Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jsou lepší plastové, či kovové šicí stroje? Nechte si poradit

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
jak vybrat kvalitní šicí stroje a overlocky? Jaké mají mít parametry? Budou lepší šicí stroje plastové nebo kovové? Dáme vám tipy na výběr.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

šicí stroj Amelia II | foto: OK business, s.r.o.

Když zákazníci vybírají šicí stroje, ve většině případů se v široké nabídce velmi těžko orientují. Značek je totiž na trhu opravdu hodně a prodejci tvrdí, že právě šicí stroje, které mají v nabídce, jsou ty nejlepší.

Často i přání zákazníků bývají se vší úctou úsměvná. Například aby byl celý kovový, současně aby byl lehký a tichý a zvládl šít veškeré materiály až po více vrstev rifloviny, čalounické materiály, kůži apod. aby vydržel 20 let tak, jako ten po mamince či babičce, a to vše za nejlépe 2 až 3 tisíce Kč. To je však šicí stroj spíše z nějaké scifi či fantasy.

Co je extrémně tiché, nemůže být kovové, ale plastové. Co je plastové, nemůže mít při častém užívání dlouhou životnost. A pokud za stroj zaplatíte tři tisíce či ještě méně, těžko můžete čekat, že vydrží 20 let jako ten po babičce.

Celokovové šicí stroje se již dlouho nevyrábí

Pokud má mít šicí stroj dlouhou životnost, je třeba vybrat šicí stroj, který má kovovou vnitřní kostru - neboli skelet a s maximálním počtem kovových součástek. Horní kryt šicího stroje bude vždy plastový. Kompletně celokovové šicí stroje se již léta nevyrábí. Ale ani kovová vnitřní kostra stroje není běžným standardem.

Celá řada značek zvučných jmen s dlouhou tradicí vyrábí a prodává šicí stroje, které jsou komplet plastové. Ty jsou potom opravdu lehké a tiché. O dlouhé životnosti se však hovořit nedá, samozřejmě ani o šití rifloviny apod. materiálů. Přesto jsou stroje často prezentovány jako mimořádně kvalitní a odvolávají se na tradici.

Chcete šicí stroj? Kupte jej od seriózního prodejce

Jaké šicí stroje jsou lepší, plastové či kovové?

Jak se v tom tedy má běžný uživatel vyznat? Najděte si prodejce, který má šicí stroje různých značek a jeho nabídka je bohatá.

Všímejte si také, zda některou značku nepomlouvá. Pomlouvání nesvědčí o poctivých úmyslech člověka, natož o úmyslech slušného obchodníka. A sledujte, zda svá tvrzení má podložené nějakými konkrétními informacemi. Pokud uvádí, že stroj má stroj kovovou kostru, je tam i ta kostra vyfocena? Velmi dobré zkušenosti jsou v tomto směru s Rájem šití - specializovaným internetovým obchodem na šicí stroje.

A není to jen náš názor, ale i názor tisíců zákazníků, kteří se nezávisle vyjadřují na nejznámějším internetovém portálu ke zkušenostem z nákupu. Například na Ráji šití vám pravdivě sdělí, které šicí stroje mají nejen kovovou vnitřní kostru, ale i kovové součástky, důležité v šicím mechanismu.

Jaké šicí stroje jsou lepší, plastové či kovové?

Tím se může pochlubit jen málo značek. Např. pro šicí stroje Lucznik nové modelové řady mají pro své tvrzení důkaz v podobě fotografií. Podívejte se a udělejte si názor sami: šicí stroj Amelia II.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz