Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak vybrat kvalitní terasu? Vsaďte na dřevoplast

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Terasa – za příznivého počasí další obývák vašeho domu nebo bytu, ideální místo pro odpočinek u šálku kávy, posezení s přáteli, prostor pro hry dětí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bílý domek | foto: unu

Aby terasa splňovala vaše nároky na útulnost, čistotu a praktickou údržbu, záleží především na podlaze. Je několik možností, jak podlahu venkovní terasy zrealizovat.

Zdánlivě nejtrvanlivější a za příznivé ceny (pokud počítáme jenom cenu krycí vrstvy) je podlaha keramická a z mrazuvzdorných dlaždic. Má-li však v podmínkách středoevropských zim přečkat více sezón, vyžaduje kvalitní a stabilní podklad, který se neobejde bez rozsáhlejších zemních prací a železobetonu. To už je investičně náročnější. Keramika navíc mnohým připadá "studená" a neútulná.

Velmi příjemná je podlaha dřevěná. Lze ji pokládat na poměrně jednoduše upravený podklad a k dispozici jsou druhy dřeva, které snáší i venkovní podmínky. Také cena je docela zajímavá. Zásadní nevýhodou dřevěných podlah je však nutnost pravidelné a náročné údržby, která dřevo ochrání před škůdci a povětrnostními vlivy. Kvalitní údržba (broušení, napouštění olejem, lakování apod.) není levnou a snadnou záležitostí, a to ani v případě, že ji zvládnete svépomocí. Tam, kde si na podlaze hrají děti, je třeba vzít v úvahu i nebezpečí zadření třísky.

Second house

Další možností, která spojuje výhody předchozích a eliminuje jejich nevýhody, je nový materiál woodplastic (WPC nebo-li dřevoplast) od francouzského výrobce firmy Silvadec. Směs dřeva a plastu vzhledem a dotykovým pocitem připomíná přírodní dřevo jehož povrch je protiskluzový a velmi dobře se ošetřuje. Je odolný proti vodě (i chlorové), mrazu a škůdcům, povrch odolává UV záření a nemění vzhled. Výrobce poskytuje na materiál wpc záruku až 25 let na dřevokazné houby, hnilobu a hmyz. Podklad stačí jednoduše upravený, obdobně jako u dřeva.

Základní cena materiálu je vyšší než u dřevěné podlahy, avšak vzhledem k tomu, že nevyžaduje žádnou údržbu, je návratnost této investice asi tři roky. Tento materiál je rovněž vhodný pro úpravu prostor kolem bazénu, takže můžete sladit úpravu různých ploch v exteriéru svého domu. Nezanedbatelnou výhodou je i snadná "stavebnicová" montáž s použitím nerezových spojovacích prvků. Nápady a jednoduchý program na realizaci vaší terasy najdete na http://kalkulator.mojeterasa.cz/.

Silvadec

Podrobnější informace a případy aplikací najdete na stránkách www.woodplastic.cz nebo www.mojeterasa.cz.

Autor:

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz