Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vypadají dveře v českých domácnostech? SOLODOOR zná odpověď

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Dekory dřeva, sklo, ale i bezpečí. To je jen několik znaků nejoblíbenějších a zároveň nejprodávanějších interiérových dveří v České republice.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vypadají dveře v českých domácnostech? SOLODOOR zná odpověď | foto: SOLODOOR a.s.

Dle posledních údajů společnosti SOLODOOR, tradičního českého výrobce interiérových dveří a zárubní, stále vede klasika - dveře v dekorech dřeva s designovým prosklením. Češi si ale domů také velmi zodpovědně pořizují dveře požárně odolné či požárně bezpečnostní. Více na www.solodoor.cz.

Těžko bychom hledali dům či byt bez interiérových dveří. Má je doma prostě každý! A jaké modely jsou nám, Čechům, nejbližší? Přehled toho, co lze nejčastěji vidět v tuzemských domácnostech, přináší společnost SOLODOOR.

Styl v českých domácnostech

Češi mají styl, a to doslova. Právě dveře z modelové řady STYL patří za poslední čtvrtletí mezi nejprodávanější. Tato řada se vyznačuje velmi atraktivním vzhledem a nestárnoucím designem. Rámečky mohou být svislé či vodorovné, na výběr je 5 variant s prosklením nebo 3 modely dveří plných. Co se povrchu týče, lze zvolit ekonomicky výhodnou fólii, mnoho dekorů CPL nebo autentický strukturovaný povrch SOLO 3D. U prosklení můžete vybírat hned z 12 vzorů s různou měrou průhlednosti nebo zabarvením. Každý si tak pro svůj dům či byt dokáže vytvořit svůj osobitý STYL.

Elegantní Gabreta

Vyhledávaným bestsellerem je modelová řada GABRETA, která nabízí výběr ze čtyř variant – dvě jsou s hravým zahnutým prosklením, zbylé dvě pak s jednoduchým rovným skleněným pruhem. Čistý a neotřelý design si získal oblibu v mnohých domácnostech – protože je prosklení ve tvaru úzkého pruhu, hodí se dveře i do místností, kde žádáme soukromí. Z povrchů lze vybírat mezi fólií, CPL a strukturovaným SOLO 3D, u skla je na výběr z 8 variant od skla čirého, až po diskrétní neprůhledné.

Jak vypadají dveře v českých domácnostech? SOLODOOR zná odpověď

Rámování s modely Vertigo

Nespočet variant skladby kazet a prosklení pak nabízí dveře VERTIGO. Díky rámové konstrukci, která se běžně používá u dveří vchodových, jsou dveře VERTIGO velmi stabilní a pevné. Vybírat můžete z kvalitních a odolných povrchů CPL nebo SOLO 3D věrně napodobujících dřevo, každý interiér bude tak díky kombinaci naturálního vzhledu a skla působit moderním, až luxusním dojmem. Téměř neprůhledná skleněná výplň satinato zajišťuje absolutní soukromí, zvolit však lze i z několika variant dveří plných. Model VERTIGO VARIANT pak slibuje nevšední oživení interiéru díky přídavným funkčním prvkům. Dveře tak mohou ušetřit místo pomocí závěsného profilu, výklopných háčků, dokonce v sobě mohou mít zakomponované zrcadlo či tabuli na kreslení.

Jak vypadají dveře v českých domácnostech? SOLODOOR zná odpověď

Bezpečnost nade vše

Společnost SOLODOOR zaznamenává, že se v českých domácnostech dbá také na bezpečnost. Pořízení požárně odolných nebo požárně bezpečnostních dveří však nelimituje nabídku povrchů - široký výběr z dekorů dřeva i barev laků také v těchto případech dovoluje sladit dveře se zbytkem interiéru.

Dveře požárně odolné se instalují tam, kde je to ze zákona vyžadováno – např. do kotelny na tuhá paliva, použít se ale mohou také jako vchodové dveře do bytu pro zvýšení bezpečnosti a zabránění případnému šíření vzniklého požáru. Společnost SOLODOOR je pak nabízí ve dvou provedeních: dveře s požární odolností 30 minut (EI230), které mohou být i dvoukřídlé a s prosklením, a dveře s odolností 45 minut (EI245), které mohou být pouze plné jednokřídlé. Velmi zajímavá je možnost instalace zámku s panikovou funkcí, která v případě nebezpečí umožní otevřít dveře z bytu bez použití klíčů.

Dveře požárně bezpečnostní třídy 2 jsou pak využívány tam, kde je dle platných norem vyžadována instalace protipožárního uzávěru se zvýšenou bezpečností proti průniku cizích osob. Jsou tak nejvhodnější variantou jako vchodové dveře do bytu. Vysoká bezpečnost je zajištěna díky pětibodovému zámku TRIGOLA a instalací trnů na straně pantů, které zabraňují vysazení dveří. Požární odolnost je u těchto dveří 30 minut (EI230), dveře mohou být pouze plné jednokřídlé.

Více na www.solodoor.cz.

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Eurosoftware: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

EUROSOFTWARE: vyvíjíme pokladní software budoucnosti

Eurosoftware se zabývá vývojem aplikací pro velké mezinárodní obchodní řetězce. Takový software umožňuje...

Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017

Pozvánka na Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež JUNIORFEST 2017.

MFF Juniorfest v letošním roce slaví své desáté jubileum. V rámci tohoto výročí přichystali organizátoři festivalu...

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky

Jsme nejlepší, říká ředitel nemocnice, v níž se točil seriál Malé lásky.

Nový centrální příjem, chirurgický pavilon, psychiatrická klinika, obnova poloviny lůžkového fondu – to jsou některé z...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz