Přední český výrobce kancelářského nábytku slaví 25 let od založení

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mias OC, firma, která od svého vzniku prošla mnoha proměnami včetně několika převodů vlastnictví a změn jména, slaví 25 let. Od kovářské výroby až po výrobu a dodávky kancelářského nábytku významným nadnárodním společnostem v Evropě i po světě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého založení | foto: Mias OC spol. s r.o.

Začalo to v roce 1990 v obci Krouna na Hlinecku. Společnost ROVI s.r.o. se zabývala kovářskou výrobou, měla 5 pracovníků a obrat 3 miliony Kč. Za čtyři roky se na celkové ploše 3 500 m2 vyrábělo již několik řad nábytku a obrat firmy dosáhl 120 milionů korun.

Dalším historickým mezníkem byl vstup do nadnárodní skupiny a jednoho z největších evropských výrobců kancelářského nábytku, nizozemské Samas Groep. Během tohoto období došlo k přejmenování společnosti na Samas Česká republika spol. s r.o. Byla založena dceřiná licenční společnost „Sitag ČR“ se sídlem v Hlinsku, kde probíhala výroba a montáž židlí stejnojmenného švýcarského výrobce. 

S investicemi společnosti do nového segmentu sedacího nábytku a získání dalšího know-how rostly také investice do zkvalitňování současné výroby nábytku v Krouně. Společnost v krátké době získala celkem tři certifikáty ISO, prestižní tuzemské ocenění „Česká kvalita“ a jako jeden z mála českých výrobců nábytku značku „Ekologicky šetrný výrobek“.

Office Concept

Office Concept je skupina, která sdružuje výrobce kancelářského nábytku na evropském trhu.

Špatné hospodaření skupiny Samas posledních let na evropské úrovni se projevilo na finančních výsledcích této skupiny a začal strmý pád. Podobně jako několik ostatních výrobců skupiny se i toho českého podařilo zachránit. Čeští manažeři uskutečnili odkup firmy, která se záhy přejmenovala na Mias OC spol. s r.o. Díky tomu se společnosti otevřely nové možnosti vlastní originální designové tvorby, ale také nové trhy, které byly doposud díky začlenění do velkého koncernu zapovězeny. Byla založena skupina „Office Concept“, která sdružila bývalé výrobce skupiny Samas a začala sloužit výhradně pro spolupráci, výměnu informací, zkušeností a know-how z lokálních trhů. Plný název společnosti Mias OC proto zní „Mias Office Concept“.

Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...
Jeden z největších českých výrobců kancelářského nábytku slaví 25 let od svého...

Expanze na německý trh byla dalším logickým krokem. Mias OC se svými typovými řadami kancelářského nábytku začal v roce 2012 oslovovat nové klienty a nabírat dealery. Tomuto kroku však musela předcházet úprava produktu pro velice specifický německý trh. Jednalo se zejména o konstrukční úpravy jako je úprava výšky stolů nebo tloušťky desek tak, aby nábytek mohl projít německými zkušebnami. 

Jednatel společnosti Ing. Aleš Sokolík k tomu řekl: „Náš nábytek má sice všechny certifikáty vyžadované v EU, ale pro Německo jsme museli podstoupit ještě navíc velmi přísné testy pro stoly, skříně a kontejnery od certifikační společnosti TÜV v Hamburku k získání certifikátu GS Zeichen, což si vyžádalo další nemalou investici.“ Mias OC je nyní jednou z mála společností v Čechách, která tento certifikát vlastní. Aktuálně v roce 2015 tvoří export do Německa 40% z celkového obratu firmy.

Po zániku koncernu Samas Groep došlo také k ukončení výroby a montáže židlí „Sitag“ dceřinou společností. Společnost Mias OC se pod svou filozofií „nabízet vždy to nejlepší z daného segmentu“ rozhodla uzavřít smlouvu s německo-švýcarskou skupinou výrobců kancelářského sezení Dauphin HumanDesign® Group. Skupina Dauphin díky vlastnímu výzkumu a spoluprací s předními designery nabízí ergonomicky a designově špičkové řešení v oblasti kancelářského sezení.

Setkání zástupců společností Mias OC a Dauphin HumanDesign® Group

Setkání zástupců společností Mias OC a Dauphin HumanDesign® Group

V roce 2010 se společnosti Mias OC díky velice schopnému obchodnímu týmu podařilo získat zakázku kompletní výbavy interiérů sídla společnosti Lukoil v Taškentu. Tehdy z výrobní haly v Krouně do této exotické destinace odjelo 50 kamionů. Mezi významné, současné, či bývalé klienty společnosti Mias OC patří: Česká televize, Economia, GE, Heineken, IBM, Letiště Praha, Ministerstvo vnitra ČR, Národní divadlo, RWE a Škoda Auto.

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

Sídlo společnosti a výroba v Krouně

U příležitosti 25. výročí společnosti je rozhodně co oslavovat. Spolupráce s nejlepšími značkami, odborný, profesionální tým, nejnovější technologie, vlastní design, mezinárodní know-how a od roku 2010 stále narůstající obrat.

Mias OC spol. s r.o.

Mias OC spol. s r.o.

Společnost Mias OC se nyní soustředí na upevňování své dlouhodobě stabilní pozice předního výrobce kancelářského nábytku na českém trhu společně s analyzováním dalších trhů a postupnou expanzí kvalitního českého produktu do zahraničí.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Obchodování online – vysoké zisky a vysoká rizika, Díl 1.

trading

Uživatelé tradingových platforem mají k dispozici nástroje profesionálních obchodníků s akciemi, ale podceňují často...

Další z rubriky

Hi Promotion a Edox reality spojí v roce 2019 své síly

Hi Promotion a Edox reality spojí v roce 2019 své síly

Jeden z největších hráčů na poli realit společnost Edox reality si vybrala úspěšnou reklamní agenturu Hi Promotion jako...

freeSAT: Téměř polovina Čechů má ve zvyku přispívat na charitu

freeSAT: téměř polovina Čechů má ve zvyku přispívat na charitu

Vánoce, svátky klidu a míru, jsou už za námi, a jelikož se jedná o období, které bývá často spojováno s charitativními...

Hisense na veletrhu CES představuje nejnovější průlomové technologie

Hisense na veletrhu CES představuje nejnovější průlomové technologie

Společnost Hisense vstupuje s radikálně novou zobrazovací technologií a inovativními koncepty připojených zařízení do...

Najdete na iDNES.cz