Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Je studium MBA v době recese přepych, nebo rentabilní investice?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V současném období krizového propadu naší české ekonomiky je jedním z populárních ozdravných opatření: šetřit. I v této době se však studium MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze rozhodně vyplatí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Promoce absolventů studia MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze v Betlémské kapli | foto: PIBS

S větším, nebo menším pochopením vedoucí pracovníci a jejich spolupracovníci ze soukromých i státních organizací (firem, ústavů, úřadů) berou na vědomí "krácení" dříve obvyklých výdajů na nákup různých druhů investic, služební cesty, propagaci, vybavení kanceláří, některé odměny.

Na pořad úspor se nejednou dostávají i různé formy vzdělávání a mezi nimi i světově populární a prestižní nejvyšší manažerské vzdělání organizované formou MBA (Master of Business Administration).

Položme si otázku, do jaké míry je šetření na vzdělávání vrcholových manažerů ekonomicky rozumné a kdy se dostává do rozporu s pravidlem moderní světové ekonomiky, že kvalitní manažerské znalosti jsou klíčovou a dlouhodobě udržitelnou konkurenční výhodou lidí i organizací?

Předávání diplomů novým absolventům studia MBA na Pražské mezinárodní

Předávání diplomů novým absolventům studia MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze

Studium MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze

Se záměrem přispět zkušenostmi z Pražské mezinárodní manažerské školy při VŠE, resp. Prague International Business School (zkratka PIBS), výběrově uvádíme podstatné závěry z rozboru názorů našich posluchačů, zpravidla pak zkušených vedoucích pracovníků z výrobních i nevýrobních podniků, státní a veřejné správy.

Tito "ostřílení" manažeři a manažerky sami svým založením většinou šetří svým časem, energií a prostředky organizací, které na jejich zvyšování kvalifikace mají zájem. Proto jejich stanoviska považujeme za podstatná.

Posluchači studia MBA na PIBS zejména oceňují, že získávají poznatky jak úspěšně plnit úlohu "lídrů" v nestandardních podmínkách krizového vývoje. Znamená to dát účinné bariéry procesům nestability a obráceně prosazovat opatření, která se s krizovými projevy podnikatelského prostředí vyrovnávají.

Jde např. o řešení úkolů spojených s propady zakázkové náplně, nedostatkem disponibilních finančních zdrojů, poklesem hospodářských výsledků a rostoucím sociálním napětím v podnicích i v celé společnosti.

Noví absolventi studia MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v

Noví absolventi studia MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze s akademickými funkcionáři VŠE

V programu výuky roste zájem o proaktivní metody strategického managementu a pružného taktického řízení, rozhodování v podmínkách rizika a neurčitosti, "lídrovské" vedení spolupracovníků, řízení poruch v dodavatelských a odběratelských řetězcích, umění spolupráce s partnery.

Posluchači kladně oceňují, že se učí komplexnímu systémovému přístupu k řešení řetězců krizových jevů a procesů, který propojuje disciplíny managementu, marketingu, financování, manažerských kalkulací, logistiky, popř. další, v jeden vzájemně se podmiňující komplex. V některých případech umožňují hrozby krizového prostředí měnit v podnikatelské příležitosti.

Vysoká míra zájmu a iniciativy posluchačů se projevuje i v účasti na přednáškách, besedách a diskusích, které PIBS spoluorganizuje mimo klasickou výuku. Jde např. o semináře k problematice krizového řízení, jež byly pořádány společně s týdeníkem Ekonom a některými konzultačními firmami.

Vedení PIBS již dnes bere jako závažnou výzvu nutnost včas připravovat studující a absolventy studia MBA na PIBS i na budoucí práci v kvalitativně nových podnikatelských podmínkách po-krizového období.

Do popředí vystupují např. nároky na umění inovace manažerských metod a procesů, prohlubování internacionalizace studia, interkulturálního managementu a nároků na nové metody práce v podmínkách globální světové ekonomiky. Osvědčuje se zde dlouhodobá spolupráce s kolegy z anglické Manchester Metropolitan University nebo Keplerovy university v rakouském Linci.

Vyhlašování výsledků golfového turnaje studentů a absolventů studia MBA na

Vyhlašování výsledků golfového turnaje studentů a absolventů studia MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze

Posluchači studia MBA na PIBS považují za rentabilní a perspektivní investici

Je radostné závěrem uvést výsledek z opakovaných rozborů názorů posluchačů PIBS, že i v současné době recese české ekonomiky své studium MBA považují za rentabilní a perspektivní investici do své osobní budoucnosti i perspektivy organizací, kde pracují.

Více informací na téma studium MBA na Pražské mezinárodní manažerské škole při VŠE v Praze naleznete na stránkách www.pibs.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.