Použití slov z cizího jazyka dodá textu jistou eleganci a odbornost

– KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Porovnejte sami:

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nepravidelná slovesa v angličtině | foto: Impression Media, s.r.o.

  • Půda nebude schopna takové množství vody absorbovat.
  • Půda nebude schopna takové množství vody pojmout.
  •  Pacient již dva roky abstinuje.
  • Pacient již dva roky nepije.
  •  Akcelerujeme naše úsilí.
  • Zvyšujeme naše úsilí.

Ovšem za předpokladu, že se nedopustíte nějakého faux pas jejich nesprávným použitím. Pokud si nejste jisti, měli byste význam slova, které chcete použít nejdříve ověřit ve slovníku cizích slov.

Ale nemusíme chodit daleko. Některé cizí slova jsme v posledních měsících začali používat běžně. Například sociální distancování, reprodukční číslo, pandemie,…. Ale upřímně, kdo dokáže říci rozdíl významu mezi: epidemie vs. pandemie, karanténa vs. izolace a respirátor vs. ventilátor.

Mnoho slov, která jsme si přidali do slovníku, se týkalo probíhající situace. Nová slovní zásoba nám pomohla zůstat v těchto časech v bezpečí a informovaní.

Obecně k pochopení významu cizích slov slouží také učení se cizích jazyků. Spousta slov v češtině pochází třeba z němčiny nebo angličtiny. Jako příklad uveďme mix = míchat, input = vstup, output = výstup.

Ale pozor, brzy narazíte na to, že pro dobré zvládnutí cizího jazyka se potřebujete naučit i nepravidelná slovesa. Například v angličtině už zmíněné input je právě nepravidelné sloveso.

Jak vidíte existuje mnoho zdrojů na internetu, které vám pomohou a udělají z vás edukovaného jedince, který ve společnosti se svou slovní zásobou zazáří.