Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vybrat správně kočárek? Napoví zkušené maminky

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Článků o tom, který kočárek je lepší než ostatní, bylo napsáno již mnoho. Rozhodli jsme se dát dohromady zkušenosti maminek i výrobních firem a podařilo se nám vytvořit kvalitní pohled na toto téma. Chcete se dozvědět, které kočárky jsou momentálně nej?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak vybrat správně kočárek. | foto: Nej-hracky.cz

Hodně budoucích maminek, které čekají první miminko a nemají žádné zkušenosti s výběrem kočárku, mají snahu si na úvod zjistit co nejvíce informací od svých kamarádek, z časopisů, internetu a dalších dostupných zdrojů, kterých je dnes opravdu mnoho. Toto je samozřejmě fajn a určitě velmi užitečné.

Na základě takto získaných informacích si často maminky vypracují seznam toho, co by měl kočárek splňovat, ale už si neuvědomují, že každá z nich má jiné požadavky a jiné priority, proto univerzální recept neexistuje. Vždy je důležité si promyslet, co je pro vás důležitější a čeho se dokážete vzdát na úkor něčeho jiného, protože zrovna takovouto funkci možná ani potřebovat nebudete nebo úplně minimálně.

Často rodiče přemýšlí, jestli si na úvod nekoupit hluboký kočárek, aby se tam dítě vešlo co nejdéle v zimě i s fusakem, a až pak sportovní. Toto se dá dnes již považovat za naprosto zbytečnou úvahu, většina výrobců dnes vyrábí dostatečně velké hluboké díly - vaničky,  u tzn. trojkombinací sportovních kočárků a v takovémto hlubokém dílu vám vydrží dítě podle toho, jak rychle roste a přibírá na váze,  do  6 měsíců.

Po této době už vám stejně v hlubokém kočárku dítě nevydrží a bude se snažit v něm sedat, protože bude chtít vidět na jízdu kolem sebe! Takže klidně volte trojkombinaci sportovního kočárku s hlubokým dílem a autosedačkou a v konečném výsledku to bude stejně dobré a určitě i levnější řešení.

Foto akční set značky CASUALPLAY za cenu trojkombinace 13.990 Kč. K dostání na www.nej-hracky.cz

Foto akční set značky CASUALPLAY za cenu trojkombinace 13.990 Kč. K dostání na www.nej-hracky.cz

Dalším mýtem je, když rodiče hledají u kočárku za každou cenu otočnou rukojeť nebo otočnou sedací část, aby na sebe s dítětem viděli. Věřte tomu, že dítě chce za jízdy vidět co se děje kolem a váš vnitřní pocit kontroly není narušený, pokud dítě sedí po směru jízdy, protože většina kočárků má průhled v boudičce tak velký, že kontrolu nad ním neztratíte.

Navíc u většiny kočárků s otočnou sedací částí je otočná sedací část mnohem užší, je to daň za to, že se dá otočit, což znamená nejenom menší pohodlí pro vaše dítě, ale hlavně vám v takovémto kočárku vydrží mnohem kratší  dobu..

Kočárek BRIO GO s reversní otočnou sedací částí je jedním z mála na trhu, který má otočnou sedací část, a přesto je tato poměrně hodně velká.

Kočárek BRIO GO s reversní otočnou sedací částí je jedním z mála na trhu, který má otočnou sedací část, a přesto je tato poměrně hodně velká.

České a slovenské maminky mají další jeden pro nás originální mýtus, že každý správný kočárek musí mít nánožník, aby bylo dítěti teplo. Samozřejmě je to lepší pokud ho má, ale není to nutnost, dnes značky jako je například BRIO, které jsou ze Švédska, nepoužívají nánožníky, ale super teplé fusaky, které dostatečně zahřejí vaše dítě v každém počasí.

Rodiče si často myslí, že když si koupí dražší kočárek, nemusí se o něj už starat, že je bezúdržbový. Takovýto bezúdržbový kočárek zatím ještě nikdo nevyrobil. O kočárek je potřeba se vždy starat, nejlépe podle návodu k obsluze, nafukovací kola pravidelně dofukovat, kočárek udržovat čistý a pohyblivé části čas od času promazat silikonovým olejem.

Jednoduše řečeno pokud se budete o kočárek starat, je velká pravděpodobnost, že vám bude sloužit dobře po celou dobu, kdy ho vaše dítě bude potřebovat.

Teď přistupme k samotnému výběru kočárku, který bychom mohli rozdělit takto:

 1. Kombinované kočárky
  V současné době je tato kategorie nejvíce využívanou kategorií, jak z ekonomického, tak i praktického hlediska. Hlavní výhodou je to, že trojkombinace kočárků splňuje potřeby rodičů a dítěte od jeho narození až do doby než přestane kočárek potřebovat. Dítě začíná kočárek používat nejprve s hlubokým dílem, tzv. vaničkou nebo v kombinaci s autosedačkou ve skupině 0. Později, když je dítěti cca 6 měsíců a více, podle toho jak roste a přibývá na váze, přechází dítě do sportovního kočárku, kdy se na rám kočárku nasadí sedací část a kočárek se používá jako sporťák.
 2. Hluboké kočárky
  Tyto kočárky jsou vhodné do 1 roku dítěte, ale je potřeba počítat s tím, že některé děti už po 6 měsíci věku nechtějí v hlubokém kočárku být nebo se snaží sednout si v něm, protože chtějí vidět ven na to co se děje kolem.
 3. Sportovní kočárky
  Sportovní kočárky jsou vhodné pro děti od 6 měsíců věku, často bývají zařazeny do  3-kombinace a jsou to kočárky, které jsou přizpůsobeny svými funkcemi náročným požadavkům zákazníků, aby se s nimi dalo jezdit v jakémkoliv terénu, aby byli maximálně odpružené, měli aretaci předních kol, nebo aby měli pohotovostní brzdu pro přibrzďování při jízdě. Je to dnes nejvyužívanější varianta kočárku na trhu.
 4. Golfové hole
  Tyto kočárky jsou určeny spíše pro starší dítě, které už umí samo chodit a kočárek využije hlavně na delší procházky, nákupy, na cestách, dovolenou a jiné podobné příležitosti. 

Golfové hole novinka od značky BABY HOME – kočárek Xtreet, tento kočárek vyniká svým unikátním skládáním a nízkou hmotností 6 kg.

Golfové hole novinka od značky BABY HOME – kočárek Xtreet, tento kočárek vyniká svým unikátním skládáním a nízkou hmotností 6 kg.

Na co se zaměřit při výběru kočárku a k čemu přihlídnout podle vašich potřeb:

 • Účel, pro který si kočárek kupujete
  Toto je nejdůležitější věc, kterou rodiče musí mít ujasněnou před tím, než si kočárek začnou vybírat. Základní otázka je, kde bydlíte a kde a jak se budete s kočárkem pohybovat a cestovat. Pokud bydlíte v centru města a jste spíše městský typ, tak potom možná není potřeba dávat až tak velký důraz na to, aby kočárek splňoval funkce do terénu a naopak pokud bydlíte na vesnici či plánujete jezdit hodně do terénu. Pokud budete vozit kočárek v autě, musíte vědět, jak velký máte zavazadlový prostor, aby se vám tam kočárek po složení vlezl, důležité je sledovat jednoduchost skládání a velikost kočárku po složení. Jestliže bydlíte v domě s výtahem, je dobré si uvědomit, že šířka kočárku by měla být menší než je výtah samotný, proto si toto dopředu změřte, vyhnete se tak nepříjemnému překvapení.
 • Váha je pro kočárky většinou vždy na prvním místě
  U většiny rodičů je váha kočárku vždy na prvním místě a tomuto trendu dnes výrobci hodně podřizují své výrobky formou odlehčených rámů. Samozřejmě jsou rodiče, kteří nemusí mít přímo takovou potřebu, pokud bydlí v bezbariérových objektech a nebudou kočárky využívat na cestování autem. Více rodičů a především maminek dnes ale preferuje, aby kočárek byl co nejlehčí, aby nebyl těžký na vkládání do kufru auta, do dopravního prostředku, aby nebyl těžký na cesty na dovolenou a podobně. Běžně se váha sportovního kočárku pohybuje kolem 11- 13 kg. Značky, jako je Casualplay  dnes přichází s kočárkem o váze rámu 6 Kg se sedací částí 8 kg u novinky KUDU CASUALPLAY, což je něco  velmi revolučního. Golfové hole mají váhu většinou kolem 4 - 8 kg.

Přejeme vám dobrý výběr a šťastnou ruku!

Vašemu dítěti pak hodně bezpečných a komfortních kilometrů.

Na závěr tohoto tématu bych chtěl říct, že poslední věc co je potřeba zvážit je, aby cena za kočárek byla adekvátní za to, co kupujete. Pokud vaší prioritou bude nízká cena, tak nelze očekávat, že koupíte kočárek, který bude mít všechny vymoženosti, kladné vlastnosti a funkce, o kterých tady byla řeč. Na druhou stranu pokud se rozhodnete investovat do kočárku nemalé peníze, je dobré si funkce vyzkoušet a samozřejmě požadovat od výrobku vysoký komfort.

Pokud koupíte dobrý a kvalitní kočárek, měl by vám vydržet i na dvě děti bez větších problémů, nebo ho možná můžete ještě dobře prodat, takže investice pak výsledně nemusí být až tak veliká, když tento fakt zohledníte.

Autor:

Nejčtenější

Zdroj: Volkswagen Financial Services, průzkum 2016
Šest nejužitečnějších tipů na zimní přípravu

Podzim letos začal v plné síle a než se nadějeme, napadne první sníh. A tak stejně jako každý rok brzy zmizí z prodejen...

Kuchyňský robot je užitečným pomocníkem. Jaký vybrat?
Kuchyňský robot je užitečným pomocníkem. Jaký vybrat?

Musíte se po celý den hodně otáčet? Nezastavíte se v zaměstnání, ale ani doma, kde na vás čeká každodenní úklid, praní...

Překvapí Neapol Citizens? Tipér 666jaroslav míří na 146 850 Kč.
Překvapí Neapol Citizens? Tipér 666jaroslav míří na 146 850 Kč

Po repre pauze se vrací Liga mistrů a největší komunita sázkařů už má o favoritech jasno. Tipér 666jaroslav míří na...

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do...

Nejlevnější plyn bez závazků? ČEZ s příchodem topné sezóny zlevňuje.
Nejlevnější plyn bez závazků? ČEZ s příchodem topné sezóny zlevňuje

Letošní topná sezóna začíná a společnost ČEZ připravila příjemné překvapení všem, kteří vytápí domácnost plynem nebo s...

Další z rubriky

Dochází čas. Na vánoční dárky přes internet máte už jen pár dní
Dochází čas. Na vánoční dárky přes internet máte už jen pár dní

Pošty nestíhají, vánočními zásilkami jsou zavalené už od listopadu. Vánoční dárky přes internet tedy nemusí dorazit...

Aleně pomohl Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi.
Aleně pomohl Fond na podporu rodičů samoživitelů v nouzi

Psal se květen 2014. Budou to brzy tři roky, ale paní Alena nikdy nezapomene na chvíli, kdy stála mezi dveřmi a...

Malé přírodní kuličky ozvláštní váš nápoj, dodají mu novou chuť i konzistenci.
Bazalkové semínko nepatří do truhlíku, ale do jarního drinku

Každý večer stále to stejné, nezapomenout si namočit na zítřejší snídani semínka. Tak tomu je konec. Vyzkoušejte...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.