Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Přední český výrobce kancelářského nábytku slaví 25 let od založení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Mias OC, firma, která od svého vzniku prošla mnoha proměnami včetně několika převodů vlastnictví a změn jména, slaví 25 let. Od kovářské výroby až po výrobu a dodávky kancelářského nábytku významným nadnárodním společnostem v Evropě i po světě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého založení | foto: Mias OC spol. s r.o.

Začalo to v roce 1990 v obci Krouna na Hlinecku. Společnost ROVI s.r.o. se zabývala kovářskou výrobou, měla 5 pracovníků a obrat 3 miliony Kč. Za čtyři roky se na celkové ploše 3 500 m2 vyrábělo již několik řad nábytku a obrat firmy dosáhl 120 milionů korun.

Dalším historickým mezníkem byl vstup do nadnárodní skupiny a jednoho z největších evropských výrobců kancelářského nábytku, nizozemské Samas Groep. Během tohoto období došlo k přejmenování společnosti na Samas Česká republika spol. s r.o. Byla založena dceřiná licenční společnost „Sitag ČR“ se sídlem v Hlinsku, kde probíhala výroba a montáž židlí stejnojmenného švýcarského výrobce. 

S investicemi společnosti do nového segmentu sedacího nábytku a získání dalšího know-how rostly také investice do zkvalitňování současné výroby nábytku v Krouně. Společnost v krátké době získala celkem tři certifikáty ISO, prestižní tuzemské ocenění „Česká kvalita“ a jako jeden z mála českých výrobců nábytku značku „Ekologicky šetrný výrobek“.

Office Concept

Office Concept je skupina, která sdružuje výrobce kancelářského nábytku na evropském trhu.

Špatné hospodaření skupiny Samas posledních let na evropské úrovni se projevilo na finančních výsledcích této skupiny a začal strmý pád. Podobně jako několik ostatních výrobců skupiny se i toho českého podařilo zachránit. Čeští manažeři uskutečnili odkup firmy, která se záhy přejmenovala na Mias OC spol. s r.o. Díky tomu se společnosti otevřely nové možnosti vlastní originální designové tvorby, ale také nové trhy, které byly doposud díky začlenění do velkého koncernu zapovězeny. Byla založena skupina „Office Concept“, která sdružila bývalé výrobce skupiny Samas a začala sloužit výhradně pro spolupráci, výměnu informací, zkušeností a know-how z lokálních trhů. Plný název společnosti Mias OC proto zní „Mias Office Concept“.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...

Expanze na německý trh byla dalším logickým krokem. Mias OC se svými typovými řadami kancelářského nábytku začal v roce 2012 oslovovat nové klienty a nabírat dealery. Tomuto kroku však musela předcházet úprava produktu pro velice specifický německý trh. Jednalo se zejména o konstrukční úpravy jako je úprava výšky stolů nebo tloušťky desek tak, aby nábytek mohl projít německými zkušebnami. 

Jednatel společnosti Ing. Aleš Sokolík k tomu řekl: „Náš nábytek má sice všechny certifikáty vyžadované v EU, ale pro Německo jsme museli podstoupit ještě navíc velmi přísné testy pro stoly, skříně a kontejnery od certifikační společnosti TÜV v Hamburku k získání certifikátu GS Zeichen, což si vyžádalo další nemalou investici.“ Mias OC je nyní jednou z mála společností v Čechách, která tento certifikát vlastní. Aktuálně v roce 2015 tvoří export do Německa 40% z celkového obratu firmy.

Po zániku koncernu Samas Groep došlo také k ukončení výroby a montáže židlí „Sitag“ dceřinou společností. Společnost Mias OC se pod svou filozofií „nabízet vždy to nejlepší z daného segmentu“ rozhodla uzavřít smlouvu s německo-švýcarskou skupinou výrobců kancelářského sezení Dauphin HumanDesign® Group. Skupina Dauphin díky vlastnímu výzkumu a spoluprací s předními designery nabízí ergonomicky a designově špičkové řešení v oblasti kancelářského sezení.

Setkání zástupců společností Mias OC a Dauphin HumanDesign® Group

Setkání zástupců společností Mias OC a Dauphin HumanDesign® Group

V roce 2010 se společnosti Mias OC díky velice schopnému obchodnímu týmu podařilo získat zakázku kompletní výbavy interiérů sídla společnosti Lukoil v Taškentu. Tehdy z výrobní haly v Krouně do této exotické destinace odjelo 50 kamionů. Mezi významné, současné, či bývalé klienty společnosti Mias OC patří: Česká televize, Economia, GE, Heineken, IBM, Letiště Praha, Ministerstvo vnitra ČR, Národní divadlo, RWE a Škoda Auto.

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

U příležitosti 25. výročí společnosti je rozhodně co oslavovat. Spolupráce s nejlepšími značkami, odborný, profesionální tým, nejnovější technologie, vlastní design, mezinárodní know-how a od roku 2010 stále narůstající obrat.

Mias OC spol. s r.o.

Mias OC spol. s r.o.

Společnost Mias OC se nyní soustředí na upevňování své dlouhodobě stabilní pozice předního výrobce kancelářského nábytku na českém trhu společně s analyzováním dalších trhů a postupnou expanzí kvalitního českého produktu do zahraničí.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu.
Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu

Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, a proto se pravidelně objevují nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě. Dalším z řady...  celý článek

Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie.
Stejný přístup k domácnostem i velkým firmám při stanovení cen za energie

Zatímco dříve byly nejvýhodnější ceny elektřiny a plynu dostupné jen velkým firmám, nyní mohou u Centropolu tyto výhody čerpat i běžní spotřebitelé. Oblíbený...  celý článek

Vaše důležité elektronické dokumenty ochrání Bezpečné úložiště.
Jak uchovávat dokumenty elektronicky a opravdu bezpečně

Pořídit si zajištěný úložný prostor je snadné. Své důležité dokumenty budete mít uložené v elektronické podobě a přitom budou opravdu v bezpečí.  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.