 výzvu na osvětu témat spadajících do čisté mobility. Osvětové aktivity by měly probíhat na území statutárních měst zejména v roce 2016 a měly by být propojeny se stávajícími osvětovými aktivitami, jako je například Evropský týden mobility a den bez aut.

Autobusy CNG jsou součástí opatření ke zlepšení kvality ovzduší v ČR

Ministerstvo životního prostředí dále uvažuje o finanční dotaci na nákup vozidel s alternativním pohonem (elektromobily, CNG) za předpokladu ekologického zpracování starého vozidla. Od tohoto opatření si Ministerstvo životního prostředí slibuje omlazení zastaralého vozového parku v ČR a zároveň propagaci vozidel s alternativním pohonem, které narozdíl od klasických pohonů splňují požadované limity bez jakýchkoli filtrů či softwarových úprav.

Ministerstvo životního prostředí je také garantem Národního programu snižování emisí ČR 2020 a Střednědobé strategie zlepšení kvality ovzduší v ČR (do roku 2020). Ministerstvo životního prostředí se také podílelo na vytvoření Národního akčního plánu čisté mobility, který je prvním materiálem, který se zabývá podporou vozidel na alternativní pohon (elektromobilita, CNG/LNG, vodík). Všechny uvedené koncepce obsahují taková opatření, která by měla do velké míry přispět ke zlepšení ovzduší v ČR. Plánované předložení těchto koncepcí na vládu ČR se předpokládá do konce roku 2015.

Více informací najdete na www.opzp.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Kremace zvířat aneb důstojný odchod člena rodiny

Krematorium zvířat Brno

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Najdete na iDNES.cz