Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vybrat vhodný odšťavňovač?

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Studií o blahodárných účincích čerstvých šťáv z ovoce a zeleniny bylo napsáno nespočetně. Jak si ale vybrat ten správný odšťavňovač, který vám bude dobře sloužit po dlouhá léta?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Magimix | foto: unu

Před koupí odšťavňovače bychom si měli nejprve položit otázku, jaké druhy ovoce nebo zeleniny budeme nejčastěji odšťavňovat a podle toho si vybrat vhodný přístroj.

Obecně lze odšťavňovače rozdělit do tří základních skupin – odstředivé, šnekové (jednohřídelové) a dvouhřídelové (twin gear).

Odstředivé odšťavňovače

Odstředivé odšťavňovače jsou asi nejznámější. Ovoce či zelenina jsou nejprve nakrouhány a šťáva je protlačována odstředivou silou přes rotující síto. Zbylá drť je automaticky odhazována do sběrného koše. Největší výhodou je rychlost odšťavňování a velký plnící otvor. Bohužel kvůli vysokým otáčkám se snižuje trvanlivost a kvalita šťávy. Odstředivky nejsou vhodné pro odšťavňování listové zeleniny, bylin a drobných plodů.

Pokud chceme, aby výsledná šťáva obsahovala maximum hodnotných látek, je zapotřebí vybírat mezi nízkootáčkovými přístroji, které zpracovávají ovoce a zeleninu pomocí otočného šneku nebo pomocí dvou hřídelí otáčejících se proti sobě. Nízkootáčkové odšťavňovače mají i další využití v podobě homogenizace (příprava kojenecké stravy, přesnídávek nebo ořechových másel) a většinou obsahují i nástavce na výrobu těstovin.

Šnekové odšťavňovače

Šnekové odšťavňovače ovoce a zeleninu nejprve rozmělní a poté pomocí tlaku tuto drť protlačí přes nerezové síto. Naporcování surovin provádí otočný šnek, který posouvá všechny suroviny hlavním dílem až k nerezovému sítu. Tyto odšťavňovače jsou z hlediska využití nejuniverzálnější. Jsou vhodné pro zpracování téměř všech druhů ovoce a zeleniny. Některé z nich, jako například odšťavňovač Omega 8004, dokonale zpracují i bobuloviny, se kterými si většina odšťavňovačů nedokáže poradit.

Omega1 

Dvouhřídelové odšťavňovače

Dvouhřídelové odšťavňovače zpracovávají suroviny v lisovacím soukolí (twin gear). Soukolí je složeno ze dvou samostatných ozubených částí, které do sebe vzájemně zapadají. Tato technologie se vyznačuje maximální výtěžností a umožňuje i lisování jehličí a bylin. V současné době této kategorii vévodí celonerezový odšťavňovač Angel Juicer, jehož výtěžnost je pro ostatní přístroje nepřekonatelná.

Angel

Citrusovače

Samostatnou kategorií jsou citrusovače, určené pro odšťavňování citrusových plodů. Žádný z odšťavňovačů nedokáže připravit čerstvý pomerančový fresh s kousky vlákniny, tak jako klasický citrusovač. Výjimkou je odstředivý odšťavňovač Magimix, který obsahuje nástavec na citrusové plody a funguje jako klasický citrusovač – rozkrojené citrusy jsou vkládány na hrot a pomocí tlaku a rotace je získávána šťáva.

Kompletní nabídku těch nejlepších odšťavňovačů z celého světa naleznete na www.eujuicers.com. Najdete zde i mnoho zajímavých informací o všem, co se týká odšťavňování. Samozřejmostí je možnost konzultovat vhodný výběr odšťavňovače a čtrnáctidenní možnost vyzkoušení přístroje.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Originálním dárkem jsou adrenalinové a letní zážitky

Věnujte úžasný dárek, na který se jen tak nezapomene! Komu uděláte radost? Adrenalinové nebo letní zážitky můžete...

Letní krása od Mary Kay

Mary Kay Odličovač očí: 510,- Kč

Buďte v teplých letních dnech stále krásná s přípravky Mary Kay.

Najdete na iDNES.cz