Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak si vybrat tu správnou MBA školu?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přemýšlíte o tom, zda má ještě cenu začít znovu studovat anebo zda si vystačíte s tím, co již nyní víte a umíte? Uvažujete o dalším studiu, které však neustále odkládáte? Neodkládejte již vaše rozhodnutí o zahájení studia, neboť 67 % z těch, kteří zahájení studia oddalují, nakonec nikdy nezačnou.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak si vybrat tu správnou MBA školu? | foto: LIGS University

Pokud se chcete prosadit ve vrcholovém managementu, tak vám pravděpodobně „pouze“ vysokoškolský titul stačit nebude. Zaměstnavatelé kladou čím dál větší důraz na dosaženou praxi. Jedním ze způsobů, jak si zvýšit svoji profesní kvalifikaci a mít lepší vyhlídky do budoucnosti, je studium programu MBA (Master of Business Administration). 

Předtím, než se začnete zabývat výběrem vhodné MBA školy, je třeba si ujasnit, jakému oboru (specializaci) se chcete věnovat. Zaměřit se můžete nejen na management, ale třeba na marketing, finance, mezinárodní obchod, human resources a mnoho dalších, které nabízí například LIGS University. Pokud si nejste jisti, jaké zaměření si zvolit, informujte se prostřednictvím webových stránek www.ligsuniversity.cz, nebo na bezplatné telefonní lince. 

Jak poznáte, která škola vám nabídne to nejlepší?

V České republice existuje více než 50 institucí nabízejících studium MBA. Při výběru byste měli zohlednit několik následujících faktorů:

  • zaměřte se na historii, jak dlouho daná škola působí v ČR;
  • získejte reference od absolventů;
  • důležitá je rovněž kvalita lektorského týmu, který by měl být tvořen odborníky z praxe;
  • zjistěte si, zda je škola napojena na zahraniční univerzitu;
  • důležitým kritériem je zahraniční akreditace školy;
  • dalším podstatným kritériem je jazyk studia.

Mezi další aspekty, které mohou ovlivnit vaše rozhodování, patří bezesporu i délka a forma studia. Kromě prezenční či kombinované formy studia, je možné studovat MBA též moderní interaktivní online formou. Tato forma studia vám umožňuje zahájit studium kdykoliv v průběhu roku. 

Studovat můžete prostřednictvím počítače připojeného na internet odkudkoliv na světě v čase, kdy chcete studovat vy a ne kdy chce škola. Délka studia se pak odvíjí od vašich časových možností, tzn., je individuální a pohybuje se od 1 roku výše. 

Jak zajistit financování vašeho studia?

Jak zajistit financování vašeho studia? | foto: LIGS University

Jak zajistit financování vašeho studia?

Studium programu MBA patří mezi ty finančně nákladnější. Ne každý si může dovolit hradit jej z vlastních prostředků. Jednou z možností, jak co nejméně zatížit rodinný rozpočet, je využití profesního vzdělávání jako firemního benefitu. 

Pokud pracujete u zaměstnavatele, který je celoživotnímu vzdělávání nakloněn, můžete se dohodnout na proplacení MBA jako speciální formě firemního odměňování. Tyto výdaje pak může zaměstnavatel zahrnout do daňových výdajů jako náklady související s prohlubování kvalifikace. 

Pokud ale břemeno placení leží na vás, je dobré se informovat u jednotlivých institucí, zda musíte zaplatit celou částku za studium najednou či zda je možné platby rozložit do splátkového kalendáře. V případě LIGS University si kurzovné můžete rozložit až do 36 splátek.

Školu si můžete vybrat na základě výše uvedených faktorů, ale to rozhodující zůstává na vás, protože ze studia MBA získáte přesně tolik, kolik píle a úsilí do něj sami vložíte. 

Studium MBA vám kromě titulu poskytne nové kontakty, znalosti a zkušenosti a rovněž zvýší vaši osobní sebedůvěru, která přispívá k upevnění vaší manažerské pozice.

LIGS University

LIGS University

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Finále Plzeň: jediný festival domácí audiovizuální tvorby

Karel Dobrý ve snímku Hastrman

Filmová přehlídka Finále Plzeň oslaví na jaře své jednatřicáté narozeniny. Od 19. do 24. dubna 2018 nabídne to nejlepší...

Další z rubriky

Bayer posiluje svou značku

Bayer posiluje svou značku

Dynamické, otevřené, osobní...To jsou aktuální atributy inovovaného loga společnosti Bayer. Jak CEO společnosti Werner...

TOP HOTEL Praha nabízí vše od ubytování až po prostory pro vaše akce

TOP Kongresová hala

Na Praze 4 najdete pouhých osm kilometrů jižně od centra města, avšak s výbornou dopravní dostupností, čtyřhvězdičkový...

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

Najdete na iDNES.cz