Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jednotné kontaktní místo: snadná a bezplatná cesta k informacím o podnikání

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Chcete začít podnikat a nevíte, jak a na koho se obrátit? Plánujete rozšíření podnikatelských aktivit do jiného členského státu EU a EHP? Odpovědi na tyto a další otázky, které souvisí se získáním oprávnění, poskytne snadno a bezplatně jednotné kontaktní místo ve Zlíně.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jednotné kontaktní místo – snadná a bezplatná cesta k informacím o podnikání | foto: Statutární město Zlín

Od svého vzniku v roce 2010 se na naše jednotné kontaktní místo obrátilo více jak 500 tazatelů, mající zájem o informace o podnikání v nejrůznějších oborech a zemích EU, včetně informací o podnikání v České republice.

Zvláštní skupinu tazatelů pak tvoří zahraniční podnikatelé, kteří mají zájem rozšířit své podnikatelské aktivity o podnikání v České republice.

Hlavním cílem pro jednotné kontaktní místo je usnadnit začínajícím podnikatelům vstup do podnikání, příp. zmírnění překážek pro stávající podnikatele, kteří mají zájem rozšířit své podnikatelské aktivity nejen v České republice, ale i v jiných členských státech EU a EHP (např. na Slovensku, v Rakousku, Německu, Španělsku, Velké Británii apod.). Kromě toho jednotné kontaktní místo poskytuje také celou škálu dalších služeb a to nejen pro podnikatele.

Ve smyslu české právní úpravy má jednotné kontaktní místo dvě hlavní funkce a to informační a zprostředkovatelskou.

V rámci informační služby jednotné kontaktní místo poskytuje:

Jednotné kontaktní místo – snadná a bezplatná cesta k informacím o podnikání
 • informace potřebné pro získání oprávnění, zejména náležitosti žádosti a kontaktní údaje správních orgánů,
 • obecné informace o poskytování služeb v jiných členských státech EU,
 • obecné informace o opravných prostředcích a o řešení sporů v celé EU,
 • obecné informace o ochraně spotřebitele v jiných členských státech,
 • kontaktní údaje osob, které mohou poskytovatelům či příjemcům služeb poskytovat praktickou pomoc v případě problémů s úřady a to nejen doma, ale kdekoliv v EU.

V rámci zprostředkovatelské služby jednotné kontaktní místo:

 • zajistí předání žádosti o oprávnění k podnikání, podanou na základě jiného právního předpisu, příslušnému správnímu orgánu, který je o této žádosti oprávněn rozhodovat,
 • přijímá a předává příslušným správním orgánům oznámení a hlášení učiněná na základě jiného právního předpisu od osob podnikajících na základě oprávnění podle jiného právního předpisu a to:

 1. přihlášky k registraci nebo oznámení na základě jiného právního předpisu,
 2. oznámení a hlášení v oblasti sociálního zabezpečení od fyzických osob v rozsahu stanoveném jinými právními předpisy,
 3. oznámení o vzniku volných pracovních míst nebo jejich obsazení,
 4. oznámení a hlášení fyzických osob vůči zdravotním pojišťovnám v rozsahu stanoveném jiným právním předpisem.

Uvedené informační a zprostředkovatelské služby jsou poskytovány bezplatně. Nejedná se však o právní poradenství a jednotné kontaktní místo nemůže řešit konkrétní věci či spory, jdoucí nad rámec zákona o volném pohybu služeb.

Na zlínské jednotné kontaktní místo se může obrátit kdokoliv, bez ohledu na bydliště nebo státní občanství, a to prostřednictvím elektronického formuláře, který je umístěn na www.zlin.eu/jkm, e-mailu: jkm@muzlin.cz, telefonu: +420 577 630 914 nebo písemně či osobně na živnostenském odboru Magistrátu města Zlína, přičemž dotaz lze učinit jak v českém (slovenském) tak i anglickém jazyce.

Kontakt

Magistrát města Zlína, Odbor živnostenský - jednotné kontaktní místo
Zarámí 4421
761 40 Zlín

tel: +420 577 630 914
FAX: +420 577 630 921
e-mail: jkm@muzlin.cz
web: www.zlin.eu/jkm

Jednotné kontaktní místo komunikuje s klientem ve formě, kterou si zvolí, a to i bez toho, aniž by živnostenský odbor Magistrátu města Zlína musel osobně navštívit.

Jednotné kontaktní místo, provozované živnostenským odborem Magistrátu města Zlína bylo zřízeno na základě zákona o volném pohybu služeb, kterým byla do českého právního řádu transponována směrnice Evropského parlamentu a Rady o službách na vnitřním trhu a je součástí celoevropské sítě jednotných kontaktních míst.

Statutární město Zlín
Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.