Jaké potřebujete bydlení, pokud vyznáváte aktivní životní styl?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V době vyspělých technologií je více než kdy jindy důležité ve volném čase žít aktivně a věnovat se pohybu. Jak lze bydlení přizpůsobit právě aktivnímu životnímu stylu?

Jak na bydlení pro aktivní životní styl | foto: Modřanský Háj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ať už jde o jednotlivce, pár nebo vícečlennou rodinu, jejich aktivní životní styl se promítne do vybavení a uspořádání celého bydlení. Mají vyznavači aktivního životního stylu společné některé specifické požadavky? Určitě ano. Ať už se jedná o potřebu skladovacích prostor pro úschovu kola, vybavení na zimní sporty či golfového vozíku, nebo požadavek lokality v blízkosti sportovišť.

Menší byt vs. aktivní životní styl

Většina aktivní populace nemá možnost dopřát své sportovní výbavě příliš prostoru. Jak ji tedy co nejefektivněji uskladnit i v malém bytě? Konkrétně u bytů je nespornou výhodou vlastní sklep. V rámci interiérových řešení bytu samotného se při zařizování domácnosti vyplatí myslet na možnost úložných prostor pod sedací soupravou či postelemi nebo pořízení vestavěných skříní na míru, kam lze bez problémů sportovní náčiní uložit. 

Pokud je součástí dispozic bytu, poslouží skvěle také komora: stačí do ní pořídit kvalitní háčky, které se navrtají do zdí do požadovaných výšek a další úložný prostor pro zavěšení kola, lyží, tenisových raket a dalšího vybavení je k dispozici.

Jak na bydlení pro aktivní životní styl

Domácí fitness – zbytečný luxus?

V současné době není výjimkou mít menší privátní fitness centrum přímo v rámci vlastního bydlení, ať už jde o solitérní stroj s vybavením či speciálně zařízenou samostatnou místnost. Ke zřízení takového prostoru poskytují lepší zázemí rodinné domy, pro domácí tělocvičnu lze skvěle využít jejich atypické místnosti, například podkroví nebo pokoje se zkosenými stěnami. 

V bytě naopak mohou být velké cvičící přístroje ošidné a často působí spíše jako rušivý element. Platí však, že jakkoli velký prostor lze aktivnímu životnímu stylu přizpůsobit: hrazda nad dveřními rámy nebo oka pro uchycení gymnastických kruhů na stropě v kombinaci se skladnými činkami a dalším menším vybavením rozhodně estetický vjem z bytu nepoškodí. 

Příjemným zpestřením domácích pohybových aktivit jsou za příznivého počasí i venkovní fitness hřiště, kterých každoročně ve veřejném prostranství přibývá.

Ideální lokalita pro aktivní bydlení

Pokud bydlení právě vybíráte a aktivní životní styl vám není cizí, zaměřte se nejen na dispozice bytu nebo domu – ale i na vybavenost lokalit, o kterých uvažujete. V Praze poskytuje výjimečně dobré zázemí všem milovníkům sportu i outdoorových aktivit rezidenční komplex Modřanský Háj. Nachází se v Modřanech-Cholupicích poblíž chráněné krajinné oblasti Modřanská rokle. Přímo ní vede i běžkařská stopa, běžci mohou objevovat trailové a lesní trasy, které ukrývá. 

Cyklisté a in-line bruslaři pak ocení těsnou blízkost populární cyklostezky A2 v délce 31 kilometrů vedoucí po pravém břehu Vltavy severojižním směrem přes Prahu s dále navazujícími cyklotrasami č. 7 (sever, směr Kralupy nad Vltavou) a č. 8100 (jižní směr na Vrané nad Vltavou). Nedaleko Modřanského Háje se nachází i volnočasové areály se zázemím pro sporty jako badminton, beachvolejbal, florbal, fotbal, tenis či veslování, které společně s projížďkou lodí nebo na paddleboardu nabízí blízká řeka Vltava.

Nabídka Modřanského Háje, za jehož výstavbou stojí přední developer Avestus Real Estate, zahrnuje byty a rodinné domy různých dispozic i samostatné parcely s kompletní infrastrukturou, které poskytují dostatek prostoru pro realizaci všech snů o bydlení vyznavačů aktivního životního stylu.

Více informací a kompletní nabídku jednotek najdete na www.modranskyhaj.cz


Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Skutečně dokonalé domácí kino už není utopie

Sledování televize je pro většinu Čechů jedním z hlavních způsobů relaxace, a o Vánocích to platí dvojnásob. Jak...

Další z rubriky

Používáte elektrický zubní kartáček? Víme, který je nejlepší

Používáte elektrický zubní kartáček? Víme, který je nejlepší

Vybírat zubní kartáčky je někdy věda. Jste stále příznivcem těch klasických a nevěříte elektrickým? Děláte chybu!...

Aloe vera: Kryštof Kolumbus ji nazýval lékařem v květináči

Aloe vera - Kryštof Kolumbus ji nazýval lékařem v květináči

...a na jeho lodích nikdy nechyběla. Aloe vera má více než 200 aktivních látek, včetně enzymů a polysacharidů, které...

Vybírání hraček: Jak svému dítěti dopřát tu nejlepší a nejbezpečnější?

Vybírání hraček: Jak svému dítěti dopřát tu nejlepší a nejbezpečnější?

Výběr hraček – o Vánocích aktuální téma, že? Kromě dobrého nápadu se vyplatí brát ohled také na to, co vašemu dítěti...

Najdete na iDNES.cz