Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké jízdní kolo je pro vás to pravé?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nová cyklistická sezóna startuje a možná i vy přemýšlíte nad koupí kola. Už víte, jaké jízdní kolo vybrat? Silniční, krosové nebo snad horské?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké jízdní kolo je pro vás to pravé? | foto: KELLYS BICYCLES

Cyklistika je velice oblíbeným sportem, kterému se podle průzkumů v ČR aktivně věnuje třetina národa. Ročně se v českých obchodech prodají statisíce nových jízdních kol.

Pokud si i vy před novou cyklistickou sezónou chcete udělat radost, je třeba vědět, jaké jízdní kolo vybrat, aby odpovídalo vašim potřebám.

Soutěžte o 33 333,- Eur!

Slovenský výrobce kol značky Kellys slaví letos výročí dvaceti let od svého založení. Při této příležitosti vyhlašuje soutěž pro zákazníky, kteří si 20. června 2011 koupí jízdní kolo Kellys: Stačí správně vyplnit hrací lístek a můžete postoupit do slosování o 33 333,- Eur. Bližší informace najdete na www.kellysbike.com

Jaké jízdní kolo vybrat? Zamyslete se nad tím, co od něj budete očekávat!

Pokud nevíte, jaké jízdní kolo vybrat, je dobré zamyslet se nejdříve nad tím, co od něj budete očekávat. Jestli chcete jezdit pouze po cestách nebo i v terénu, budete podnikat jen výlety do blízkého okolí nebo i dlouhé cykloturistické přejezdy nebo jestli budete chtít vyzkoušet i cyklistické závody. Teprve pak můžete uvažovat kolik peněz by vaše nové jízdní kolo mělo stát nebo jakou by mělo mít barvu.

Nejvíce se na českém trhu prodávají kola horská. Ta jsou určená především pro jízdu v terénu, ale dá se s nimi samozřejmě jezdit i po asfaltu. Standardem je již dnes u této kategorie kol odpružená přední vidlice, některým kolům pruží i zadní stavba.

Ceny horských kol se podle použitých materiálů a komponentů velmi liší. Zatímco za základní modely zaplatíte okolo 10 tisíc korun, špičková závodní celoodpružená kola pak mohou stát hodně přes sto tisíc.

Kellys Mash

 Pokud neholdujete terénní cyklistice a do lehkého terénu na lesní nebo polní cesty se vydáte jen občas, bude pro vás lepším řešením kolo krosové. Díky větším průměrům ráfků a jinému poměru zubů na převodnících a pastorcích tato kola velice ochotně jedou.

I tato kategorie kol je často vybavena odpruženými vidlicemi, ke komfortu jízdy přispívají také gelové rukojeti na řidítkách a pohodlné sedlo, jež bývá u některých modelů také odpružené. Nejdražší krosová kola, která koupíte za částky do třiceti tisíc korun, už mívají i kotoučové brzdy.

Prošli jste při výběru již všechny zmíněné skupiny, ale přesto stále nevíte, jaké jízdní kolo vybrat? Můžete sáhnout i do jiných kategorií. Silniční kolo s úzkými plášti a těžšími převody předpokládá určitou výkonnost a sportovní jízdu.

Podobná jsou lehká fitness kola s rovnými řidítky, která slouží ke kondiční jízdě. Pro pohodové vyjížďky po cyklostezkách v okolí měst, dojížděním za prací nebo za nákupy se hodí svébytná kategorie městských kol, která k nám přišla z Beneluxu. Čím dál více se prosazují i takzvaná elektrokola, u nichž jezdci při šlapání pomáhá elektromotorek.

KELLYS BICYCLES 1

Jaké jízdní kolo je pro ženu to pravé?

Jaké jízdní kolo vybrat ženě? I ony mají dnes velmi bohatý výběr. Výrobci připravují speciální dámské modely s odlišným designem, geometrií rámů i přizpůsobenými sedly a dalšími díly.

Při výběru kola je vhodné se ale řídit i dalšími zásadami a jednou ze základních podmínek spokojeného užívání vašeho bicyklu je správná velikost rámu. Proto vyhledejte některého z prodejců, který vám poradí a pomůže vám se složitou otázkou Jaké jízdní kolo vybrat?

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Zažijte zlaté časy českého hokeje v muzeu Grévin

Letos uplyne dvacet let od fenomenálního úspěchu českého hokejového týmu na Zimních olympijských hrách v Naganu. Turnaj...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Horný Zemplín není jen tam, kde se natáčel film Čiara ...

Nudí vás různé "profláklé" dovolenkové destinace, kde jsou kolem vás desítky jiných turistů, a vy při čekání na atrakce...

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Najdete na iDNES.cz