Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jazykové znalosti jsou klíčem pro váš osobní i kariérní růst

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jazykové vzdělávání hraje v dnešní moderní a multikulturní evropské společnosti stále významnější roli. V profesním životě mohou být jazykové znalosti významnou konkurenční výhodou přinášející šance na lepší pracovní uplatnění, v osobním životě pak příjemnou činností v rámci vlastní seberealizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jazykové znalosti jsou klíčem pro Váš osobní i kariérní růst | foto: České vysoké učení technické v Praze

Katedra jazykové výuky Jaspex (jazyková speciální příprava expertů) na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze se zaměřuje na profesně orientované i zájmové výukové programy pro dospělé v rámci celoživotního vzdělávání.

Dlouhodobé zkušenosti v této oblasti vyústily v originálně koncipované akreditované studium umožňující postupně provést zájemce o zvládnutí anglického jazyka během osmi 14 týdenních semestrů od jazykové znalosti úrovně A1 až po úroveň C1 tak, jak je chápe Společný evropský referenční rámec pro jazyky.

Jaspex zlepší vaše jazykové znalosti

Na rozdíl od běžně nabízených otevřených kurzů je jazyková výuka rozdělena na několik vzájemně se doplňujících disciplín: komunikativní dovednosti, praktickou gramatiku a fonetiku.

Důraz je kladen na logiku, souvislosti, systematičnost a efektivní využití jazyka jako nástroje komunikace. Nedílnou součástí kurzů jsou semestrální zkoušky, při nichž si studenti ověřují úroveň nabyté jazykové znalosti a dovednost jazyk použít.

Školám chybí kvalifikovaní jazykáři

Jaspex realizuje rozšiřující studium angličtiny pro učitele ze základních, středních i vyšších odborných škol, které umožňuje získat odbornou kvalifikaci pro výuku anglického jazyka. Ke studiu se mohou hlásit absolventi magisterských programů VŠ, kteří mají pedagogické zaměření nebo pedagogické minimum a ovládají angličtinu na středně pokročilé úrovni.

Samotné studium se zaměřuje na rozšíření a prohloubení teoretických a praktických poznatků v mluveném i psaném projevu v nejrůznějších disciplínách souvisejících s výukou angličtiny a jednoznačně podporuje praktické osvojení moderních výukových metod a technik, potřebných pro rozvoj pedagogických schopností a dovedností. Jazykové znalosti vám pomohou také v kariérním růstu.

Jazykové znalosti s projektem JARO II

Protože kvalifikovaných učitelů jazyků, především angličtinářů, je stále nedostatek, ani se znalostmi cizích jazyků to není ideální, bylo jazykové vzdělávání učitelů podpořeno v rámci projektu JARO II (Jazykový rozvoj pedagogických pracovníků na území hlavního města Prahy).

ČVUT

Projekt JARO II začal v letošním školním roce a JASPEX jej realizuje ve spolupráci Magistrátem hl. města Prahy. Cílem je nejen zvýšit jazykovou odbornost učitelů cizích jazyků, především angličtiny, ale také postupně zvyšovat jazykové znalosti a kompetence učitelů ostatních předmětů tak, aby byli schopni pomáhat svým žákům realizovat mezinárodní projekty, komunikovat se zahraničními partnerskými školami, reprezentovat svou školu na výměnných pobytech v zahraničí apod.

Vyučovanými jazyky jsou angličtina, němčina, francouzština. Učitelé mají možnost studovat v ročních navazujících kurzech po dobu tří let. Velkou výhodou projektu je silné univerzitní zázemí, finanční dostupnost a také jednotná cílová skupina s podobnými studijními zájmy.

Široká nabídka jazykové výuky nejen pro učitele

Široká nabídka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze zahrnuje i další vzdělávací aktivity. Zahraniční zájemci o studium na ČVUT v Praze a dalších českých vysokých školách zde např. mohou vykonat certifikovanou zkoušku z českého jazyka na různých úrovních podle požadavků stanovených ke studiu jednotlivými fakultami.

Jaspex  pořádá také intenzivní kurzy češtiny pro cizince a zkoušky z češtiny pro trvalý pobyt. Vaše jazykové znalosti jsou klíčem pro spokojený život.

Veškeré informace týkající se další nabídky, která zlepší vaše jazykové znalosti, naleznete na webových stránkách MÚVS.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Najdete na iDNES.cz