Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vybrat správného dodavatele dřevostavby? Poradíme vám jak na to

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Neexistuje přesný návod, jak si vybrat toho správného dodavatele rodinného domu tak, aby budoucí stavebník skutečně zvolil firmu, která je schopná splnit všechna jeho přání a požadavky. Pokud by takový návod existoval, pravděpodobně by vycházel zákazníkům ve výsledcích pouze výrazně zúžený počet firem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Moderní bungalov Vela 115 s jednoduchou dispozicí nabízí příjemné bydlení rodině se dvěma dětmi. | foto: ATRIUM s.r.o.

Protože se však na českém trhu pohybuje poměrně velké množství nesolidních firem, radíme zákazníkům, jak postupovat při výběru dřevostavbové firmy, aby se - pokud možno - omezila veškerá rizika.

V konečném výběru hraje jednu z nejdůležitějších rolí cena. Zákazník by měl od počátku vědět, kolik finančních prostředků je schopen do projektu investovat. Měl by začít finanční rozvahou a ověřit si na internetu u firem, které jsou solidní, uveřejňují ceny domů na svých stránkách a mají k nim i popis toho, co přesně to obsahuje. Každý si tak navíc zjistí, zda svými finančními prostředky dosáhne na velikost a typ domu, který si přeje postavit.

Elegantní dřevostavba vhodná do jakékoli zástavby.

Elegantní dřevostavba vhodná do jakékoli zástavby.

Je nutné počítat i s financemi na pořízení pozemku a dalšími prostředky, které bude vkládat do zhotovení přípojek, základové desky, venkovních úprav a rozšíření domu o nadstandardní vybavení (např. vytápění tepelným čerpadlem, dražší podlahové krytiny, atd.). Zákazník by si měl zjistit, co která firma nabízí, resp. nenabízí ve standardním provedení a za co bude muset připlácet.

Zajímavě řešená dřevostavba o velikosti 182 m2 se dvěma protilehlými pultovými...

Zajímavě řešená dřevostavba o velikosti 182 m2 se dvěma protilehlými pultovými střechami.

Rodinný dům je investice na mnoho desetiletí, nestaví se pouze pro současné generace a tak je dobré zamyslet se, co od nás ty budoucí převezmou. Proto se nevyplatí šetřit na kvalitě materiálů, nosných konstrukcí a vložit se do rukou firem, které za pár roků již nemusí existovat.

Co by měl stavebník vědět o stavební firmě?

Výstavba dřevostavby není jednoduchá záležitost. Skládá se z obrovského množství detailů, které musí být správně a systémově navržené tak, aby dům fungoval jako celek. Mnoho zákazníků osloví se svým vlastním projektem velké množství dodavatelů dřevostaveb. Jsou pak velmi překvapeni, že se výsledná cena liší mnohdy až o třicet procent! A jsou samozřejmě zmatení. Podle zkušeností víme, že mezi extrémně levné dřevostavby a vysokou kvalitu není možné vložit rovnítko!

Individuálně upravená dřevostavba Merkur 150 patří modelem mezi novější rodinné...

Individuálně upravená dřevostavba Merkur 150 patří modelem mezi novější rodinné domy z kolekce ATRIUM.

Doporučujeme poznat stavební firmu lépe, navštivte ji, prohlédněte si technologické zázemí, zjistěte si, zda zveřejňuje své výsledky na obchodním rejstříku, zda je firma ekonomicky „zdravá“, kolik firma postavila domů, zda vůbec má vlastní výrobu a dokáže tak ovlivnit kvalitu domu samotného, zda je konstrukční systém certifikovaný, je-li firma pravidelně podrobována kontrolám certifikačních orgánů a zda má ověřené vlastnosti svých konstrukcí. Tedy poznejte svého dodavatele, neboť tomuto dodavateli budete svěřovat své peníze a chcete, aby se o vás a o dům postaral nejenom po dobu výstavby a záruční doby, ale i po jejím skončení!

Klasika mezi dřevostavbami. Oblíbený rodinný dům Nova 109 s půdorysem ve tvaru...

Klasika mezi dřevostavbami. Oblíbený rodinný dům Nova 109 s půdorysem ve tvaru písmene "L". Je možné dům upravit na bezbariérový.

Co vše může ovlivnit cenu dřevostavby?

1.Systém výstavby

Podle toho můžeme rozdělit domy na výstavbu staveništní a výstavbu z prefabrikovaných dílců. Staveništní je levnější, firma tvoří konstrukční systém přímo na stavbě. Je však podrobena povětrnostním vlivům a těžko se dosahuje vysoké kvality zpracování konstrukcí. Konstrukční systém nepodléhá povinnosti certifikace! Výstavba z prefabrikovaných dílců je předpřipravená v hale, suchu a teple, na stavbu se většinou vozí velké dílce s již osazenými okny a hrubou omítkou. Výstavba do zakrytí proti povětrnostním vlivům je velmi rychlá.

Podkrovní rodinný dům Variant 134 je svým nadčasovým vzhledem stále moderní....

Podkrovní rodinný dům Variant 134 je svým nadčasovým vzhledem stále moderní. Dům je vhodný do jakékoli zástavby.

2.Konstrukční systém z hlediska difuzní otevřenosti

Difuzně otevřené systémy jsou většinou dražší, oproti difuzně uzavřeným. Není možné obecně říci, co je lepší. Obecně má difuzně otevřený systém více výhod, záleží však na tom, na jaké technické úrovni je firma, která daný systém provádí.

3.Smluvní podmínky a garance ceny

Je velmi důležité si pečlivě prostudovat smluvní podmínky, zda je smlouva vyvážená na obě strany. Velmi zásadní je ustanovení o garanci smluvené ceny. Na trhu jsou firmy, které cenu uvedenou ve smlouvě garantují až 18 měsíců od jejího podpisu. Zákazník má tedy jistotu v tom, že cena v průběhu výstavby nebude zvyšována a tím bude dodržený finanční plán předem nastavený u hypoteční banky.

Moderní vila Minor Profi 130 vychází z typového domu s mešní podlahovou...

Moderní vila Minor Profi 130 vychází z typového domu s mešní podlahovou plochou. Nadčasovým vzhledem se dřevostavba hodí i do nově vznikajících příměstských lokalit.

4.Servis

Je velmi důležité myslet jak na dobu záruční, tak i pozáruční. Jakékoliv neodborné zásahy do dřevostavby by se mohly v budoucnu negativně projevit. Proto je vždy lepší se obrátit na dodavatele, který stavbu prováděl. Firma ATRIUM nabízí všem svým stavebníkům službu Garanční prohlídka, kdy firma dům navštíví a provede zdarma tzv. garanční (servisní) prohlídku včetně nutných oprav ještě před uplynutím záruční doby.

Velmi příjemný menší rodinný dům Vela Profi 96 klame svým vzhledem, přesto jsou...

Velmi příjemný menší rodinný dům Vela Profi 96 klame svým vzhledem, přesto jsou uvnitř 3 ložnice a prostorný obývací pokoj s kuchyní. Bezbariérové provedení domu je samozřejmě možné.

Obecně je tedy známo, že pokud se zákazník rozhodne pro dřevostavbu od spolehlivé a finančně „zdravé“ firmy, je již od počátku lépe informován o tom, co cena obsahuje, má cenu dlouhodobě garantovanou a také jistoty, že o něj bude postaráno nejenom v době záruční, ale také pozáruční.

O firmě

Firma ATRIUM byla založena v prosinci 1993, kdy si pronajala halu ve Velkém Boru u Horažďovic a měla jen několik zaměstnanců. O dva roky později realizovala první vzorový dům v Horažďovicích a postavila první dřevostavby i jinde v ČR. V roce 1997 se ATRIUM přestěhovalo do nového výrobního areálu v Horažďovicích, kde výroba stropů a krovových konstrukcí funguje dodnes. Zájem o rodinné domy ATRIUM stále rostl a tak v roce 2000 firma otevírá druhý vzorový dům, v Brně. V roce 2004 rozšiřuje svoji působnost i na Slovensko a realizuje první dřevostavbu s difuzně otevřenou konstrukcí. O několik let později inovuje difuzně otevřenou konstrukci DifuTech o instalační předstěnu a staví třetí vzorovým dům v Průhonicích u Prahy. V následujících letech ATRIUM stále zdokonaluje konstrukční systém DifuTech, v roce 2013 dokončuje apartmánový dům na Prášilech na Šumavě a v roce 2014 otevírá čtvrtý vzorový dům Jubileum v Plzni v pasivní difuzně otevřené konstrukci. ATRIUM neustále pokračuje ve zvyšování kvality standardního vybavení domů a roste i počet postavených pasivních dřevostaveb.


Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Najdete na iDNES.cz