Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vybrat správného dodavatele dřevostavby? Poradíme vám jak na to

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Neexistuje přesný návod, jak si vybrat toho správného dodavatele rodinného domu tak, aby budoucí stavebník skutečně zvolil firmu, která je schopná splnit všechna jeho přání a požadavky. Pokud by takový návod existoval, pravděpodobně by vycházel zákazníkům ve výsledcích pouze výrazně zúžený počet firem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní bungalov Vela 115 s jednoduchou dispozicí nabízí příjemné bydlení rodině se dvěma dětmi. | foto: ATRIUM s.r.o.

Protože se však na českém trhu pohybuje poměrně velké množství nesolidních firem, radíme zákazníkům, jak postupovat při výběru dřevostavbové firmy, aby se - pokud možno - omezila veškerá rizika.

V konečném výběru hraje jednu z nejdůležitějších rolí cena. Zákazník by měl od počátku vědět, kolik finančních prostředků je schopen do projektu investovat. Měl by začít finanční rozvahou a ověřit si na internetu u firem, které jsou solidní, uveřejňují ceny domů na svých stránkách a mají k nim i popis toho, co přesně to obsahuje. Každý si tak navíc zjistí, zda svými finančními prostředky dosáhne na velikost a typ domu, který si přeje postavit.

Elegantní dřevostavba vhodná do jakékoli zástavby.

Elegantní dřevostavba vhodná do jakékoli zástavby.

Je nutné počítat i s financemi na pořízení pozemku a dalšími prostředky, které bude vkládat do zhotovení přípojek, základové desky, venkovních úprav a rozšíření domu o nadstandardní vybavení (např. vytápění tepelným čerpadlem, dražší podlahové krytiny, atd.). Zákazník by si měl zjistit, co která firma nabízí, resp. nenabízí ve standardním provedení a za co bude muset připlácet.

Zajímavě řešená dřevostavba o velikosti 182 m2 se dvěma protilehlými pultovými...

Zajímavě řešená dřevostavba o velikosti 182 m2 se dvěma protilehlými pultovými střechami.

Rodinný dům je investice na mnoho desetiletí, nestaví se pouze pro současné generace a tak je dobré zamyslet se, co od nás ty budoucí převezmou. Proto se nevyplatí šetřit na kvalitě materiálů, nosných konstrukcí a vložit se do rukou firem, které za pár roků již nemusí existovat.

Co by měl stavebník vědět o stavební firmě?

Výstavba dřevostavby není jednoduchá záležitost. Skládá se z obrovského množství detailů, které musí být správně a systémově navržené tak, aby dům fungoval jako celek. Mnoho zákazníků osloví se svým vlastním projektem velké množství dodavatelů dřevostaveb. Jsou pak velmi překvapeni, že se výsledná cena liší mnohdy až o třicet procent! A jsou samozřejmě zmatení. Podle zkušeností víme, že mezi extrémně levné dřevostavby a vysokou kvalitu není možné vložit rovnítko!

Individuálně upravená dřevostavba Merkur 150 patří modelem mezi novější rodinné...

Individuálně upravená dřevostavba Merkur 150 patří modelem mezi novější rodinné domy z kolekce ATRIUM.

Doporučujeme poznat stavební firmu lépe, navštivte ji, prohlédněte si technologické zázemí, zjistěte si, zda zveřejňuje své výsledky na obchodním rejstříku, zda je firma ekonomicky „zdravá“, kolik firma postavila domů, zda vůbec má vlastní výrobu a dokáže tak ovlivnit kvalitu domu samotného, zda je konstrukční systém certifikovaný, je-li firma pravidelně podrobována kontrolám certifikačních orgánů a zda má ověřené vlastnosti svých konstrukcí. Tedy poznejte svého dodavatele, neboť tomuto dodavateli budete svěřovat své peníze a chcete, aby se o vás a o dům postaral nejenom po dobu výstavby a záruční doby, ale i po jejím skončení!

Klasika mezi dřevostavbami. Oblíbený rodinný dům Nova 109 s půdorysem ve tvaru...

Klasika mezi dřevostavbami. Oblíbený rodinný dům Nova 109 s půdorysem ve tvaru písmene "L". Je možné dům upravit na bezbariérový.

Co vše může ovlivnit cenu dřevostavby?

1.Systém výstavby

Podle toho můžeme rozdělit domy na výstavbu staveništní a výstavbu z prefabrikovaných dílců. Staveništní je levnější, firma tvoří konstrukční systém přímo na stavbě. Je však podrobena povětrnostním vlivům a těžko se dosahuje vysoké kvality zpracování konstrukcí. Konstrukční systém nepodléhá povinnosti certifikace! Výstavba z prefabrikovaných dílců je předpřipravená v hale, suchu a teple, na stavbu se většinou vozí velké dílce s již osazenými okny a hrubou omítkou. Výstavba do zakrytí proti povětrnostním vlivům je velmi rychlá.

Podkrovní rodinný dům Variant 134 je svým nadčasovým vzhledem stále moderní....

Podkrovní rodinný dům Variant 134 je svým nadčasovým vzhledem stále moderní. Dům je vhodný do jakékoli zástavby.

2.Konstrukční systém z hlediska difuzní otevřenosti

Difuzně otevřené systémy jsou většinou dražší, oproti difuzně uzavřeným. Není možné obecně říci, co je lepší. Obecně má difuzně otevřený systém více výhod, záleží však na tom, na jaké technické úrovni je firma, která daný systém provádí.

3.Smluvní podmínky a garance ceny

Je velmi důležité si pečlivě prostudovat smluvní podmínky, zda je smlouva vyvážená na obě strany. Velmi zásadní je ustanovení o garanci smluvené ceny. Na trhu jsou firmy, které cenu uvedenou ve smlouvě garantují až 18 měsíců od jejího podpisu. Zákazník má tedy jistotu v tom, že cena v průběhu výstavby nebude zvyšována a tím bude dodržený finanční plán předem nastavený u hypoteční banky.

Moderní vila Minor Profi 130 vychází z typového domu s mešní podlahovou...

Moderní vila Minor Profi 130 vychází z typového domu s mešní podlahovou plochou. Nadčasovým vzhledem se dřevostavba hodí i do nově vznikajících příměstských lokalit.

4.Servis

Je velmi důležité myslet jak na dobu záruční, tak i pozáruční. Jakékoliv neodborné zásahy do dřevostavby by se mohly v budoucnu negativně projevit. Proto je vždy lepší se obrátit na dodavatele, který stavbu prováděl. Firma ATRIUM nabízí všem svým stavebníkům službu Garanční prohlídka, kdy firma dům navštíví a provede zdarma tzv. garanční (servisní) prohlídku včetně nutných oprav ještě před uplynutím záruční doby.

Velmi příjemný menší rodinný dům Vela Profi 96 klame svým vzhledem, přesto jsou...

Velmi příjemný menší rodinný dům Vela Profi 96 klame svým vzhledem, přesto jsou uvnitř 3 ložnice a prostorný obývací pokoj s kuchyní. Bezbariérové provedení domu je samozřejmě možné.

Obecně je tedy známo, že pokud se zákazník rozhodne pro dřevostavbu od spolehlivé a finančně „zdravé“ firmy, je již od počátku lépe informován o tom, co cena obsahuje, má cenu dlouhodobě garantovanou a také jistoty, že o něj bude postaráno nejenom v době záruční, ale také pozáruční.

O firmě

Firma ATRIUM byla založena v prosinci 1993, kdy si pronajala halu ve Velkém Boru u Horažďovic a měla jen několik zaměstnanců. O dva roky později realizovala první vzorový dům v Horažďovicích a postavila první dřevostavby i jinde v ČR. V roce 1997 se ATRIUM přestěhovalo do nového výrobního areálu v Horažďovicích, kde výroba stropů a krovových konstrukcí funguje dodnes. Zájem o rodinné domy ATRIUM stále rostl a tak v roce 2000 firma otevírá druhý vzorový dům, v Brně. V roce 2004 rozšiřuje svoji působnost i na Slovensko a realizuje první dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí. O několik let později inovuje difuzně otevřenou konstrukci DifuTech o instalační předstěnu a staví třetí vzorovým dům v Průhonicích u Prahy. V následujících letech ATRIUM stále zdokonaluje konstrukční systém DifuTech, v roce 2013 dokončuje apartmánový dům na Prášilech na Šumavě a v roce 2014 otevírá čtvrtý vzorový dům Jubileum v Plzni v pasivní difuzně otevřené konstrukci. ATRIUM neustále pokračuje ve zvyšování kvality standardního vybavení domů a roste i počet postavených pasivních dřevostaveb.


Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Sladký spánek vám dopřejí jen kvalitní matrace. Jak je vybírat?

Sladký spánek vám dopřejí jen kvalitní matrace. Jak je vybírat?

Spánkem strávíme třetinu svého života. Proto bychom měli věnovat zvýšenou pozornost výběru nejen postele, ale i...

Jak vybrat sprchové dveře

Zalamovací dveře šetří místo, proto jsou vhodné do menších koupelen.

Závěsy kryjící sprchové kouty jsou spíše záležitostí minulosti. Jejich hlavní problém spočívá logicky v tom, že neudrží...

Nechte domov, aby vyjádřil vaši osobnost, radí Magda Kinská

Nechte domov, aby vyjádřil vaši osobnost, radí Magda Kinská

Jak vytvořit atmosféru domova? Na tuto otázku nám ochotně odpověděla interiérová architektka Magda Kinská.

"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz