Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak správně vybrat pro svůj domov plastová okna

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Oko, do duše okno. Jaké rčení by platilo u samotných oken? Slouží jako zdroj přirozeného světla a zároveň by jimi mělo co nejméně unikat teplo. Právě tepelná izolace domu bývá nejčastěji důvodem výměny starých oken za nová. Úsporu energií vám zaručí kvalitní plastová okna, ale není okno jako okno.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dobře vybraná plastová okna vnesou do vašeho domu nejen světlo, ale zároveň zabrání i úniku tepla. | foto: Rehau dům

Na projekci, výrobu i montáž a servis oken, dveří, fasád či zimních zahrad se soustředí jedna z divizí ryze české firmy MSV Liberec, s. r. o. Okna vyrábí z kvalitních německých profilů REHAU a na trh nyní uvádí nová okna SYNEGO.

Novinka – okna a dveře v systému REHAU SYNEGO

Výrobce a dodavatel profilových systémů REHAU přišel letos s novinkou – profilovým systémem SYNEGO o stavební hloubce 80 mm, s šestikomorovým křídlem a sedmikomorovým rámem.

Pro okna SYNEGO hovoří v první řadě výborné tepelně-izolační vlastnosti, které jsou až o 50 procent vyšší než u standardních oken. Teplo nebude unikat ven a vy tím pádem ušetříte za energie. Okna zároveň zamezují i pronikání hluku z ulice. Přestane vás obtěžovat dopravní ruch pod okny, a pokud bydlíte v domku, rovněž hlasité zvuky ze zahrady od sousedů.

Okna SYNEGO mají hladší povrch a vykazují vysoký stupeň lesku. Díky speciální povrchové úpravě High Definition Finishing (HDF) s uzavřeným povrchem profilu zůstávají déle čistá a také se lépe umývají. Nový systém těsnění chrání před průvanem a vlhkostí.

Okna SYNEGO se dodávají se středovým nebo dorazovým těsněním.

Profilový systém Synego.

Profilový systém Synego. Foto Synego

Jak vybírat plastová okna

  1. Pozor na triky firem, které vám nabízí něco zdarma (montáž, žaluzie apod.). Je třeba si uvědomit, že zdarma není nikdy nic. Totéž platí i v případě zázračných slev (50, 70 procent apod.). Zpravidla se ceny výrobků nebo jiných služeb navýší, a proto je možné nabídnout zboží či služby zdarma. Pokud porovnáte cenovou nabídku s kalkulacemi jiných firem, které již tak zázračné slevy neslibují, zpravidla zjistíte, že se výsledná částka moc neliší. Jedná se o psychologický tah na zákazníky.
  2. Výrobce či dodavatel? Při výběru správných plastových oken byste neměli sáhnout po nejnižší ceně na trhu a nakupovat u běžných živnostníků, ale prověřit si výrobce i dodavatele. Zákonitě se totiž nemusí jednat o jednu firmu. Pokud se výrobce oken zabývá i montáží, máte napůl vyhráno
  3. Výběr profilu – další důležitý krok. Kolik komor? Jak vybrat? Jaké sklo? Důležitou veličinou je koeficient prostupu tepla oknem, který se značí Uw. Doporučená hodnota podle normy je max. Uw= 1,2. Běžně se dodávají okna s Uw= 0,7 - 1,2. Tento parametr se odvíjí od výběru skla a profilu. U skla existuje možnost výběru izolačního dvojskla s Ug= 1,1 W/m2.K-1 nebo trojskla s hodnotou od 0,7 do 0,5. Dalším důležitým faktorem se stává distanční rámeček (mezi jednotlivými skly). Vhodný je tzv. „teplý“ distanční rámeček (např. Swisspacer) s přerušeným tepelným mostem, který snižuje riziko rosení. Svou roli hraje i skutečnost, jak hluboko je sklo zasazeno v rámu okna. Čím hlouběji, tím lépe. Opět tak snížíte riziko kondenzace par na okrajích skla. 
  4. Montáž – další důležitý faktor. I když máte vysoce kvalitní okno, nekvalitně provedená montáž celkový výsledek užitku výměny (osazení) nového okna degraduje. Pro kvalitní uzavření montážní spáry se podle platných norem mají používat interiérové parotěsné a exteriérové paropropustné pásky.
  5. Reference – při výběru dodavatele je vhodné vyžádat si referenční stavby s kontaktem na investora. Ověříte si kvalitu provedené dodávky a montáže.

Jak poptat plastová okna

Doporučujeme provést předvýběr firem, které poptáte (na základě výše uvedených bodů). Důležité jsou např. reference, doba působení firmy na trhu, přístup k zákazníkům apod.

Sestavte poptávku s následujícími body, ve kterých uvedete:

  • parametry, které mají okna splňovat (profil, těsnění, sklo, barva)
  • hrubé rozměry oken a dveří s nákresem (nebo popisem) členění a počty kusů
  • příslušenství – vnitřní a vnější parapety, žaluzie, sítě apod.
  • práce – jaké práce požadujete (montáž, demontáž, likvidace, zednické začištění)
  • místo realizace a kontakt na vás.

V případě výměny oken uveďte, zda jsou původní okna špaletová nebo jednoduchá. Doporučujeme jasně specifikovat, zda požadujete interiérové parotěsné pásky a exteriérové paropropustné. Výše zpracovanou poptávkou zajistíte, že nabídky od firem budou mít srovnatelný rozsah a vy si díky tomu usnadníte práci při porovnávání.

Navštivte firmu

Další možností je navštívit danou firmu a podklad pro cenovou nabídku vytvořit na místě s kvalifikovanými pracovníky, kteří vám poradí a vše vysvětlí.

MSV Liberec, s. r. o. působí v oboru více než dvacet let. Vyrábí plastová okna z kvalitních německých profilů REHAU s kováním ROTO NT a povrchovou úpravou ROTOSIL NANO pro vyšší odolnost povrchové úpravy. Technické řešení a nezávaznou cenovou nabídku pro vás připraví zdarma. Společnost se postará rovněž o kompletní zajištění dodávky, neboť disponuje profesionálním týmem zkušených techniků a konstruktérů. Více na http://msv-lbc.cz/vyrobni-divize/plastova-okna/.

Foto: MSV Liberec, s. r. o.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Letní období - maximální tempo na stavbách SVS

Severočeská vodárenská společnost

Severočeská vodárenská společnost a. s. (dále SVS) je na území Ústeckého a podstatné části Libereckého kraje, kde žije...

Rezidence Park Masarykova: exkluzivní bydlení v srdci Liberce

Projekt Rezidence Park Masarykova dokáže uspokojit i nejnáročnější požadavky na...

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme...

Jak se mi daří? Děkuji, dobře. Bydlím v Parku Masarykova

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...

Je to takový můj soukromý rituál. Vyjíždím autem z garáží a snad už po tisící si v duchu řeknu, jak jsem tu rád. Říkám...

Najdete na iDNES.cz