Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhodujete se, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není jen sklářská

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Snad každé místo naší republiky je s něčím spojené. Řekne – li se Nový Bor, většina lidí si okamžitě vybaví české sklo. Ano, s Novým Borem je sklo velmi úzce spjaté. Málokdo však ví o mnoholeté historii sklářského vzdělávání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není jenom sklářská! | foto: Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor

Zajímá Vás historie novoborské sklářské školy? Chcete vědět více? Navštivte naše webové stránky www.glassschool.cz. 

Stále jste si nevybrali obor, který studovat? Sklářská škola má k dispozici krásnou moderní sklářskou huť a všechny rafinační dílny pro výuku všech zušlechťovacích sklářských technik. Můžeme Vás pozvat na  virtuální prohlídku? Naše sklářské techniky je možné studovat od učebních oborů přes střední školu až po Vyšší odbornou školu sklářskou, která je se svým oborem Tvorba uměleckého skla jediná v České republice. 

Studovat sklářské obory se vyplatí, po letech hospodářské recese přichází nyní znovu doba, kdy je o sklářské řemeslníky velký zájem ze strany podnikatelů, a to již v době jejich studia. Část odborného výcviku tak mohou žáci strávit u svých budoucích zaměstnavatelů s příslibem zaměstnání po ukončení studia. 

Čeští skláři jsou Libereckým krajem podporováni již během studia motivačním stipendiem a mají šanci získat i stipendium prospěchové. Přijímací zkouška v učebních oborech se nekoná. Zájemci budou přijati na základě přihlášky a pozváni do školy k motivačnímu pohovoru a prohlídce školy. Pro studijní obor Uměleckořemeslné zpracování skla budou vyhlášena další kola přijímacích zkoušek, kdy testy SCIO jsou výrazně kráceny a nekoná se vůbec zkouška z matematiky.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není...

Kromě možnosti studia veškerých sklářských technik škola nabízí vzdělání na všeobecném Gymnáziu, připravujícím žáky k vysokoškolskému studiu, v oboru Design interiéru, zaměřeném na tvorbu a konstrukci nábytku a v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, jehož absolventi najdou uplatnění nejen v mateřských školách, ale také ve střediscích volnočasových aktivit dětí a mládeže jako jsou domy dětí a mládeže, školní kluby a družiny, a také jako vychovatelé v dětských domovech či internátech středních škol. 

Žáci naší školy se pravidelně a aktivně zúčastňují různých sportovních akcí, vědomostních soutěží a olympiád a mimo jiné díky realizaci projektů stále častěji vyjíždějí na odborné stáže, studijní cesty a výměnné pobyty do zahraničí. Více se dovíte na našich webových stránkách.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není...

Škola pravidelně pořádá akce otevřených dveří, z nichž asi nejpopulárnější se stala "Skleněná noc otevřených dveří“. Tato unikátní akce je vyhledávanou atrakcí, kdy má veřejnost jedinečnou příležitost osahat si sklářské techniky a vidět přátele školy z řad odborné veřejnosti v akci.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není...

Zaujala Vás naše nabídka? Přijďte se podívat,  zájemce o studium provedeme po škole po předchozím ohlášení kdykoliv. Kontakty najdete na našich webových stránkách.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

Modus tvoří nové výrobky vždy s vášní pro dokonalost

Společnost Modus sází na dlouhodobě dobré vztahy se svými zaměstnanci.

Před bezmála čtvrt stoletím začali s málem a od píky. A před dvěma lety již překročily jejich roční tržby poprvé...

U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Bezpečný internet bez starostí

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v...

Najdete na iDNES.cz