Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak spolu souvisí daně, daňové přiznání a Brno?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Od 1. ledna 2011 nahradí zákon o správě daní a poplatků daňový řád přinášející zásadní změny. Mnoho změn nás čeká také v zákoně o daních z příjmů a dani z přidané hodnoty. Jak se připravit na daně či daňové přiznání?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Eurodaně, spol. s.r.o. – daně a účetnictví | foto: EURODANĚ, spol. s r. o.

Od roku 2011 vstoupí v platnost řada novinek v daňových zákonech. Jenže kde máte při své práci ještě vzít čas na to, abyste je všechny nastudovali?

Pokud se do toho pustíte, uteče vám tak spousta času, který byste mohli věnovat práci a vydělávání peněz, a třeba ani pak nebudete mít jistotu, zda jste obsáhli opravdu všechno, protože změn v oblasti daní je každý rok velmi mnoho, stejně tak se mění i daňové přiznání.

Daňové přiznání: Přísné pokuty za pozdní odevzdání

Velkou novinkou jsou mnohem tvrdší postihy za pozdní odevzdání daňového přiznání. V rámci nového daňového řádu činí minimální sankce při pětidenním zpoždění 500 Kč a od šestého dne vám běží penále 0,05 % (maximálně 5 %) ze stanovené daně za každý den prodlení. Pokud daňové přiznání odevzdáte pozdě, může se pokuta vyšplhat dokonce až na částku 300 000 Kč!

Pokud nestíháte zpracovat daňové přiznání k dani z příjmu do konce března, můžete si jej nechat zpracovat od daňového poradce. Nejenže si tak ušetříte práci, ale navíc si prodloužíte termín odevzdání daňového přiznání až do konce června. O tom, jak na daňové přiznání, informují na www.eurodane.cz experti přes daně z Brna.

Nově se zavádí také povinnost podávat měsíční hlášení o sražených zálohách na dani. "Místo toho, aby se formulář podával jednou ročně, bude se posílat elektronicky každý měsíc," říká Miroslav Taubinger, jednatel společnosti EURODANĚ. Měsíční hlášení se budou překládat vždy do 20. dne v měsíci, v němž vznikla povinnost srazit zálohu daně.

EURODANĚ, spol. s r. o. - sídlo společnosti

Některé z novinek v zákoně o daních z příjmů

  • za příjmy z podnikání a jiné samostatné výdělečné činnosti se budou považovat i příjmy z pronájmu majetku zařazeného v obchodním majetku, lze na ně uplatnit výdajový paušál 30 %
  • ruší se daňové osvobození příjmů z ekologických zdrojů a zařízení uvedených do provozu od 1. ledna 2011, a to jak pro fyzické, tak pro právnické osoby
  • základ daně až do výše 10 % si můžete snížit o nové druhy darů (například pro střední a vyšší odborné školy na zařízení, opravy či modernizaci zařízení pro účely vyučování)
  • ruší se sleva na dani u právnických osob, které zaměstnávají nejméně 25 lidí, z čehož více než polovina jsou osoby se zdravotním postižením

Zlom v zákoně o DPH: Institut ručení odběratele

Do zákona o dani z přidané hodnoty byla začleněna úplná novinka: institut ručení odběratele (plátce DPH) za odvedení daně dodavatelem. To znamená, že pokud dodavatel v transakci s odběratelem nezaplatí DPH, může za něj tuto povinnost vůči státu převzít odběratel.

Daňový poradce vám pomůže se po splnění určitých podmínek ručení zbavit. "Jako dobrý nástroj, jak se zbavit ručení, vidím v tom, že odběratel může uhradit DPH přímo na účet finančního úřadu a dodavateli zaplatí fakturu bez DPH," uvedl Miroslav Taubinger. Daňový poradce za vás také může elektronicky podat hlášení, za koho je zaplacena daň.

EURODANĚ zpracují účetnictví, daňové přiznání či vyúčtování daně z příjmu...

EURODANĚ, spol. s r. o. - logoSpolečnost EURODANĚ vám v dnešní době plné změn ráda pomůže se zpracováním účetnictví a mezd, dále zpracuje jakékoliv daňové přiznání či vyúčtování daně z příjmu tak, aby vše bylo v souladu s aktuálními právními předpisy.

Více na www.eurodane.cz.

Autor:

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete nechat peníze úročit a zároveň je kdykoliv vybrat?

Další rady k nezaplacení

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Havarijní pojištění za hubičku
Havarijní pojištění za hubičku

Chcete-li zlevnit havarijní pojištění, každý, kdo tomu aspoň trochu rozumí, vám poradí pár základních věcí. Určitě mezi nimi bude, abyste si zvolili vyšší...  celý článek

Výběr půjčky přes internet dnes není problém
Výběr půjčky přes internet dnes není problém

Různých bank i úvěrových společností, které nabízejí půjčky, je více než dost. Na první pohled to může vypadat jako problém, jelikož se klienti v záplavě...  celý článek

Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa
Netušené výhody a osobní asistent na telefonu s firemními kartami Visa

Firemní karty Visa přináší podnikatelům i zaměstnancům často až nečekané množství výhod. Věděli jste, že placením s nimi získáte nárok na výhodné nabídky a...  celý článek

Další nabídka

Kurzy.cz

Kdo tady lže? Lithium, aneb jak to bylo doopravdy
Kdo tady lže? Lithium, aneb jak to bylo doopravdy

Publikováno: 17.10.2017 Autor: Odbor komunikace a marketingu 10500 Poslední dny hýbe českým mediálním prostorem kolem p... celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.