Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jakých je 8 důvodů, proč navštívit Jekatěrinburg?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jekatěrinburg je hlavním městem Uralu, místem, kde se měnila historie ruského státu. Pokud jste stále ještě na pochybách, zde je několik důvodů, proč byste se měli s tímto jedinečným městem seznámit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jakých je 8 důvodů, proč navštívit Jekatěrinburg? | foto: East-West AERO, s.r.o.

1.Jekatěrinburg - Město dvou kontinentů

Nedaleko Jekatěrinburgu prochází hranice mezi dvěma kontinenty: Evropou a Asií. Přímo na tomto místě byl postaven památník. Nenechte si ujít unikátní možnost pobývat ve dvou světadílech současně - jednou nohou v Evropě a druhou v Asii.

2.Muzeum kamenů

V centru Jekatěrinburgu se nachází Uralské mineralogické muzeum, jehož sbírka obsahuje asi 10 tisíc unikátních exemplářů. Muzeum je považováno za nejlepší nejen na Urale, ale i v celém Rusku. Bohatství Uralu rovněž prezentuje Muzeum dějin kamenobrusičství a šperkařství, kde jsou vystavena díla z období od XVIII. století až po současnost. Rozhodně se musíte zastavit v jekatěrinburgském Muzeu výtvarných umění, kde je vystaven Kaslinský železný pavilon - mistrovské dílo průmyslového umění a světově unikátní architektonická konstrukce z litiny.

3.Neobvyklé památky

Město Jekatěrinburg je poměrně mladé - pouhých 293 roků, ale i přesto již má svou bohatou historii. Přímo v centru města se nachází muzeum pod širým nebem s ukázkami starých továrních strojů. Navíc jsou zde populární neobvyklé památníky moderní doby: památník klávesnice, neviditelného muže a spojaře.

Jakých je 8 důvodů, proč navštívit Jekatěrinburg?

4.Nádherná příroda

Nejpopulárnějším přírodním parkem Sverdlovské oblasti jsou Jelení proudy. Každoročně je navštíví více než 50 tisíc návštěvníků. Turisty lákají do těchto míst krásné lesy, čistá řeka Serga, četné malebné skály a jeskyně. Řeka Serga je rovněž mimořádně vhodná pro dvoudenní či třídenní sjezd.

5.Výstava vojenské techniky

Ural je proslulý nejen broušením drahých kamenů, ale jedná se rovněž o jedno z největších průmyslových center země. Zde, v závodě v Nižním Tagilu, se vyráběly slavné tanky T-34. Nyní stejná továrna produkuje světoznámé tanky T-90S. Na výstavu Russian Expo Arms je každoročně přijíždějí shlédnout v akci tisíce turistů a vojenských odborníků z různých zemí.

6.Poslední ruský car

Název města Jekatěrinburg je neoddělitelně spojen se jménem posledního ruského cara. Právě zde strávil poslední dny života imperátor Mikuláš II. se svou rodinou. Byli zastřeleni v Jekatěrinburgu a jejich ostatky byly ukryty nedaleko od města. Dnes ruská pravoslavná církev kanonizovala královskou rodinu, zařadila je mezi svaté a v místě popravy vybudovala Chrám na krvi. Za návštěvu rovněž stojí místo, kde byly pozůstatky královské rodiny nalezeny - klášterní komplex Ganina jama, kde byl podle starých ruských technologií vybudován komplex dřevěných kostelů.

Jakých je 8 důvodů, proč navštívit Jekatěrinburg?

7.Uctění památky českých vojáků

Jekatěrinburg a Česká republika mají kus společné historie. Mimo jiné se i v Jekatěrinburgu rodila česká nezávislost. Městem prochází Transsibiřská magistrála, po které se v roce 1918 vraceli vojáci československého sboru a kde probíhaly boje. Na památku těchto událostí byl na Michajlovském hřbitově v Jekatěrinburgu na počest padlým českým vojákům postaven památník.

8.Sport se světovým jménem

Dalším pádným důvodem k návštěvě Jekatěrinburgu je 21. fotbalové mistrovství FIFA, jehož závěrečná část se bude konat v Rusku od 14. června do 15. července 2018. A fanoušci KHL budou moci navštívit zápasy hokejového klubu Avtomobilist a podpořit své krajany. Město rovněž pravidelně hostí mistrovství světa v basketbalu a turnaj o pohár prvního prezidenta Ruska ve volejbalu.

Na cestu do hlavního města Uralu se můžete z Prahy vypravit pravidelnými linkami letecké společnosti Uralské aerolinie, a to každý čtvrtek a neděli. Levné letenky do Jekatěrinburgu si můžete koupit na www.eastwest.aero.

Informace poskytuje zástupce letecké společnosti Uralské aerolinie v Praze, East-West AERO s.r.o. Kontaktujte jej na tel.: +420 224 210 270 nebo na e-mail: info@eastwest.aero.

Autor:

Nejčtenější

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stoly s centrální nohou jsou zajímavé i praktické

Stůl se čtyřmi nohami najdeme v každém domě. Buďte hraví a originální! Představujeme vám stoly s centrální nohou, které...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Značka Strongbow osvěží město Brno

Značka Strongbow osvěží město Brno

V rámci kampaně značky Strongbow „Osvěž město jablky“ bylo možné hlasovat pro město, ve kterém bude uspořádána cider...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Další z rubriky

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem

Státní hypotéky byly i po týdnu k mání. Mladí lidé o ně nemají zájem.

O státní hypotéky nebyl takový zájem, se kterým se počítalo. Před prvním dnem podání žádostí se někteří nezdráhali...

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Budoucnost je v udržitelném zemědělství

Za 30 let bude 40 % světové populace trpět nedostatkem vody, jedna třetina na světě produkovaných potravin se k...

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

Najdete na iDNES.cz