Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak to bylo s bestsellery Tima Weavera v Česku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V těchto dnech vyšel strhující thriller Hon na mrtvého, což je první případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po pohřešovaných osobách. Autor knihy, bestsellerista Tim Weaver, kterému se přezdívá britský Jo Nesbø, napsal o tomto hlavním hrdinovi zatím osm knih. A pět z nich už znají také čeští čtenáři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bestsellery Tima Weavera vydává v Česku nakladatelství Mystery Press | foto: Kateřina Kohoutová

David Raker se nejdříve živil jako novinář zabývající se zmizelými lidmi. Po několika letech ale zjistil, že už nechce být součástí mediální mašinerie, která na pohřešované zapomíná, jakmile opadne první vlna zájmu. A také proto, že v té době přišel o manželku, která zemřela na rakovinu, se rozhodl pomáhat lidem, jimž se ztratil někdo blízký.

Nakladatelská magie

Tim Weaver o tomto sympatickém hlavním hrdinovi sepsal dosud osm knih a devátá se připravuje na tento rok. Českého vydání autorových thrillerů se v roce 2016 ujalo mladé a dravé nakladatelství Mystery Press, které ale – poněkud překvapivě – nejprve vydalo až pátý Rakerův případ nazvaný Bez slitování.

Bestsellerista Tim Weaver alias „britský Jo Nesbø“

Bestsellerista Tim Weaver alias „britský Jo Nesbø“ | foto: Bill Waters

„Ve vydávání knih je vždycky trochu magie,“ tvrdí Tomáš Němec, jeden ze šéfů Mystery Pressu. „Kromě racionálního uvažování je vždycky dobré dát také na instinkt“. Jeho kolega Libor Marchlík k tomu dodává: „Když jsme se v roce 2015 rozhodli, že budeme knihy Tima Weavera vydávat, sáhli jsme po té tehdy nejnovější, což bylo právě Bez slitování. Usoudili jsme, že autor bude po čtyřech předchozích románech vypsaný a navíc jsme si řekli, že když u nás mohla Nesbøho série s Harrym Holem vycházet od čtvrtého dílu a být přitom extrémně úspěšná, proč bychom to nemohli udělat stejně s Weaverem,“ směje se.

Všichni mají tajemství

Racionální uvažování okořeněné špetkou nakladatelské magie zafungovalo a z thrillerů Tima Weavera se na českém knižním trhu – stejně jako na tom zahraničním – staly okamžitě bestsellery. Jejich výhodou je, že jde o uzavřené příběhy, takže znalost předchozích knih není nutná, byť čas od času se čtenář potká s již známými postavami (jako je například bývalý kriminalista Colm Healy), které se stávájí nedílnou součástí Rakerova života.

Weaverův sympaticky tvrdohlavý hrdina v průběhu celé ságy zjistil několik zásadních věcí: Žádný život není dokonalý. Všichni mají tajemství. A za každým z nich se skrývají lži. Raker v průběhu svých pátrání rozplétá složité osobní a rodinné vztahy a nachází potlačené křivdy, zlobu, zášť a zločiny, o kterých se neměl nikdo nikdy dozvědět. A v každém případu nechává – mnohdy s nasazením vlastního života – část sebe sama…

Ještě tři knihy a české vydání Rakerových případů bude kompletní i u nás

Ještě tři knihy a české vydání Rakerových případů bude kompletní i u nás | Kateřina Kohoutová

Sága Davida Rakera

V prvním románu nazvaném Hon na mrtvého se Raker ujal případu mladého muže, který byl sice prohlášen za mrtvého, ale o pár let ho jeho matka spatřila na ulici – živého a zdravého. V románu Není cesty zpět je požádán, aby vypátral celou rodinu, která beze stopy zmizela; v Bez slitování zase hledá bývalého důstojníka londýnské Metropolitní policie. V Němých obětech Raker pomáhá Colmu Healymu vyřešit starý případ, který jeho příteli kdysi zničil život, a ve Zlomeném srdci se snaží najít manželku režiséra hororových filmů.

David Raker ale ještě zdaleka neřekl své poslední slovo. V českém překladu vyjdou v červnu, respektive říjnu tohoto roku druhý a třetí román ságy (Údolí mrtvých a Ztracený) a Tim Weaver právě dopsal případ devátý, nazvaný Žena z minulosti, v němž Rakera vyhledá jeho manželka. Ano… přesně ta, kterou pohřbil na začátku Honu na mrtvého. Nebo je to snad podvodnice? Jak vidno, Tim Weaver ví, jak upoutat čtenářovu pozornost a nakladatelství Mystery Press u toho rozhodně nebude chybět.

Krimi thrillery Tima Weavera s Davidem Rakerem v hlavní roli jsou k dostání u všech dobrých knihkupců a do 30. 4. 2018 s luxusní slevou 30 % také na eshopu nakladatelství Mystery Press.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Korkové lepené dlaždice a obklady TRADITION &STYLE

Korkové lepené dlaždice a obklady TRADITION &STYLE

Nahraďte studenou keramickou dlažbu ve své kuchyni nebo koupelně modernější alternativou! Korkové lepené dlaždice a...

Lexum nabízí špičkovou oftalmologickou péči všem, kteří ji potřebují

Lexum nabízí špičkovou oftalmologickou péči všem, kteří ji potřebují

Oftalmologická péče je v České republice dlouhodobě na velmi vysoké úrovni, tuzemské oční kliniky nabízí svým pacientům...

Vinylové podlahy Vinylcork jsou krásné a praktické

Tawern

Vinylové podlahy Vinylcork nabízejí ty nejlepší vlastnosti vinylu a korku. Získáte tak moderní podlahy, které do vašeho...

Najdete na iDNES.cz