Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak to vidí Euler Hermes: očekávaný vývoj v roce 2016

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
20. ledna 2016 zveřejnila největší světová úvěrová pojišťovna Euler Hermes ve své tiskové zprávě vydané v Paříži svůj každoroční výhled světové ekonomiky s názvem „Euler Hermes Economic Outlook 2016“, tentokrát s podtitulem „Seven Dwarfs of Global Growth“.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak to vidí Euler Hermes: očekávaný vývoj v roce 2016 | foto: EULER HERMES SA, organizační složka

Z dokumentu vyplývá, že globální růst HDP v roce 2016 pravděpodobně nepřekročí 3 % (spíše se bude pohybovat pouze kolem 2,8 %). V oblasti insolvencí se očekává globální nárůst o 1 %, který by měl být prvním nárůstem v tomto směru od roku 2009 (a to po meziročním poklesu v roce 2015 o 5 %).

Ze sedmi faktorů, vytipovaných analytiky Euler Hermes, které budou v roce 2016 nejvíce ovlivňovat světovou ekonomiku, i přesto vyplývá mírný, ale velmi křehký optimismus, pokud jde o světovou ekonomiku jako celek. Více než kdy předtím však bude nutné pečlivě rozlišovat mezi trendy v rozvinutých a rozvíjejících se ekonomikách, než brát v úvahu globální pohled. I nadále bude pokračovat velká citlivost světových trhů na vývoj v druhé největší ekonomice světa, v Číně a na změny cen komodit.

Euler Hermes vidí vývoj Eurozóny mírně pozitivně

„Pokud jde o vývoj Eurozóny, která se v současné době především nalézá v centru zájmu našich analytiků v České Republice a která má za sebou složitý rok 2015 plný turbulencí, zdá se, že selektivně je mírný optimismus nasnadě,“ říká Marcela Schweinerová z české pobočky Euler Hermes. „O tom svědčí i velmi předběžné finanční výsledky roku 2015 některých evropských firem v našem portfoliu, které globálně ukazují v průměru narůstající tržby a profitabilitu.“

Jak to vidí Euler Hermes – očekávaný vývoj v roce 2016

Jak to vidí Euler Hermes – očekávaný vývoj v roce 2016

„Soustředíme-li se přímo na Českou republiku a firmy z našeho pojištěného portfolia,“ dodává Marcela Schweinerová,“ globální trend roku 2015 je podobný jako u firem Eurozóny. Velmi významnou součástí hodnocení výsledků a predikce budoucího ekonomického vývoje našimi analytiky jsou i tzv. sektorové analýzy, které se provádí pravidelně na globální úrovni (sector risk map 4Q 2015) a taktéž na úrovni jednotlivých zemí. Hodnocení sektorů provádí naše analytické oddělení na základě informací, které analytici získávají přímo od společností z našeho portfolia, a to jak ve formě konkrétních finančních výsledků, tak v rámci společných schůzek, kde jsou řešeny nezbytné detaily.

Dlouhodobě lépe hodnotíme například potravinářství, sektory farmacie a chemie nebo IT a telekomunikace, kde i výhled na nadcházející období není negativní.

Která odvětví pokládají analytici za problémová?

Za problémové jsou naopak dlouhodobě pokládány oblasti stavebnictví, výroby a obchodu s ocelí a kovy a oblast dopravy, a to i přesto, že například v oblasti stavebnictví zaznamenala v roce 2015 společnost Euler Hermes postupný obrat, který je avizován i na následující rok. Oblast výroby a obchodu s ocelí se v naší zemi potýká s velmi nízkou profitabilitou, která je dána jak silnou konkurencí produktů z Číny, tak i například velmi silným konkurenčním prostředím mezi obchodními společnostmi s hutními materiály. „Sektor dopravy, který je velmi citlivý na trendy v ekonomice, sledujeme také,“ upřesňuje Marcela Schweinerová. I zde vidí společnost Euler Hermes za uplynulý rok celkově pozitivní vývoj, který bude v nadcházejícím období pokračovat.

Více informací najdete na www.eulerhermes.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler.
Vybíráte výtah? Pozvěte si mobilní showroom Schindler

Výtah je v domě užitečným pomocníkem, který si můžete podle vlastních potřeb vyladit do naprostých detailů. Jejich výběr usnadní nový mobilní showroom...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.