Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak si vybrat tu správnou MBA školu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Přemýšlíte o tom, zda má ještě cenu začít znovu studovat anebo zda si vystačíte s tím, co již nyní víte a umíte? Uvažujete o dalším studiu, které však neustále odkládáte? Neodkládejte již vaše rozhodnutí o zahájení studia, neboť 67 % z těch, kteří zahájení studia oddalují, nakonec nikdy nezačnou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak si vybrat tu správnou MBA školu? | foto: LIGS University

Pokud se chcete prosadit ve vrcholovém managementu, tak vám pravděpodobně „pouze“ vysokoškolský titul stačit nebude. Zaměstnavatelé kladou čím dál větší důraz na dosaženou praxi. Jedním ze způsobů, jak si zvýšit svoji profesní kvalifikaci a mít lepší vyhlídky do budoucnosti, je studium programu MBA (Master of Business Administration). 

Předtím, než se začnete zabývat výběrem vhodné MBA školy, je třeba si ujasnit, jakému oboru (specializaci) se chcete věnovat. Zaměřit se můžete nejen na management, ale třeba na marketing, finance, mezinárodní obchod, human resources a mnoho dalších, které nabízí například LIGS University. Pokud si nejste jisti, jaké zaměření si zvolit, informujte se prostřednictvím webových stránek www.ligsuniversity.cz, nebo na bezplatné telefonní lince. 

Jak poznáte, která škola vám nabídne to nejlepší?

V České republice existuje více než 50 institucí nabízejících studium MBA. Při výběru byste měli zohlednit několik následujících faktorů:

  • zaměřte se na historii, jak dlouho daná škola působí v ČR;
  • získejte reference od absolventů;
  • důležitá je rovněž kvalita lektorského týmu, který by měl být tvořen odborníky z praxe;
  • zjistěte si, zda je škola napojena na zahraniční univerzitu;
  • důležitým kritériem je zahraniční akreditace školy;
  • dalším podstatným kritériem je jazyk studia.

Mezi další aspekty, které mohou ovlivnit vaše rozhodování, patří bezesporu i délka a forma studia. Kromě prezenční či kombinované formy studia, je možné studovat MBA též moderní interaktivní online formou. Tato forma studia vám umožňuje zahájit studium kdykoliv v průběhu roku. 

Studovat můžete prostřednictvím počítače připojeného na internet odkudkoliv na světě v čase, kdy chcete studovat vy a ne kdy chce škola. Délka studia se pak odvíjí od vašich časových možností, tzn., je individuální a pohybuje se od 1 roku výše. 

Jak zajistit financování vašeho studia?

Jak zajistit financování vašeho studia? | foto: LIGS University

Jak zajistit financování vašeho studia?

Studium programu MBA patří mezi ty finančně nákladnější. Ne každý si může dovolit hradit jej z vlastních prostředků. Jednou z možností, jak co nejméně zatížit rodinný rozpočet, je využití profesního vzdělávání jako firemního benefitu. 

Pokud pracujete u zaměstnavatele, který je celoživotnímu vzdělávání nakloněn, můžete se dohodnout na proplacení MBA jako speciální formě firemního odměňování. Tyto výdaje pak může zaměstnavatel zahrnout do daňových výdajů jako náklady související s prohlubování kvalifikace. 

Pokud ale břemeno placení leží na vás, je dobré se informovat u jednotlivých institucí, zda musíte zaplatit celou částku za studium najednou či zda je možné platby rozložit do splátkového kalendáře. V případě LIGS University si kurzovné můžete rozložit až do 36 splátek.

Školu si můžete vybrat na základě výše uvedených faktorů, ale to rozhodující zůstává na vás, protože ze studia MBA získáte přesně tolik, kolik píle a úsilí do něj sami vložíte. 

Studium MBA vám kromě titulu poskytne nové kontakty, znalosti a zkušenosti a rovněž zvýší vaši osobní sebedůvěru, která přispívá k upevnění vaší manažerské pozice.

LIGS University

LIGS University

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Pět tipů jak ušetřit na daních před koncem roku

Pět tipů jak ušetřit na daních před koncem roku.

Koncem roku většina podnikatelů řeší optimalizaci své daňové povinnosti. Zákon č. 586/1992 Sb., o dani z příjmů...

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům

Vysavač Raycop dopřeje šťastné, veselé a uklizené Vánoce i alergikům.

Příprava na klidné a pohodové prožití Vánoc často připomíná spíš válečné pole v domácnosti. Usnadněte si práci a...

Spousta firem ještě archivuje papírově

Spousta firem ještě archivuje papírově.

Žijeme sice v digitální době a mnohé dokumenty je možné uchovávat v elektronické podobě, ovšem mnoho firem nedá...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.