Jaké potřebujete bydlení, pokud vyznáváte aktivní životní styl?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V době vyspělých technologií je více než kdy jindy důležité ve volném čase žít aktivně a věnovat se pohybu. Jak lze bydlení přizpůsobit právě aktivnímu životnímu stylu?

Jak na bydlení pro aktivní životní styl | foto: Modřanský Háj

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ať už jde o jednotlivce, pár nebo vícečlennou rodinu, jejich aktivní životní styl se promítne do vybavení a uspořádání celého bydlení. Mají vyznavači aktivního životního stylu společné některé specifické požadavky? Určitě ano. Ať už se jedná o potřebu skladovacích prostor pro úschovu kola, vybavení na zimní sporty či golfového vozíku, nebo požadavek lokality v blízkosti sportovišť.

Menší byt vs. aktivní životní styl

Většina aktivní populace nemá možnost dopřát své sportovní výbavě příliš prostoru. Jak ji tedy co nejefektivněji uskladnit i v malém bytě? Konkrétně u bytů je nespornou výhodou vlastní sklep. V rámci interiérových řešení bytu samotného se při zařizování domácnosti vyplatí myslet na možnost úložných prostor pod sedací soupravou či postelemi nebo pořízení vestavěných skříní na míru, kam lze bez problémů sportovní náčiní uložit. 

Pokud je součástí dispozic bytu, poslouží skvěle také komora: stačí do ní pořídit kvalitní háčky, které se navrtají do zdí do požadovaných výšek a další úložný prostor pro zavěšení kola, lyží, tenisových raket a dalšího vybavení je k dispozici.

Jak na bydlení pro aktivní životní styl

Domácí fitness – zbytečný luxus?

V současné době není výjimkou mít menší privátní fitness centrum přímo v rámci vlastního bydlení, ať už jde o solitérní stroj s vybavením či speciálně zařízenou samostatnou místnost. Ke zřízení takového prostoru poskytují lepší zázemí rodinné domy, pro domácí tělocvičnu lze skvěle využít jejich atypické místnosti, například podkroví nebo pokoje se zkosenými stěnami. 

V bytě naopak mohou být velké cvičící přístroje ošidné a často působí spíše jako rušivý element. Platí však, že jakkoli velký prostor lze aktivnímu životnímu stylu přizpůsobit: hrazda nad dveřními rámy nebo oka pro uchycení gymnastických kruhů na stropě v kombinaci se skladnými činkami a dalším menším vybavením rozhodně estetický vjem z bytu nepoškodí. 

Příjemným zpestřením domácích pohybových aktivit jsou za příznivého počasí i venkovní fitness hřiště, kterých každoročně ve veřejném prostranství přibývá.

Ideální lokalita pro aktivní bydlení

Pokud bydlení právě vybíráte a aktivní životní styl vám není cizí, zaměřte se nejen na dispozice bytu nebo domu – ale i na vybavenost lokalit, o kterých uvažujete. V Praze poskytuje výjimečně dobré zázemí všem milovníkům sportu i outdoorových aktivit rezidenční komplex Modřanský Háj. Nachází se v Modřanech-Cholupicích poblíž chráněné krajinné oblasti Modřanská rokle. Přímo ní vede i běžkařská stopa, běžci mohou objevovat trailové a lesní trasy, které ukrývá. 

Cyklisté a in-line bruslaři pak ocení těsnou blízkost populární cyklostezky A2 v délce 31 kilometrů vedoucí po pravém břehu Vltavy severojižním směrem přes Prahu s dále navazujícími cyklotrasami č. 7 (sever, směr Kralupy nad Vltavou) a č. 8100 (jižní směr na Vrané nad Vltavou). Nedaleko Modřanského Háje se nachází i volnočasové areály se zázemím pro sporty jako badminton, beachvolejbal, florbal, fotbal, tenis či veslování, které společně s projížďkou lodí nebo na paddleboardu nabízí blízká řeka Vltava.

Nabídka Modřanského Háje, za jehož výstavbou stojí přední developer Avestus Real Estate, zahrnuje byty a rodinné domy různých dispozic i samostatné parcely s kompletní infrastrukturou, které poskytují dostatek prostoru pro realizaci všech snů o bydlení vyznavačů aktivního životního stylu.

Více informací a kompletní nabídku jednotek najdete na www.modranskyhaj.cz


Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Stříbrné náušnice v popularitě poráží zlaté

Stříbrné náušnice v popularitě poráží zlaté

Náušnice ze stříbra milujeme jako ideální šperk. Jsou levné, rozzáří je barvy vsazených kamenů a málokomu z nás...

Zachraňte vztah s erotickými pomůckami aneb v posteli to musí šlapat

Zachraňte vztah s erotickými pomůckami aneb v posteli to musí šlapat

Sex je koření života. Pokud zastáváte názor, že ve vztahu není intimní život prvořadý, potom lžete především sami sobě.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Najdete na iDNES.cz