Jak to bylo s bestsellery Tima Weavera v Česku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V těchto dnech vyšel strhující thriller Hon na mrtvého, což je první případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po pohřešovaných osobách. Autor knihy, bestsellerista Tim Weaver, kterému se přezdívá britský Jo Nesbø, napsal o tomto hlavním hrdinovi zatím osm knih. A pět z nich už znají také čeští čtenáři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bestsellery Tima Weavera vydává v Česku nakladatelství Mystery Press | foto: Kateřina Kohoutová

David Raker se nejdříve živil jako novinář zabývající se zmizelými lidmi. Po několika letech ale zjistil, že už nechce být součástí mediální mašinerie, která na pohřešované zapomíná, jakmile opadne první vlna zájmu. A také proto, že v té době přišel o manželku, která zemřela na rakovinu, se rozhodl pomáhat lidem, jimž se ztratil někdo blízký.

Nakladatelská magie

Tim Weaver o tomto sympatickém hlavním hrdinovi sepsal dosud osm knih a devátá se připravuje na tento rok. Českého vydání autorových thrillerů se v roce 2016 ujalo mladé a dravé nakladatelství Mystery Press, které ale – poněkud překvapivě – nejprve vydalo až pátý Rakerův případ nazvaný Bez slitování.

Bestsellerista Tim Weaver alias „britský Jo Nesbø“

Bestsellerista Tim Weaver alias „britský Jo Nesbø“ | foto: Bill Waters

„Ve vydávání knih je vždycky trochu magie,“ tvrdí Tomáš Němec, jeden ze šéfů Mystery Pressu. „Kromě racionálního uvažování je vždycky dobré dát také na instinkt“. Jeho kolega Libor Marchlík k tomu dodává: „Když jsme se v roce 2015 rozhodli, že budeme knihy Tima Weavera vydávat, sáhli jsme po té tehdy nejnovější, což bylo právě Bez slitování. Usoudili jsme, že autor bude po čtyřech předchozích románech vypsaný a navíc jsme si řekli, že když u nás mohla Nesbøho série s Harrym Holem vycházet od čtvrtého dílu a být přitom extrémně úspěšná, proč bychom to nemohli udělat stejně s Weaverem,“ směje se.

Všichni mají tajemství

Racionální uvažování okořeněné špetkou nakladatelské magie zafungovalo a z thrillerů Tima Weavera se na českém knižním trhu – stejně jako na tom zahraničním – staly okamžitě bestsellery. Jejich výhodou je, že jde o uzavřené příběhy, takže znalost předchozích knih není nutná, byť čas od času se čtenář potká s již známými postavami (jako je například bývalý kriminalista Colm Healy), které se stávájí nedílnou součástí Rakerova života.

Weaverův sympaticky tvrdohlavý hrdina v průběhu celé ságy zjistil několik zásadních věcí: Žádný život není dokonalý. Všichni mají tajemství. A za každým z nich se skrývají lži. Raker v průběhu svých pátrání rozplétá složité osobní a rodinné vztahy a nachází potlačené křivdy, zlobu, zášť a zločiny, o kterých se neměl nikdo nikdy dozvědět. A v každém případu nechává – mnohdy s nasazením vlastního života – část sebe sama…

Ještě tři knihy a české vydání Rakerových případů bude kompletní i u nás

Ještě tři knihy a české vydání Rakerových případů bude kompletní i u nás | Kateřina Kohoutová

Sága Davida Rakera

V prvním románu nazvaném Hon na mrtvého se Raker ujal případu mladého muže, který byl sice prohlášen za mrtvého, ale o pár let ho jeho matka spatřila na ulici – živého a zdravého. V románu Není cesty zpět je požádán, aby vypátral celou rodinu, která beze stopy zmizela; v Bez slitování zase hledá bývalého důstojníka londýnské Metropolitní policie. V Němých obětech Raker pomáhá Colmu Healymu vyřešit starý případ, který jeho příteli kdysi zničil život, a ve Zlomeném srdci se snaží najít manželku režiséra hororových filmů.

David Raker ale ještě zdaleka neřekl své poslední slovo. V českém překladu vyjdou v červnu, respektive říjnu tohoto roku druhý a třetí román ságy (Údolí mrtvých a Ztracený) a Tim Weaver právě dopsal případ devátý, nazvaný Žena z minulosti, v němž Rakera vyhledá jeho manželka. Ano… přesně ta, kterou pohřbil na začátku Honu na mrtvého. Nebo je to snad podvodnice? Jak vidno, Tim Weaver ví, jak upoutat čtenářovu pozornost a nakladatelství Mystery Press u toho rozhodně nebude chybět.

Krimi thrillery Tima Weavera s Davidem Rakerem v hlavní roli jsou k dostání u všech dobrých knihkupců a do 30. 4. 2018 s luxusní slevou 30 % také na eshopu nakladatelství Mystery Press.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Od svatého Martina zbyly lahve od vína

Od svatého Martina zbyly lahve od vína.

Nejen lahve od vína, ale i sklenice od kečupů, přesnídávek, kompotů nebo skleničky od svíček používáme doma s příchodem...

Petra Janů vystoupí už 28. listopadu v pražské Hybernii s orchestrem

Petra Janů vystoupí už 28. listopadu v pražské Hybernii s orchestrem

Zpěvačka Petra Janů absolvuje se skupinou Amsterdam turné, jež čítá přibližně dvacet zastávek po celé republice. Na...

Lidé v Příbrami najdou ve schránkách unikátní plán města se soutěží

Lidé v Příbrami najdou ve schránkách unikátní plán města se soutěží

Občané Příbrami najdou v poštovních schránkách dárek. Tištěný plán města s vyznačením všech 668 barevných kontejnerů ve...

Najdete na iDNES.cz