Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak zdravě zhubnout: rotoped, trenažér, stepper, nebo běžecký pás?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Firma FITHAM patří mezi největší prodejce vybavení pro fitness, stolní tenis, aerobic a bojové sporty v České republice. Najdete tu on-line prodej, dopravu s montáží u většiny výrobků zdarma a servis v případě poruchy u zákazníka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak zdravě zhubnout - rotoped, eliptický trenažér, stepper nebo běžecký pás? | foto: FITHAM

Hezká pevná postava. Psychická pohoda. Pocit, že pro sebe něco dělám. Ať už je důvod postavit si do svého domova fitness stroj jakýkoliv, je důležité umět si pro sebe vybrat ten správný.

Nejenom co se týká typu, který bude maximálně vyhovovat právě vám. Ale i kvality. Rotopedů, trenažerů, stepperů a dalších fitness strojů je na trhu spousta. Ale jak se zorientovat a vybrat ten "váš"? Vyplatí se vsadit na jistotu. Tou je firma FITHAM, která je jedním z největších prodejců vybavení fitness. Kvalitu tak máte zaručenu a fundované rady také.

Co je tedy důležité? Zhubnout lze při vhodné úpravě jídelníčku při jakékoli fyzické aktivitě, prováděné správnou intenzitou, dostatečně dlouho a se správným odstupem od jídla. Důvodem pro pořízení některého z fitness strojů domů bývá nedostatek času a možnost cvičení v pohodlí domova, bez nutnosti někam jezdit. Svou půlhodinku si tak odšlapete v kteroukoli denní dobu, bez zbytečného dojíždění a ztráty času.

Zvolit tedy rotoped, eliptický trenažér, stepper nebo běžecký pás?

Stepper MATRIX S3x

Hodně diskutovaným a bohužel přeceňovaným strojem pro domácí cvičení jsou steppery. Přitom jejich domácí varianty jsou pro hubnutí žen nejméně vhodné. Domácí steppery totiž, narozdíl od profesionálních modelů, neumožňují nastavení minimálních zátěží a nedovolí tedy cvičení při optimální intenzitě. Nemluvě o nutnosti údržby a výměny tlumičů při opravdu pravidelném využití a to i u dražších modelů. Nejhůře jsou na tom pak ministeppery, které umožňují jen omezený rozsah pohybu a nejde na nich zátěž regulovat téměř vůbec: Jejich funkčnost a životnost je bez ohledu na značku či výrobce zoufalá. Domácí steppery jsou tedy vhodnější spíše pro štíhlé ženy, toužící po získání správných křivek.

Důležitým faktorem při výběru domácího fitness stroje bývá jeho cena, prostorová náročnost a hlučnost stroje. Právě z těchto důvodů bývá nejméně častou volbou běžecký pás, ačkoli se z našeho pohledu jedná o aktivitu zcela přirozenou a na hubnutí vhodnou. U osob s výraznou nadváhou je vhodné namísto běhu zvolit rychlejší chůzi, která je současně velmi šetrná ke kloubům.

Nejčastější variantou stroje pro domácí cvičení tak bývají rotopedy (event. cyklotrenažéry), nebo eliptické trenažéry.

cross

Rotopedy jsou levnější variantou, méně náročnou na místo. Už rotopedy okolo 5 000 až 7 000 Kč jsou zcela tiché, mají plynulý chod a slušné mechanické provedení. Jsou vhodné i pro osoby se zdravotními omezeními, díky tomu, že dvě třetiny váhy člověka sedí na sedle, také nejšetrnější ke kloubům. Jejich obdobou jsou cyklotrenažéry, mající sportovnější posed. Ty bychom doporučili ale spíše pro ryze sportovní využití.

Strojem, na kterém zhubne patrně nejvíce lidí, je eliptický trenažér, nazývaný též eliptical, orbitrek, čí crossový trenažér. Lze na něm snadno korigovat zátěž a intenzitu cvičení, díky pohybu celého těla je "akčnější" a zábavnější. To je důvod, proč na něm vydrží šlapat více lidí, než na rotopedu. U eliptických trenažérů je ale podstatně více než u jiných strojů velmi důležitý výběr správného modelu. Kromě kvalitní mechaniky je zásadní délka kroku, velikost rámu, vzdálenost šlapek od sebe a ergonomie pohybu s ohledem na výšku člověka.

Zárukou kvality fitness strojů je KETTLER

Pokud budete řešit problematiku nákupu fitness stroje, doporučili bychom stroje německé značky KETTLER s více něž 60 letou tradicí, které vynikají nejen kvalitou zpracování a designem, ale hlavně skvělou ergonomií pohybu a zdravotní nezávadností.   

Správným výběrem fitness stroje to nekončí

Abychom cvičením dosáhli maximálního efektu při hubnutí či tvarování postavy, je potřeba dodržovat několik základních pravidel.

Nejlépe je na fitness stroji cvičit ráno na lačno, kdy jsou zásoby glykogenu (krevního cukru) v těle po nočním spánku na nejnižší úrovni, a proto musí tělo mnohem dřív sáhnout do tukových zásob. A kila jdou dolů! Pokud nám to denní režim neumožňuje (nebo se nám prostě nechce vstávat), je dobré zahájit trénink minimálně 2-3 hodiny po jídle.

veslo Kettler

Důležitá je také četnost tréninků. Za optimální se 3 až 4 týdenní aklimatizaci považuje cvičení minimálně 3 až 4x týdně 30 až 40 minut. Typickou chybou začátečníků je hlavně zpočátku příliš vysoká intenzita, která je spíše na škodu, protože prvním cílem by mělo být získání základní kondice, což v praxi znamená trénovat spíše méně než více.

Jak intenzívně na rotopedu, eliptickém či běžeckém trenažéru cvičit?

Poznáme to podle tepové frekvence. Pro běžný kondiční trénink je vhodné držet se převážně v aerobním režimu a tedy v nižších tepových frekvencích kolem 55 až 70 % maximální tepové frekvence. Tu lze orientačně zjistit odečtením věku člověka od čísla 220 (např. pro 30 letého člověka 220-30= 190 tepů za minutu). Tepovou frekvenci umožňuje většinou měřit přímo trenažér a to buď ušním snímačem, dotykovými senzory na řidítkách, nebo ideálně hrudním pásem, což je nejpřesnější a nejkomfortnější.

Jak zdravě zhubnout - rotoped, eliptický trenažér, stepper nebo běžecký pás?

Podle tepu je pak vhodné upravit rychlost šlapání, případně nastavenou zátěž. Řada elektronicky ovládaných strojů má i možnost automatického programu, který sám udržuje tepovou frekvenci na vámi stanovené hodnotě. Výborným pomocníkem může být i sporttester POLAR. Nasadíte si jej při cvičení jednoduše jako hodinky na ruku a je to. Měří tep, čas a je možné nastavit tepovou zónu se zvukovým signálem při jejím opuštění.

Odborné poradenství a širokou nabídku domácích fitness strojů najdete na internetové stránce www.fitham.cz. Případně můžete navštívit přímo firemní prodejnu, která patří plochou 400 m² mezi tři největší specializované obchody v ČR.

Je zde vystaveno přes 120 typů rotopedů, eliptiků, posilovacích strojů, běžeckých, veslařských trenažerů a široká nabídka potřeb pro aerobic, bojové sporty a stolní tenis. A to už stojí za to. Doprava je zajištěna po celé ČR, u většiny strojů včetně montáže u vás doma a servisu u zákazníka doma v případě poruchy.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nejlevnější plyn bez závazků? ČEZ s příchodem topné sezóny zlevňuje

Nejlevnější plyn bez závazků? ČEZ s příchodem topné sezóny zlevňuje.

Letošní topná sezóna začíná a společnost ČEZ připravila příjemné překvapení všem, kteří vytápí domácnost plynem nebo s...

Děti žijící se svými maminkami v azylových domech nakreslily svá vánoční přání

Děti žijící se svými maminkami v azylových domech nakreslily svá vánoční přání.

Knihy, hračky, oblečení – to jsou jen některá vánoční přání dětí, které pobývají v azylových domech Českého červeného...

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.