Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jaké destinace budou hitem roku 2011, aneb kam letos na dovolenou?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kladete si otázku, kam letos na dovolenou? S rozvojem internetu a online nakupování se stále mnohem více lidí zajímá o netradiční destinace, a tak jsou letenky do Bangkoku, Thajska, Osaky, Šanghaje, či Nového Dillí v hledáčku cestovatelů. Lze předpokládat, že zmíněné destinace budou hitem roku 2011.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jaké destinace budou hitem roku 2011, aneb kam letos na dovolenou? | foto: Pelikan.cz

Klasické destinace jako New York, Londýn, Paříž a nebo Madrid stále těží z dostupných cen letenek, ale v loňském roce i z nižších cen hotelů. Průměrná cena hotelů se loni snížila o 4,5 % a díky streetview a přímému hodnocení návštěvníků se lidi dokáží lépe rozhodnout.

"Toto jsou pro cestovatele, kteří stále neví, kam letos na dovolenou, důležité informace, které nám v případě rezervace hotelu na webu nesmí chybět," vysvětluje marketingový manažer online prodejce letenek pelikan.cz Jiří Nový.

Lidé, kteří si pro dovolenou zvolí netradiční destinace, které budou hitem roku 2011, k letence a hotelu si vytisknou i šikovného průvodce či pronajmou auto, prožijí nezapomenutelný zážitek a ušetří i spoustu peněz.

Už víte, kam letos na dovolenou a jaké destinace budou v roce 2011 nejvhodnější?

Dokázal byste doporučit lidem, kteří se stále rozmýšlejí, kam letos na dovolenou, jaké destinace budou v roce 2011 nejvhodnější? "Je to samozřejmě velmi individuální záležitost, ale určitě je vhodné využít speciálních promo akcí na vybrané destinace. Například jen u Bangkoku jsme za poslední měsíc zaznamenali téměř 90% nárůst zájemců o tuto netradiční destinaci a to především i díky aktuální nízké ceně těchto letenek. Zpáteční letenka vč. všech poplatků od 15 tis. Kč," uvedl Nový.

Z celkového počtu cestovatelů se v roce 2010 rozhodlo navštívit New York 3,5 %, Dubai 1,8 %, Miami 1,25 % a Mallorcu 0,7 %.

Kromě tradičních destinací se cestovatelé zajímali o:

  • BANGKOK:

Inteligentně na cestování s pelikan.cz Projděte se po nejdelší ulici světa, podívejte se na nejtěžší sochu Buddhy z jadeitu či na největšího ležícího Buddhu. A pokud vám z toho vyhládne, najezte se v restauraci s největším počtem míst k sezení, vybrat si můžete z 5 000 židlí v restauraci Royal Dragon ve čtvrti Bang Ná. Předpokládá se, že tato destinace bude v roce 2011 cestovateli velmi navštěvovaná.

  • ISTANBUL:

Pokud stále nemáte jasno o tom, kam letos na dovolenou, navštivte Istanbul a spolu s ním Grand Bazaar – 200 000 metrů čtverečních a 4500 stánků, ovšem nezapomeňte smlouvat - v Turecku je to národní sport. Kromě nákupů při návštěvě Istanbulu nevynechejte prohlídku památek – např. Palác Topkapi, Sulejmanova mešita, Hagia Sofia, či Konstantinův sloup.

  • DUBAI:

Sjezdovky, pláže, nakupováni, vodní svět, písečné duny, to vše a mnohem víc na jednom místě. I díky jízdě metrem by mohla být tato destinace v roce 2011 velice oblíbená. Dubajské metro totiž jede většinou nad zemí a není řízeno člověkem.

Malta

Nevíte, kam letos na dovolenou, nejste až tak velký cestovatel, nemáte tolik času a nebo jen nechcete utratit za dovolenou měsíční výplatu? Právě pro Vás pelikan.cz jako jediný v ČR nabízí kompletní nabídku lowcost letenky. Zpáteční letenky do těchto destinací jako je Paříž, Amsterdam, Madrid, Londýn, Neapol, Benátky, či Miláno stojí od 1 000 Kč a pohodlné ubytování 500 Kč/noc.

Destinace, které budou hitem roku 2011 - podle ročního období i s odhadem cen letenek:

Zima
Kanárské Ostrovy 6900 Kč
Egypt 7 500 Kč
Thajsko 11 000 Kč

Jaro
Dillí 10 500 Kč
Mauritius 19 000 Kč
Mallorca 5 000 Kč

Léto
Řecko 4 500 Kč
Turecko 5 500 Kč
Bulharsko 2 500 Kč

Podzim
Bangkok 11 500 Kč
New York 10 500 Kč
Dubai 6 500 Kč

Pelikan.cz – letenky online

Inteligentně na cestování s pelikan.cz Web: www.pelikan.cz

e-mail: letenky@pelikan.cz

Zákaznický servis:
+420 222 200 777

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Horní Rakousko: zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko. Zimní dovolená pro celou rodinu bez dlouhého cestování

Horní Rakousko, tak blízké. Horní Rakousko je ideální cíl zimní dovolené pro celou rodinu. Lyžařská střediska jsou z...

Alitalia: zimní síť 2017 - 2018

Létejte s Alitalia z Letiště Václava Havla Praha

Díky své skvělé síti poskytuje Alitalia kompletní pokrytí Itálie a nabízí přímé lety do hlavních evropských měst,...

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Najdete na iDNES.cz