Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rozhodujete se, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není jen sklářská

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Snad každé místo naší republiky je s něčím spojené. Řekne – li se Nový Bor, většina lidí si okamžitě vybaví české sklo. Ano, s Novým Borem je sklo velmi úzce spjaté. Málokdo však ví o mnoholeté historii sklářského vzdělávání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není jenom sklářská! | foto: Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola, Nový Bor

Zajímá Vás historie novoborské sklářské školy? Chcete vědět více? Navštivte naše webové stránky www.glassschool.cz. 

Stále jste si nevybrali obor, který studovat? Sklářská škola má k dispozici krásnou moderní sklářskou huť a všechny rafinační dílny pro výuku všech zušlechťovacích sklářských technik. Můžeme Vás pozvat na  virtuální prohlídku? Naše sklářské techniky je možné studovat od učebních oborů přes střední školu až po Vyšší odbornou školu sklářskou, která je se svým oborem Tvorba uměleckého skla jediná v České republice. 

Studovat sklářské obory se vyplatí, po letech hospodářské recese přichází nyní znovu doba, kdy je o sklářské řemeslníky velký zájem ze strany podnikatelů, a to již v době jejich studia. Část odborného výcviku tak mohou žáci strávit u svých budoucích zaměstnavatelů s příslibem zaměstnání po ukončení studia. 

Čeští skláři jsou Libereckým krajem podporováni již během studia motivačním stipendiem a mají šanci získat i stipendium prospěchové. Přijímací zkouška v učebních oborech se nekoná. Zájemci budou přijati na základě přihlášky a pozváni do školy k motivačnímu pohovoru a prohlídce školy. Pro studijní obor Uměleckořemeslné zpracování skla budou vyhlášena další kola přijímacích zkoušek, kdy testy SCIO jsou výrazně kráceny a nekoná se vůbec zkouška z matematiky.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není...

Kromě možnosti studia veškerých sklářských technik škola nabízí vzdělání na všeobecném Gymnáziu, připravujícím žáky k vysokoškolskému studiu, v oboru Design interiéru, zaměřeném na tvorbu a konstrukci nábytku a v oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika, jehož absolventi najdou uplatnění nejen v mateřských školách, ale také ve střediscích volnočasových aktivit dětí a mládeže jako jsou domy dětí a mládeže, školní kluby a družiny, a také jako vychovatelé v dětských domovech či internátech středních škol. 

Žáci naší školy se pravidelně a aktivně zúčastňují různých sportovních akcí, vědomostních soutěží a olympiád a mimo jiné díky realizaci projektů stále častěji vyjíždějí na odborné stáže, studijní cesty a výměnné pobyty do zahraničí. Více se dovíte na našich webových stránkách.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není...

Škola pravidelně pořádá akce otevřených dveří, z nichž asi nejpopulárnější se stala "Skleněná noc otevřených dveří“. Tato unikátní akce je vyhledávanou atrakcí, kdy má veřejnost jedinečnou příležitost osahat si sklářské techniky a vidět přátele školy z řad odborné veřejnosti v akci.

Ještě jste se nerozhodli, kam jít studovat? Sklářská škola v Novém Boru už není...

Zaujala Vás naše nabídka? Přijďte se podívat,  zájemce o studium provedeme po škole po předchozím ohlášení kdykoliv. Kontakty najdete na našich webových stránkách.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Další z rubriky

Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Projekt Rezidence Park Masarykova dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS.

Pojďme se podívat na zajímavosti z řad produktů společnosti CERBEROS s. r. o., která poskytuje internetové připojení,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.