Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Zahoďte aplikace na úpravu fotek. V roce 2024 frčí realita!

  14:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Taky už vás nebaví filtrovaná realita a dokonalé snímky, které jsou si podobné jako vejce vejci? Pak gratulujeme, jste na správné vlně! V roce 2024 se totiž vrací trend autentické fotografie, která oslavuje krásu nedokonalosti a zachycuje momenty tak, jak se skutečně odehrávají. Tady je sedm tipů, díky nimž se mistrem autenticity stanete i vy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V roce 2024 frčí realita! | foto: Archiv OPPO

K tomu, abyste pořídili skutečně dechberoucí fotku, rozhodně nepotřebujete každý snímek zdlouhavě upravovat a aplikovat na něj jeden filtr za druhým. Stačí se řídit pár jednoduchými pravidly a na mobilní aplikace, kterými jste dřív své fotky proháněli, už si ani nevzpomenete. Takže, jak na to?

Experimentujte s úhly

V roce 2024 frčí realita!

Úhel pohledu má zásadní vliv na vnímání fotografie a může dramaticky ovlivnit atmosféru a kompozici snímku. Tradiční úhly, jako je fotografování z očí do očí jsou už dávno pasé. Erik Kim, americký profesionální fotograf na svých workshopech radí: „Nebojte se pořídit několik snímků stejné scény s různou expozicí, úhlem nebo clonou.“ Podle něj, jen tak lze vytvořit z vašich fotografií fascinující podívanou.

V roce 2024 frčí realita!

A když už se na nějakém zajímavém místě nacházíte, nebojte se to, co máte okolo sebe využít. Rekvizity a další prvky jako třeba skleněné plochy, zrcadla nebo rámování oken, pomohou dokreslit zajímavou kompozici.

Ostrost na prvním místě

Zaostření na hlavní motiv je jedním ze základních pravidel. Jen tak totiž dosáhnete toho, že vámi zvolený objekt bude pěkně ostrý a detailní. Pokud chcete být originální, můžete experimentovat s hloubkou ostrosti a vytvořit efekt bokeh, který rozmazává pozadí a zdůrazňuje hlavní motiv. Hodí se především při portrétní fotografii, kde pomáhá oddělit hlavní postavu od pozadí a vytvořit atraktivní a profesionální vzhled.

V roce 2024 frčí realita!

Oprašte blesk

Dynamický vzhled přímého záblesku se nyní těší velké oblibě nejen u celebrit, ale také u profesionálních fotografů. Newyorský fotograf Allan Zepeda říká, že v poslední době se na něj obrací stále více klientů právě proto, že se jim líbí jeho fotografie s bleskem. „Myslím, že fotografiím dodává energii, spontánnost a vzrušení,“ říká. Kromě toho má ale punc klasiky a působí luxusně. Vždyť už na počátku 19. století fotografové používali „bleskový prášek“, tedy směs hořčíku a chlorečnanu draselného. Když byl fotograf připraven zmáčknout spoušť fotografu, zapálil tento prášek, který explodoval a tím osvětlil i fotografovaný objekt. Díky blesku vynikne světlý detail, proto je ideální ho použít třeba při noční oslavě.

V roce 2024 frčí realita!

Pohlídejte si zlatý řez

Kompozice snímku je základem každé úspěšné fotografie. Funkce mřížky zlatého řezu, dostupná na většině mobilních telefonů, vám pomůže umístit hlavní motiv do ideální polohy. Tento princip vychází z estetických pravidel, která se objevují v umění i architektuře již po staletí.

Zlatý řez není pouze technickým pravidlem, ale také uměleckým nástrojem, který může zdokonalit vaše fotografie a dodat jim vizuální harmonii. Pohrajte si s umístěním hlavního motivu a pozorujte, jak se snímek mění. Nebojte se odchýlit od pravidel. Však víte, že pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Někdy totiž právě nedodržení zlatého řezu může vést k nečekaně zajímavým výsledkům.

V roce 2024 frčí realita!

Světlo je klíčové

Využívejte přirozené světlo a foťte ideálně ve dne. Pokud je to možné, vyhněte se fotografování za přímého slunce, které může způsobit nepříjemné stíny a přeexponování snímku. Naopak zkuste využít jemně nasvícené scény, dosáhnete tak fotografií, které se podobají analogům, jež jsou momentálně v kurzu.

Nezapomeňte také využívat různé zdroje světla a jejich kombinace pro zajímavé efekty. Světelné pruhy, stínované vzory a odlesky mohou dodat vašim fotografiím hloubku, dokreslit náladu i přidat na dramatu. Měkké a rovnoměrné osvětlení vytváří jemné stíny a hladké přechody mezi světlem a stínem, což může být ideální pro portrétní fotografii nebo zachycení detailů.

V roce 2024 frčí realita!

Bez telefonu s kvalitním fotoaparátem už ani ránu

Moderní smartphony jsou dnes vybaveny skvělými fotoaparáty, které vám umožní zachytit úžasné momenty ve vysoké kvalitě. Funkce jako pokročilé rozpoznávání obličeje, detekce objektů a inteligentní noční režimy vám pomohou dosáhnout profesionálních výsledků i za náročných světelných podmínek. Například modely jako OPPO Reno 11 F 5G nabízejí široké spektrum funkcí pro fotografování, včetně trojitých fotoaparátů s vysokým rozlišením, technologií pro portrétní fotografii a inteligentními režimy pro zlepšení výsledného obrazu. S takovýmto telefonem se stanete mistrem každé fotky.

Ať už se právě chystáte na dovolenou, na výlet do parku, nebo jen venčit psa, mějte na paměti, že nejlepší snímky jsou ty, které zachycují realitu v celé její kráse. Takže pryč s filtry a hurá na focení!

  • Nejčtenější

Jako před víc než stoletím. Mahlerova Symfonie č. 7 bude událostí roku

Komerční sdělení Připomenout atmosféru světové premiéry Symfonie č. 7 Gustava Mahlera z roku 1908 chtějí v rámci Roku české hudby Česká...

Vůně sušenek a moderní technologie: To je Mondelēz v Opavě

Komerční sdělení Svět plný skvělých sušenek a oplatek BeBe Dobré ráno, Oreo, Zlaté Polomáčené, Fidorek a dalších produktů Opavia – to je...

V roce 2024 vzniklo v Česku díky Sazce už 198 milionářů

Komerční sdělení Uběhlo 182 dní roku 2024 a díky Sazce už v Česku přibylo 198 milionářů. Trend – alespoň jeden milionář za den, který...

Jak na větrání s rekuperací ve starším domě

Komerční sdělení Cílem rekonstrukce staršího domu bývá nejen zvýšení komfortu bydlení, ale také snížení nákladů na energie. Moderní...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

SILON rozšiřuje kapacitu recyklace plastů

Komerční sdělení SILON akvizicí PESL posiluje závazek k oběhovému hospodářství.

Letošní Jazz Open Ostrava vzdá hold legendárnímu umělci

Jedenáctinásobný držitel Grammy Phil Lassiter a Ida Nielsen, jedna z nejlepších baskytaristek světa, bývalí členové...

Místo jednorázové tašky designovka

Komerční sdělení Řetězec bister Natoo si na jaro připravil nový merch, který kombinuje styl a ekologii. Designová plátěná taška poslouží...

Jsme na prahu nové éry anti-agingu

Komerční sdělení O zázračných exozomech, které mají doslova schopnost zvrátit tok času, v poslední době napsala zahraniční média stovky...

Teplé dny jsou tady a tak se přijďte osvěžit do Starbucks

Komerční sdělení Do Starbucks přichází jedinečné ovocné osvěžení v podobě kvarteta oblíbených nápojů Starbucks Refresha® Drink.

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Zemřela Shannen Doherty. Hvězda Beverly Hills 90210 podlehla rakovině

Po téměř deseti letech boje s rakovinou zemřela americká herečka Shannen Doherty, informují média. Proslavil ji seriál...

Princezna Kate přišla s dcerou na Wimbledon, setkala se i s Krejčíkovou

Princezna Kate (42) přišla na mužské finále letošního Wimbledonu spolu se svou dcerou Charlotte (9). V zákulisí se...

Piju každý den. Dřív nebo později se upiju k smrti, líčí bývalý fotbalista Fenin

Fotbalista Martin Fenin (37) neprožívá nejlepší období. Nejen, že mu nevyšlo manželství s policistkou Beatou, se kterou...