Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak snížit náklady na správu vašeho IT? Trendy je IT outsourcing

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Řada manažerů firem se každoročně potýká se stejným problémem: Kde a jak snížit náklady na provoz firmy? V oblasti informačních technologií se stává trendem tzv. "IT outsourcing", neboli zajištění činností z oblasti IT ve firmě externími dodavateli a soustředění se na core business.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

o Vaše informační technologie se postaráme my. | foto: SHIFTCOM s.r.o.

Základem při rozhodování o IT outsourcingu je zpravidla kalkulace nákladů na vlastní zdroje a porovnání s nabídkou dodavatele.  

Víte, kolik vás stojí zaměstnanec a jak snížit náklady?

SHIFTCOM s.r.o. 2

Příklad jak snížit náklady: menší až středně velká firma s 20 - 30 zaměstnanci, která zaměstnává vlastního IT správce. Zaměstnanec pobírá hrubou mzdu 30 000 Kč, příspěvek na stravu v podobě stravenek a jako benefit má nárok na 5 týdnů dovolené. Zaměstnavatel jej vybaví IT technikou, jejíž střední doba obměny je 3 - 4 roky. V zájmu zaměstnavatele je také odborný růst, takže zaměstnanec absolvuje cca 3 - 4 odborná školení ročně. Zaměstnavatel jako benefit poskytuje zaměstnancům zdarma teplé a studené nápoje.

Po sečtení všech mzdových i nemzdových nákladů vychází cena práce takového zaměstnance cca 65 000 Kč/měs. Na tomto místě bych rád uvedl, že podle studie společnosti Forbes jsou vyšší nemzdové náklady na práci než v Česku už jen v Brazílii, Francii a Itálii.

Ptáte se, jak snížit náklady? Využijte IT outsourcing

SHIFTCOM s.r.o. 1

Společnost SHIFTCOM s.r.o., která se specializuje na to, jak snížit náklady na správu vašeho IT, zajišťuje tzv. IT outsourcing, nabízí správu IT v takovém rozsahu zpravidla za 30 - 50 000 Kč/měs., v závislosti na dohodnutém rozsahu služeb a době odezvy. Jednoduchou kalkulací zjistíme, že firma uspoří ročně 180 - 420 000 Kč.

Dalšími argumenty, které hovoří ve prospěch pro IT outsourcing, jsou bezesporu bohatší zkušenosti díky praxi v oboru (práce vykonávají certifikovaní specialisté), znalost nejmodernějších technologií a zastupitelnost v době nemoci některého ze zaměstnanců dodavatele.

Nezávislý pohled zvenčí často velmi rychle odhalí řadu nedostatků a dodavatel sám navrhne změny vedoucí k vyšší výkonnosti a spolehlivosti IT systémů, na kterých je drtivá většina společností závislá. SHIFTCOM například preferuje u svých zákazníků technologie s certifikací "green IT", které zaručují snížení provozních nákladů.

Odpůrci outsourcingu často namítají, že externí dodavatel nemá osobní zodpovědnost za svěřený systém a tudíž jeho reakce při řešení vzniklého problému může být laxní. Tento argument lze jednoduše rozbít řádně ošetřenou smlouvou s definovanou pokutou dodavateli v případě nedostatků při plnění smluvních závazků.

Společnost SHIFTCOM s.r.o. nabízí svým zákazníkům kvalitní služby založené na dlouholetých zkušenostech se správou IT systémů a zodpovědný přístup při řešení běžných i krizových situací. SHIFTCOM s.r.o. vyznává německé standardy, které definují spolehlivost a vysokou úroveň odváděné práce.

Na SHIFTCOM se můžete spolehnout…skutečně spolehnout.   

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Žena programátorka je jako vzácný diamant.
Žena programátorka je jako vzácný diamant

Na otázku, proč usilovat o ženu v IT odpovědělo TOP 1000 světových firem. Z odpovědí lze vyčíst, že ženy by se tomuto oboru rozhodně neměly vyhýbat.  celý článek

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.