Jak správně pečovat o okna a dveře

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nová okna a dveře jsou investicí, která přinese nejenom úspory za teplo, ale podstatně zlepší i komfort bydlení. Pro jejich správnou dlouhodobou funkčnost je dobré vědět, jak o ně pečovat.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak správně pečovat o okna a dveře

Péče o kování

Pokud si pořídíte nová okna a dveře z jakéhokoliv materiálu, je vždy nutná správná péče o kování. To zajišťuje hladké otevírání oken a dveří a má vliv i na ochranu před vloupáním. Správně seřízená okna mají optimálně nastavený přítlak okenních křídel, jedině tak je dosaženo očekávané úspory za teplo.

Zákazník by měl převzít po montáži okna a dveře seřízená a měl by být poučen o jejich údržbě. Dostupný musí mít i návod na seřízení. Pokud okna a dveře drhnou nebo jimi fouká, je třeba zkontrolovat seřízení, může totiž dojít k vážnému opotřebení či poškození kování. Pokud si uživatel na seřízení netroufá sám, měl by seřízení zajistit dodavatel.

Jak správně pečovat o okna a dveře

Rozhodně doporučujeme u oken a dveří před topnou sezónou promazat kování podle návodu doporučeným mazacím tukem nebo olejem. Na kování jsou vyznačena místa, pro vkápnutí oleje a promazání uzávěru.

Zajistěte si dlouhou životnost těsnění

Těsnění oken a dveří chrání interiér před povětrnostními vlivy. Doporučuje nejlépe před zimním obdobím těsnění lehce potřít glycerinem případně výrobcem doporučeným přípravkem. Okna a dveře tak budou mít výrazně delší životnost.

Která okna jsou bezúdržbová?

V ČR jsou v současnosti nejoblíbenější bezúdržbová plastová okna a dveře. Péče o ně je velmi snadná. Stačí běžné umytí saponátem, zásadně se nesmí používat abrazivní prostředky - písky nebo čistící pasty. Plastová okna a dveře mohou poškodit také chemikálie jako ředidla, agresivní čistidla atd. Vždy je dobré zeptat se výrobce jaký prostředek je pro čištění vhodný.

Pokud jsou plastová okna a dveře poškozena, doporučujeme obrátit se na dodavatele nebo výrobce oken. Servisní technici provedou opravu pomocí speciálních servisních sad tak, aby poškození alespoň minimalizovali. Do vyšší cenové kategorie patří okna a dveře vyrobená z hliníku nebo kombinace dřeva a hliníkového opláštění, která rovněž nepotřebují speciální údržbu povrchu z exteriéru.

Snadná péče o dřevěná okna a dveře

Zákazníci se často obávají složité péče o povrch dřevěných oken a dveří. Díky moderní technologii povrchové úpravy jsou však tyto obavy liché. Značka Vekra již řadu let vyrábí dřevěná okna a dveře speciální dílcovou metodou. Jednotlivé části oken jsou před sesazením dílů hloubkově impregnovány. Dále probíhá nanášení barevného základu a ochranné lazury. Řízené sušení jednotlivých vrstev v sušících tunelech zajistí dokonalé zpracování povrchové úpravy.

Jak správně pečovat o okna a dveře

Dostatečnou ochranu lazury oken a dveří zajistí, pokud se dvakrát ročně po umytí přetře povrch oken houbičkou se speciálním přípravkem, ten zajistí celistvost ochranného filmu. Většina výrobců doporučuje okna a dveře jednou za pět let natřít. Eurookna Vekra díky špičkové povrchové úpravě vydrží bez nutnosti nátěru až 10 let.

Pokud si pořídíte nová okna a dveře, vždy se zajímejte také o jejich údržbu a servis. Tradiční česká okna a dveře Vekra od největšího výrobce oken v ČR vám poskytnou jistotu špičkové kvality produktů a perfektních a snadno dostupných služeb.

Autor:

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Novinky v obkladech a dlažbách? Třeba design kovů či akvarelové barvy

Obklady a dlažby v přírodních barvách jsou v módě dlouhodobě.

Nejaktuálnější trendy v obkladech a dlažbách tradičně udává italský veletrh CERSAIE. Jaké žhavé novinky nejen pro...

S varnými deskami De Dietrich grilovací sezóna nikdy nekončí

S varnými deskami De Dietrich grilovací sezóna nikdy nekončí

Grilování s rodinou a přáteli patří mezi oblíbené letní aktivity, zejména v našich zeměpisných šířkách. Na grilu se...

Posuvné dveře do stavebního pouzdra

Posuvné dveře do stavebního pouzdra

V MAND CZ víme o dveřích vše. Nabízíme dveře klasické, moderní, celodřevěné, vchodové, bezpečnostní, kliky na dveře… a...

Najdete na iDNES.cz