Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak snížit náklady na správu vašeho IT? Trendy je IT outsourcing

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Řada manažerů firem se každoročně potýká se stejným problémem: Kde a jak snížit náklady na provoz firmy? V oblasti informačních technologií se stává trendem tzv. "IT outsourcing", neboli zajištění činností z oblasti IT ve firmě externími dodavateli a soustředění se na core business.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

o Vaše informační technologie se postaráme my. | foto: SHIFTCOM s.r.o.

Základem při rozhodování o IT outsourcingu je zpravidla kalkulace nákladů na vlastní zdroje a porovnání s nabídkou dodavatele.  

Víte, kolik vás stojí zaměstnanec a jak snížit náklady?

SHIFTCOM s.r.o. 2

Příklad jak snížit náklady: menší až středně velká firma s 20 - 30 zaměstnanci, která zaměstnává vlastního IT správce. Zaměstnanec pobírá hrubou mzdu 30 000 Kč, příspěvek na stravu v podobě stravenek a jako benefit má nárok na 5 týdnů dovolené. Zaměstnavatel jej vybaví IT technikou, jejíž střední doba obměny je 3 - 4 roky. V zájmu zaměstnavatele je také odborný růst, takže zaměstnanec absolvuje cca 3 - 4 odborná školení ročně. Zaměstnavatel jako benefit poskytuje zaměstnancům zdarma teplé a studené nápoje.

Po sečtení všech mzdových i nemzdových nákladů vychází cena práce takového zaměstnance cca 65 000 Kč/měs. Na tomto místě bych rád uvedl, že podle studie společnosti Forbes jsou vyšší nemzdové náklady na práci než v Česku už jen v Brazílii, Francii a Itálii.

Ptáte se, jak snížit náklady? Využijte IT outsourcing

SHIFTCOM s.r.o. 1

Společnost SHIFTCOM s.r.o., která se specializuje na to, jak snížit náklady na správu vašeho IT, zajišťuje tzv. IT outsourcing, nabízí správu IT v takovém rozsahu zpravidla za 30 - 50 000 Kč/měs., v závislosti na dohodnutém rozsahu služeb a době odezvy. Jednoduchou kalkulací zjistíme, že firma uspoří ročně 180 - 420 000 Kč.

Dalšími argumenty, které hovoří ve prospěch pro IT outsourcing, jsou bezesporu bohatší zkušenosti díky praxi v oboru (práce vykonávají certifikovaní specialisté), znalost nejmodernějších technologií a zastupitelnost v době nemoci některého ze zaměstnanců dodavatele.

Nezávislý pohled zvenčí často velmi rychle odhalí řadu nedostatků a dodavatel sám navrhne změny vedoucí k vyšší výkonnosti a spolehlivosti IT systémů, na kterých je drtivá většina společností závislá. SHIFTCOM například preferuje u svých zákazníků technologie s certifikací "green IT", které zaručují snížení provozních nákladů.

Odpůrci outsourcingu často namítají, že externí dodavatel nemá osobní zodpovědnost za svěřený systém a tudíž jeho reakce při řešení vzniklého problému může být laxní. Tento argument lze jednoduše rozbít řádně ošetřenou smlouvou s definovanou pokutou dodavateli v případě nedostatků při plnění smluvních závazků.

Společnost SHIFTCOM s.r.o. nabízí svým zákazníkům kvalitní služby založené na dlouholetých zkušenostech se správou IT systémů a zodpovědný přístup při řešení běžných i krizových situací. SHIFTCOM s.r.o. vyznává německé standardy, které definují spolehlivost a vysokou úroveň odváděné práce.

Na SHIFTCOM se můžete spolehnout…skutečně spolehnout.   

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Nebojte se aukcí, odborníci z Galerie KODL jsou zde pro vás

Máte obraz či grafiku a chcete je zpeněžit? Sháníte nějaké umělecké dílo? Poraďte se s týmem odborníků přímo v aukční...

Najdete na iDNES.cz