Jak to bylo s bestsellery Tima Weavera v Česku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V těchto dnech vyšel strhující thriller Hon na mrtvého, což je první případ Davida Rakera, specialisty na pátrání po pohřešovaných osobách. Autor knihy, bestsellerista Tim Weaver, kterému se přezdívá britský Jo Nesbø, napsal o tomto hlavním hrdinovi zatím osm knih. A pět z nich už znají také čeští čtenáři.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bestsellery Tima Weavera vydává v Česku nakladatelství Mystery Press | foto: Kateřina Kohoutová

David Raker se nejdříve živil jako novinář zabývající se zmizelými lidmi. Po několika letech ale zjistil, že už nechce být součástí mediální mašinerie, která na pohřešované zapomíná, jakmile opadne první vlna zájmu. A také proto, že v té době přišel o manželku, která zemřela na rakovinu, se rozhodl pomáhat lidem, jimž se ztratil někdo blízký.

Nakladatelská magie

Tim Weaver o tomto sympatickém hlavním hrdinovi sepsal dosud osm knih a devátá se připravuje na tento rok. Českého vydání autorových thrillerů se v roce 2016 ujalo mladé a dravé nakladatelství Mystery Press, které ale – poněkud překvapivě – nejprve vydalo až pátý Rakerův případ nazvaný Bez slitování.

Bestsellerista Tim Weaver alias „britský Jo Nesbø“

Bestsellerista Tim Weaver alias „britský Jo Nesbø“ | foto: Bill Waters

„Ve vydávání knih je vždycky trochu magie,“ tvrdí Tomáš Němec, jeden ze šéfů Mystery Pressu. „Kromě racionálního uvažování je vždycky dobré dát také na instinkt“. Jeho kolega Libor Marchlík k tomu dodává: „Když jsme se v roce 2015 rozhodli, že budeme knihy Tima Weavera vydávat, sáhli jsme po té tehdy nejnovější, což bylo právě Bez slitování. Usoudili jsme, že autor bude po čtyřech předchozích románech vypsaný a navíc jsme si řekli, že když u nás mohla Nesbøho série s Harrym Holem vycházet od čtvrtého dílu a být přitom extrémně úspěšná, proč bychom to nemohli udělat stejně s Weaverem,“ směje se.

Všichni mají tajemství

Racionální uvažování okořeněné špetkou nakladatelské magie zafungovalo a z thrillerů Tima Weavera se na českém knižním trhu – stejně jako na tom zahraničním – staly okamžitě bestsellery. Jejich výhodou je, že jde o uzavřené příběhy, takže znalost předchozích knih není nutná, byť čas od času se čtenář potká s již známými postavami (jako je například bývalý kriminalista Colm Healy), které se stávájí nedílnou součástí Rakerova života.

Weaverův sympaticky tvrdohlavý hrdina v průběhu celé ságy zjistil několik zásadních věcí: Žádný život není dokonalý. Všichni mají tajemství. A za každým z nich se skrývají lži. Raker v průběhu svých pátrání rozplétá složité osobní a rodinné vztahy a nachází potlačené křivdy, zlobu, zášť a zločiny, o kterých se neměl nikdo nikdy dozvědět. A v každém případu nechává – mnohdy s nasazením vlastního života – část sebe sama…

Ještě tři knihy a české vydání Rakerových případů bude kompletní i u nás

Ještě tři knihy a české vydání Rakerových případů bude kompletní i u nás | Kateřina Kohoutová

Sága Davida Rakera

V prvním románu nazvaném Hon na mrtvého se Raker ujal případu mladého muže, který byl sice prohlášen za mrtvého, ale o pár let ho jeho matka spatřila na ulici – živého a zdravého. V románu Není cesty zpět je požádán, aby vypátral celou rodinu, která beze stopy zmizela; v Bez slitování zase hledá bývalého důstojníka londýnské Metropolitní policie. V Němých obětech Raker pomáhá Colmu Healymu vyřešit starý případ, který jeho příteli kdysi zničil život, a ve Zlomeném srdci se snaží najít manželku režiséra hororových filmů.

David Raker ale ještě zdaleka neřekl své poslední slovo. V českém překladu vyjdou v červnu, respektive říjnu tohoto roku druhý a třetí román ságy (Údolí mrtvých a Ztracený) a Tim Weaver právě dopsal případ devátý, nazvaný Žena z minulosti, v němž Rakera vyhledá jeho manželka. Ano… přesně ta, kterou pohřbil na začátku Honu na mrtvého. Nebo je to snad podvodnice? Jak vidno, Tim Weaver ví, jak upoutat čtenářovu pozornost a nakladatelství Mystery Press u toho rozhodně nebude chybět.

Krimi thrillery Tima Weavera s Davidem Rakerem v hlavní roli jsou k dostání u všech dobrých knihkupců a do 30. 4. 2018 s luxusní slevou 30 % také na eshopu nakladatelství Mystery Press.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Jóga ve tmě je návratem ke kořenům jógy

Blahodárné účinky jógy – pomáhá na záda, bolest hlavy i pro štěstí

Jóga je cvičení, které si oblíbili miliony lidí po celém světě. Vyzkoušeli jste si ovšem někdy jógu ve tmě? V...

Jak spláchnout toaletu v Anglii?

Oxford – kolorit místních obchůdků a hospod

Věděli jste, že na anglické toaletě musíte kličkou na splachování „zapumpovat”? A co uděláte, je-li dotčená klička...

Pět rad, jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Pět rad jak být zdravý a úspěšný. Vyhlaste válku stresu a správně jezte

Zdraví a úspěch – co více si přát? Cesta k nim ale může být jednodušší, než si myslíte. Držte se pěti rad a uvidíte, že...

Najdete na iDNES.cz