Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kamerový systém složený z analogových kamer i IP kamer je stále žádanější. Vychází to z orientace jednotlivých kamer. IP kamera disponuje vysokým rozlišením a analogová kamera zase mnohem lépe zvládá tmavé scény a scény s výraznými jasovými rozdíly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Navštivte předváděcí prostory společnosti VIAKOM

Nejčastější hybridní systém je kombinace více IP kamer s jednou nebo dvěma analog kamerami. Tento kamerový systém vytvoříte s libovolným IP rekordérem přidáním video serveru, který převede libovolnou analogovou kameru na IP kameru a je možné ji vložit do běžného IP rekordéru. Analogová kamera díky svým vlastnostem lépe podá scény jako vstup do objektu (velký jasový rozdíl), otočné kamery (rychlé automatické ostření), místa s orientací na identifikaci osob v nočním režimu (vysoká citlivost na světlo v nočním režimu) nebo profesionálně sejme SPZ. 

"Potřeba hybridního nebo tribridního systému kamer vychází z účelu kamerového systému a důkladného ohodnocení dané scény." Jan Maroušek - VIAKOM CZ.

Dalším příkladem Hybridního systému je plná kombinace analogových a IP kamer nad rámec jednoho kamerového vstupu. Pro tyto instalace vždy volte zařízení označené jako hybridní.

V neposlední řadě je oblíbený i kamerový systém tribridní, kde dochází ke kombinaci analogových, HD-SDI a IP kamer v jednom záznamovém serveru a tím pádem kamery sdílí i jednotné klientské rozhraní.

Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

Kamerový systém NUUO s přídavným diskovým polem

Často se objevuje požadavek na rozsáhlejší úložiště video dat, než jaké dokáže nabídnout samo zařízení. V tuto chvíli přichází na řadu problematika přídavného diskového pole. Jak tedy nejlépe toto rozšíření provést? Pro naše zákazníky jsme připravili řešení, které je v mnoha aspektech nejvýhodnější pro toto použití. Jedná se o připojení diskového pole do sítě LAN. Kamerový systém poté funguje tak, že v místě záznamového zařízení je takzvaná "smyčka" video dat odpovídající jen několika dnům a ostatní data jsou automaticky, každý den, přemisťována na přídavné diskové pole. 
Více informací naleznete na stránkách www.viakom.cz a www.nuuo.cz.

  • Prohlížení video dat na vzdáleném diskovém poli je ve všech směrech shodné s prohlížením dat přímo na záznamovém zařízení. Jedná se jen o jedno kliknutí myši navíc.
  • Diskové pole dodáváme s vlastním firmware, který umožňuje nastavit funkci automatického odmazávání starších video dat přímo z diskového pole.
  • Do diskového pole můžete použít i HDD, které záznamové zařízení samo nepodporuje nebo nedoporučuje pro přímý záznam video dat.
  • Diskové pole se záznamy se může nacházet na skrytém místě díky připojení pomocí sítě LAN
	Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

PC nebo IP rekordér

Abyste mohli objektivně ohodnotit, zda zvolit řešení pomocí počítače nebo samostatného IP rekordéru, je třeba si hlavně shrnout všechny technické požadavky na kamerový systém v závislosti na  výhodách jednotlivých řešení záznamu IP kamer. Hlavním rozdílem je přístup k samotným video datům, které záznamové zařízení získá z kamer.

Tam, kde počítač tato data dekóduje a může tím pádem pracovat na dodatečných inteligentních funkcích a volitelných sreamech z kamer, IP rekordér jen data uloží a poskytne klientům. IP rekordér tedy neumí vytvářet detekce ani další streamy, vždy vychází jen z těch získaných přímo z kamer na základě přímé podpory konkrétní kamery. Je tedy nutno využívat takzvanou inteligenci v IP kameře. To také zároveň vytváří hlavní výhodu IP rekorderu, spolehlivost a možnost zpracování velmi vysokého datového toku z kamer. Tam, kde má počítač limit  na cca 75Mbps, většina IP rekordérů výkonnostně začíná. Díky tomuto specifiku dokáže například NVR Titan obsloužit až 250Mbps. To je ekvivalent třech pokročilých PC systémů. Výpočetním ekvivalentem počítače se pak může stát již zařízení ze základní řady NVRmini 2

Další zákonitosti, které z tohoto faktu plynou, vám rádi poradíme na technické podpoře velkoobchodu VIAKOM nebo při návštěvě našich předváděcích prostor.


Autor:

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Jak co nejlépe rozvrhnout kuchyni? Pomůže vám nový showroom firmy Blum

Máte už svou kuchyni v hlavě nebo na papíře, ale bojíte se, že vám pak ve skutečnosti nebude vyhovovat? Navštivte nový...

Vybíráte televizor? Panasonic vám k němu přidá 4K bezzrcadlovku zdarma

Vybíráte televizor? Panasonic vám k němu přidá 4K bezzrcadlovku zdarma

Většina českých domácností odkládá nákup nového televizoru na konec roku. Ti, kteří „vydrželi“ až do předvánočního...

Do Tvrze Krassa za nezapomenutelnými zážitky i odpočinkem

Do Tvrze Krassa za nezapomenutelnými zážitky i odpočinkem

Zázemí pro odpočinek se zaručeným soukromím, z dosahu ruchu velkoměsta a přitom s rychlým dojezdem. To jsou v dnešní...

Najdete na iDNES.cz