Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jízdní kolo je pro vás to pravé?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nová cyklistická sezóna startuje a možná i vy přemýšlíte nad koupí kola. Už víte, jaké jízdní kolo vybrat? Silniční, krosové nebo snad horské?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké jízdní kolo je pro vás to pravé? | foto: KELLYS BICYCLES

Cyklistika je velice oblíbeným sportem, kterému se podle průzkumů v ČR aktivně věnuje třetina národa. Ročně se v českých obchodech prodají statisíce nových jízdních kol.

Pokud si i vy před novou cyklistickou sezónou chcete udělat radost, je třeba vědět, jaké jízdní kolo vybrat, aby odpovídalo vašim potřebám.

Soutěžte o 33 333,- Eur!

Slovenský výrobce kol značky Kellys slaví letos výročí dvaceti let od svého založení. Při této příležitosti vyhlašuje soutěž pro zákazníky, kteří si 20. června 2011 koupí jízdní kolo Kellys: Stačí správně vyplnit hrací lístek a můžete postoupit do slosování o 33 333,- Eur. Bližší informace najdete na www.kellysbike.com

Jaké jízdní kolo vybrat? Zamyslete se nad tím, co od něj budete očekávat!

Pokud nevíte, jaké jízdní kolo vybrat, je dobré zamyslet se nejdříve nad tím, co od něj budete očekávat. Jestli chcete jezdit pouze po cestách nebo i v terénu, budete podnikat jen výlety do blízkého okolí nebo i dlouhé cykloturistické přejezdy nebo jestli budete chtít vyzkoušet i cyklistické závody. Teprve pak můžete uvažovat kolik peněz by vaše nové jízdní kolo mělo stát nebo jakou by mělo mít barvu.

Nejvíce se na českém trhu prodávají kola horská. Ta jsou určená především pro jízdu v terénu, ale dá se s nimi samozřejmě jezdit i po asfaltu. Standardem je již dnes u této kategorie kol odpružená přední vidlice, některým kolům pruží i zadní stavba.

Ceny horských kol se podle použitých materiálů a komponentů velmi liší. Zatímco za základní modely zaplatíte okolo 10 tisíc korun, špičková závodní celoodpružená kola pak mohou stát hodně přes sto tisíc.

Kellys Mash

 Pokud neholdujete terénní cyklistice a do lehkého terénu na lesní nebo polní cesty se vydáte jen občas, bude pro vás lepším řešením kolo krosové. Díky větším průměrům ráfků a jinému poměru zubů na převodnících a pastorcích tato kola velice ochotně jedou.

I tato kategorie kol je často vybavena odpruženými vidlicemi, ke komfortu jízdy přispívají také gelové rukojeti na řidítkách a pohodlné sedlo, jež bývá u některých modelů také odpružené. Nejdražší krosová kola, která koupíte za částky do třiceti tisíc korun, už mívají i kotoučové brzdy.

Prošli jste při výběru již všechny zmíněné skupiny, ale přesto stále nevíte, jaké jízdní kolo vybrat? Můžete sáhnout i do jiných kategorií. Silniční kolo s úzkými plášti a těžšími převody předpokládá určitou výkonnost a sportovní jízdu.

Podobná jsou lehká fitness kola s rovnými řidítky, která slouží ke kondiční jízdě. Pro pohodové vyjížďky po cyklostezkách v okolí měst, dojížděním za prací nebo za nákupy se hodí svébytná kategorie městských kol, která k nám přišla z Beneluxu. Čím dál více se prosazují i takzvaná elektrokola, u nichž jezdci při šlapání pomáhá elektromotorek.

KELLYS BICYCLES 1

Jaké jízdní kolo je pro ženu to pravé?

Jaké jízdní kolo vybrat ženě? I ony mají dnes velmi bohatý výběr. Výrobci připravují speciální dámské modely s odlišným designem, geometrií rámů i přizpůsobenými sedly a dalšími díly.

Při výběru kola je vhodné se ale řídit i dalšími zásadami a jednou ze základních podmínek spokojeného užívání vašeho bicyklu je správná velikost rámu. Proto vyhledejte některého z prodejců, který vám poradí a pomůže vám se složitou otázkou Jaké jízdní kolo vybrat?

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Český turismus a rok 2017. Jak jsme na tom?

Češi jsou vděční ale také celkem specifičtí cestovatelé. I když se oblíbené destinace neustále točí a mění, jedna...

Na dovolenou s obytným vozem

Na dovolenou s obytným vozem

Ať už vás láká dobrodružné toulání po Evropě nebo upřednostňujete poklidnou rodinnou dovolenou u vody, obytný vůz či...

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Najdete na iDNES.cz