Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jsou možnosti a způsoby výpovědi povinného ručení?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zjistili jste, že jiná pojišťovna pojistí vaše vozidlo levněji? Jste nespokojeni s kvalitou služeb a máte chuť vyzkoušet služby jiné pojišťovny? Že nevíte jak ukončit stávající smlouvu? Poradíme vám.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké jsou možnosti a způsoby výpovědi povinného ručení? | foto: PFP

Možná jste nad tím ještě nepřemýšleli a je reálné, že to tak i zůstane, ale existuje možnost, že přijde situace, která vás k zamyšlení dovede. Nabízí pojišťovna, u které jsem pojištěn, nejkvalitnější služby? Má moje pojišťovna výhodné ceny? Je na trhu levnější alternativa?

Jednoduše vás začne hlodat "červíček pochybnosti" a začnete hledat odpovědi na vaše otázky. Nebudeme zde rozebírat všechny možné otázky a pochybnosti, které by vás mohly napadnout. Důvodů ke změně pojišťovny může být mnoho a můžou být značně individuální záležitostí.

Raději vám zkusíme poskytnout několik rad, jak bez problémů ukončit pojistnou smlouvu a získat tím možnost přejít k jiné pojišťovně, ať už je to kvůli ceně, kvalitě služeb nebo pouhým sympatiím.

Kdy a jak je možné ukončit povinné ručení u stávající pojišťovny?

Povinné ručení může být až na výjimky (viz níže) ukončeno na konci pojistného období. Pro ukončení pojistné smlouvy je zásadní, aby byla vaše výpověď doručena pojišťovně písemně a to nejdéle 6 týdnů před koncem pojistného období.

Máte-li například uzavřené povinné ručení od 1.1. 2011 a chcete ho ukončit, měli byste tak učinit k 31.12. 2011 s tím, že vaše písemná výpověď smlouvy musí být na pojišťovnu doručena nejpozději k 18.11. 2011, tedy 6 týdnů před výročím vaší pojistné smlouvy.

Nejčastějším důvodem k výpovědi smlouvy povinného ručení bývá prodej vozidla a s tím spojená změna vlastníka. Chcete-li pomoci s vytvořením žádosti o výpověď pojistné smlouvy, využijte náš nový automatizovaný generátor výpovědi, který vám ušetří spoustu času.

Nestandardní varianty ukončení pojistné smlouvy

Jednou z méně standardních variant je odstoupení od pojistné smlouvy nejpozději do 2 měsíců od jejího uzavření. Poté, co dojde k doručení písemné výpovědi pojišťovně, započne lhůta trvající 8 dní, na jejímž konci povinné ručení zanikne.

Další z řady možností je dohoda obou stran - pojistitele a pojistníka - kde musí být definován přesný okamžik zániku pojištění a způsob vyrovnání vzájemných závazků. Pojistná smlouva též zanikne v případě neplacení pojistného, což je ale způsob, který se vám velice prodraží. Pojištění totiž nezanikne hned, ale až po několika měsících.

Nejprve pojišťovna klienta upozorní telefonicky či emailem na nedoplatek pojistného, poté pošle upomínku s minimálně měsíční lhůtou na platbu, a teprve po marném uplynutím této lhůty smlouva zanikne. Pojišťovna poté vyžaduje doplatek pojistného ke dni zániku, současně i s navýšením o patřičné penále.

K ukončení povinného ručení vedou i další a jiné cesty, o kterých můžete v případě zájmu získat informace na stránce o výpovědi pojistné smlouvy.

Výše pojistného se vám zdá vysoká? Zkuste porovnání pojišťoven

www.povinne-ruceni.com

Jestliže máte pochybnosti o svém pojištění, vyzkoušejte službu povinné ručení porovnání, kde během okamžiku uvidíte, která pojišťovna nabízí nejvýhodnější povinné ručení pro vás a vaše vozidlo.

Poskytujeme i poradenství, které je stejně jako porovnání aktuální nabídky povinného ručení zcela zdarma.

www.povinne-ruceni.com

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Appka zrychlit Váš vůz bez zásahu do elektroniky

Aplikace ve Vašem mobilním telefonu spolu s PowerPedalem umí výrazně zlepšit dynamiku Vašem vozu. Vybrat si můžete hned...

Potřebujete náhradní vůz s ručním ovládáním? Žádný problém

Potřebujete náhradní vůz s ručním ovládáním? Žádný problém.

Pro někoho překvapující nabídka od PŘEROST A ŠVORC AUTO je určena pro řidiče a řidičky s omezením pohyblivosti a tím...

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

Jen za minulý rok bylo v České republice odcizeno celkem 4 919 osobních automobilů. Bojíte se, že se váš vůz stane...

Najdete na iDNES.cz