Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kamerový systém složený z analogových kamer i IP kamer je stále žádanější. Vychází to z orientace jednotlivých kamer. IP kamera disponuje vysokým rozlišením a analogová kamera zase mnohem lépe zvládá tmavé scény a scény s výraznými jasovými rozdíly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Navštivte předváděcí prostory společnosti VIAKOM

Nejčastější hybridní systém je kombinace více IP kamer s jednou nebo dvěma analog kamerami. Tento kamerový systém vytvoříte s libovolným IP rekordérem přidáním video serveru, který převede libovolnou analogovou kameru na IP kameru a je možné ji vložit do běžného IP rekordéru. Analogová kamera díky svým vlastnostem lépe podá scény jako vstup do objektu (velký jasový rozdíl), otočné kamery (rychlé automatické ostření), místa s orientací na identifikaci osob v nočním režimu (vysoká citlivost na světlo v nočním režimu) nebo profesionálně sejme SPZ. 

"Potřeba hybridního nebo tribridního systému kamer vychází z účelu kamerového systému a důkladného ohodnocení dané scény." Jan Maroušek - VIAKOM CZ.

Dalším příkladem Hybridního systému je plná kombinace analogových a IP kamer nad rámec jednoho kamerového vstupu. Pro tyto instalace vždy volte zařízení označené jako hybridní.

V neposlední řadě je oblíbený i kamerový systém tribridní, kde dochází ke kombinaci analogových, HD-SDI a IP kamer v jednom záznamovém serveru a tím pádem kamery sdílí i jednotné klientské rozhraní.

Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

Kamerový systém NUUO s přídavným diskovým polem

Často se objevuje požadavek na rozsáhlejší úložiště video dat, než jaké dokáže nabídnout samo zařízení. V tuto chvíli přichází na řadu problematika přídavného diskového pole. Jak tedy nejlépe toto rozšíření provést? Pro naše zákazníky jsme připravili řešení, které je v mnoha aspektech nejvýhodnější pro toto použití. Jedná se o připojení diskového pole do sítě LAN. Kamerový systém poté funguje tak, že v místě záznamového zařízení je takzvaná "smyčka" video dat odpovídající jen několika dnům a ostatní data jsou automaticky, každý den, přemisťována na přídavné diskové pole. 
Více informací naleznete na stránkách www.viakom.cz a www.nuuo.cz.

  • Prohlížení video dat na vzdáleném diskovém poli je ve všech směrech shodné s prohlížením dat přímo na záznamovém zařízení. Jedná se jen o jedno kliknutí myši navíc.
  • Diskové pole dodáváme s vlastním firmware, který umožňuje nastavit funkci automatického odmazávání starších video dat přímo z diskového pole.
  • Do diskového pole můžete použít i HDD, které záznamové zařízení samo nepodporuje nebo nedoporučuje pro přímý záznam video dat.
  • Diskové pole se záznamy se může nacházet na skrytém místě díky připojení pomocí sítě LAN
	Jaké výhody přináší hybridní a tribridní kamerový systém?

PC nebo IP rekordér

Abyste mohli objektivně ohodnotit, zda zvolit řešení pomocí počítače nebo samostatného IP rekordéru, je třeba si hlavně shrnout všechny technické požadavky na kamerový systém v závislosti na  výhodách jednotlivých řešení záznamu IP kamer. Hlavním rozdílem je přístup k samotným video datům, které záznamové zařízení získá z kamer.

Tam, kde počítač tato data dekóduje a může tím pádem pracovat na dodatečných inteligentních funkcích a volitelných sreamech z kamer, IP rekordér jen data uloží a poskytne klientům. IP rekordér tedy neumí vytvářet detekce ani další streamy, vždy vychází jen z těch získaných přímo z kamer na základě přímé podpory konkrétní kamery. Je tedy nutno využívat takzvanou inteligenci v IP kameře. To také zároveň vytváří hlavní výhodu IP rekorderu, spolehlivost a možnost zpracování velmi vysokého datového toku z kamer. Tam, kde má počítač limit  na cca 75Mbps, většina IP rekordérů výkonnostně začíná. Díky tomuto specifiku dokáže například NVR Titan obsloužit až 250Mbps. To je ekvivalent třech pokročilých PC systémů. Výpočetním ekvivalentem počítače se pak může stát již zařízení ze základní řady NVRmini 2

Další zákonitosti, které z tohoto faktu plynou, vám rádi poradíme na technické podpoře velkoobchodu VIAKOM nebo při návštěvě našich předváděcích prostor.


Autor:

Nejčtenější

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Technologie ARISTON pomohou v Grónsku rozkrýt globální oteplování

Technologie ARISTON pomohou v Grónsku rozkrýt globální oteplování

Firma Ariston je věrná cíli přinášet pohodlí každému a oznámila úspěšné dokončení první fáze projektu „Ariston Comfort...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela

Údržba vinylové podlahy: čtyři tipy, aby podlaha déle vydržela

Jak pečovat o podlahu z vinylu, aby byla stále krásná? Údržba vinylové podlahy vám nezabere moc času a krytina se vám...

Najdete na iDNES.cz