Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jazykové znalosti jsou klíčem pro váš osobní i kariérní růst

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jazykové vzdělávání hraje v dnešní moderní a multikulturní evropské společnosti stále významnější roli. V profesním životě mohou být jazykové znalosti významnou konkurenční výhodou přinášející šance na lepší pracovní uplatnění, v osobním životě pak příjemnou činností v rámci vlastní seberealizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jazykové znalosti jsou klíčem pro Váš osobní i kariérní růst | foto: České vysoké učení technické v Praze

Katedra jazykové výuky Jaspex (jazyková speciální příprava expertů) na Masarykově ústavu vyšších studií ČVUT v Praze se zaměřuje na profesně orientované i zájmové výukové programy pro dospělé v rámci celoživotního vzdělávání.

Dlouhodobé zkušenosti v této oblasti vyústily v originálně koncipované akreditované studium umožňující postupně provést zájemce o zvládnutí anglického jazyka během osmi 14 týdenních semestrů od jazykové znalosti úrovně A1 až po úroveň C1 tak, jak je chápe Společný evropský referenční rámec pro jazyky.

Jaspex zlepší vaše jazykové znalosti

Na rozdíl od běžně nabízených otevřených kurzů je jazyková výuka rozdělena na několik vzájemně se doplňujících disciplín: komunikativní dovednosti, praktickou gramatiku a fonetiku.

Důraz je kladen na logiku, souvislosti, systematičnost a efektivní využití jazyka jako nástroje komunikace. Nedílnou součástí kurzů jsou semestrální zkoušky, při nichž si studenti ověřují úroveň nabyté jazykové znalosti a dovednost jazyk použít.

Školám chybí kvalifikovaní jazykáři

Jaspex realizuje rozšiřující studium angličtiny pro učitele ze základních, středních i vyšších odborných škol, které umožňuje získat odbornou kvalifikaci pro výuku anglického jazyka. Ke studiu se mohou hlásit absolventi magisterských programů VŠ, kteří mají pedagogické zaměření nebo pedagogické minimum a ovládají angličtinu na středně pokročilé úrovni.

Samotné studium se zaměřuje na rozšíření a prohloubení teoretických a praktických poznatků v mluveném i psaném projevu v nejrůznějších disciplínách souvisejících s výukou angličtiny a jednoznačně podporuje praktické osvojení moderních výukových metod a technik, potřebných pro rozvoj pedagogických schopností a dovedností. Jazykové znalosti vám pomohou také v kariérním růstu.

Jazykové znalosti s projektem JARO II

Protože kvalifikovaných učitelů jazyků, především angličtinářů, je stále nedostatek, ani se znalostmi cizích jazyků to není ideální, bylo jazykové vzdělávání učitelů podpořeno v rámci projektu JARO II (Jazykový rozvoj pedagogických pracovníků na území hlavního města Prahy).

ČVUT

Projekt JARO II začal v letošním školním roce a JASPEX jej realizuje ve spolupráci Magistrátem hl. města Prahy. Cílem je nejen zvýšit jazykovou odbornost učitelů cizích jazyků, především angličtiny, ale také postupně zvyšovat jazykové znalosti a kompetence učitelů ostatních předmětů tak, aby byli schopni pomáhat svým žákům realizovat mezinárodní projekty, komunikovat se zahraničními partnerskými školami, reprezentovat svou školu na výměnných pobytech v zahraničí apod.

Vyučovanými jazyky jsou angličtina, němčina, francouzština. Učitelé mají možnost studovat v ročních navazujících kurzech po dobu tří let. Velkou výhodou projektu je silné univerzitní zázemí, finanční dostupnost a také jednotná cílová skupina s podobnými studijními zájmy.

Široká nabídka jazykové výuky nejen pro učitele

Široká nabídka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT v Praze zahrnuje i další vzdělávací aktivity. Zahraniční zájemci o studium na ČVUT v Praze a dalších českých vysokých školách zde např. mohou vykonat certifikovanou zkoušku z českého jazyka na různých úrovních podle požadavků stanovených ke studiu jednotlivými fakultami.

Jaspex  pořádá také intenzivní kurzy češtiny pro cizince a zkoušky z češtiny pro trvalý pobyt. Vaše jazykové znalosti jsou klíčem pro spokojený život.

Veškeré informace týkající se další nabídky, která zlepší vaše jazykové znalosti, naleznete na webových stránkách MÚVS.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Hvězdné války se vrací do Rudolfina ve velkolepém koncertu SCI-FI

Na pódiu Rudolfina bude 150 umělců.

Fanoušci filmové hudby se dočkají dalšího tematického koncertu. A bude to pořádný nářez. Už 13. října 2018 naplní...

Najdete na iDNES.cz