Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak si vybrat novou autolékárničku pro rok 2011

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Informace o povinné výbavě lze snadno dohledat na internetu. Ale jaká jsou obecná doporučení při koupi autolékárničky, kterých je na trhu nespočet? Zeptali jsme se majitele firmy Traiva, Ing. Karla Ospalíka.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyhláška mění povinný obsah autolékárniček. | foto: Traiva

Nová autolékárnička od roku 2011

V posledních týdnech se začaly vířit klidné vody okolo povinné výbavy motorových vozidel podle vyhlášky 283/2009 Sb., která vstupuje v platnost 1.1.2011. Do té doby by mělo dojít k výměně nebo doplnění stávajícího obsahu autolékárničky o nové vybavení.

"Naše firma prodává lékárničky již mnoho let přes naše internetové obchody a je schopna zajistit prodej od jednotlivých kusů až po velkoobjemové zakázky a pokrýt tak část poptávky na trhu," říká Ospalík o firmě Traiva, s.r.o.

"Až do konce roku lze používat obě verze autolékárniček, ale koupi bych rozhodně nenechával na poslední chvíli, především kvůli očekávanému zvýšení cen v důsledku stoupajících cen surovin i kurzu dolaru," dodává.

Vyhláška mění povinný obsah autolékárniček

Přehled povinné výbavy nové autolékárničky, kterou budete potřebovat od roku 2011, najdete na mnohých internetových stránkách, např. na www.e-safetyshop.eu. Obsah se liší především v doplnění nových zdravotnických pomůcek, jako je resuscitační maska, izotermická fólie, celokovové nůžky se zaoblenými rohy a leták ke zvládání dopravní nehody.

"Tady je nutné podotknout, že tento leták by neměl být z obyčejného papíru, který se může při použití znehodnotit, pak tento leták pozbývá svůj smysl," říká majitel firmy Traiva s.r.o., která tyto karty tiskne, a nabízí k doplnění autolékárniček. Dále je také upravena šířka škrtidla, stanovena savost obvazů a také došlo ke změnám rozměrů a vlastností trojcípého šátku.

Komponenty do autolékárničky.

Kvalita autolékárniček

"Jedna věc je mít všechny nové komponenty v autolékárničce kvůli kontrolám, druhá věc je kvalita jednotlivých pomůcek, což je jedním z předpokladů pro poskytnutí dostatečné první předlékařské pomoci. Např. škrtidlo o šířce teplákové gumy může při zástavě krvácení vést až k poškození raněného a obvaz, který nesaje je stejně nepoužitelný jako nůžky, které se rozpadají v ruce při stříhání papíru," uvádí dále pan Ospalík.

Na tento fakt novela zčásti pamatovala, ale přesto stále mohou někteří výrobci s vidinou snadného výdělku klást důraz více na zisk, než na kvalitu. Mnozí z nás pak mohou zjistit, že se stali majiteli bezcenné krabičky s výbavou na úrovni dětských hraček. Proto lze doporučit nákup nových autolékárniček u odborných firem, které jsou na jejich prodej zaměřené.

Nová lékárnička nebo jen výměna obsahu

Jednou z možností, jak splnit požadavky vyhlášky, je zakoupení nové autolékárničky. Budeme mít jistotu, že obsahuje vše podle předpisu, a pokud budete autolékárničku uchovávat na vhodném místě (pod sedadlem či v kapse dveří) a jednou za čas překontrolujete její obsah, neměli byste mít starosti při dopravní kontrole.

Druhou možností je dokoupení nového obsahu, který jednoduše vyměníte za obsah stávající a doplníte tak například svou domácí lékárničku, pokud obvazy nemají prošlou expirační dobu.

Třetí možností je dokoupení chybějících komponentů jako je resuscitační maska, izotermická fólie, nerezové nůžky, obinadlo a leták pro zvládání dopravních nehod.

"Všechny tyto varianty nabízíme, abychom vyhověli požadavkům našich zákazníků. Zřídili jsme i nový internetový e-shop zaměřený jen na prodej autolékárniček www.autolekarnicka-2010-shop.cz, který je schopný přijímat objednávky 24 hodin denně."

Vyhláška mění povinný obsah autolékárniček. 2

Doporučení na závěr

Základním doporučením při koupi autolékárničky podle předpisů platných od roku 2011 je tedy vybírat si autolékárničky splňující vyhlášku 283/2009 Sb. (většinou jsou tyto informace uvedeny na obalu) a nakupovat ji u odborných firem.

Měli bychom myslet na správné umístění lékárničky, které by rozhodně nemělo být za oknem auta, důležité je nezapomenout sledovat datum expirace a v případě použití výbavy vždy doplnit obsah podle seznamu ve vyhlášce.

A poslední doporučení na konec:

"Pro mnohé z nás je nové vybavení autolékárničky jen další důvod vytahování peněz z naší kapsy, ať při jejich nákupech, či placení pokut při dopravních kontrolách.
V porovnání se skutečností, že za zapomenutý platný doklad o zákonném pojištění můžete zaplatit až 2000,- Kč, i když pojištěni jste a tuto skutečnost je možné snadno ověřit, je vyžadování autolékárničky mnohem smysluplnější. S dobře vybavenou lékárničkou a základními znalostmi o poskytnutí první předlékařské pomoci můžete zachránit život někomu z vašich blízkých nebo může být zachráněn právě vám," končí rozhovor majitel firmy Traiva, s.r.o.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Odposlechy a štěnice do auta se nainstalují za pár vteřin

Odposlechy a štěnice do auta se nainstalují za pár vteřin

Auto je ideálním místem pro umístění odposlechu či štěnice. Často telefonujeme, vedeme soukromé hovory s přáteli a...

Příprava na zimní cestování autem by se neměla podcenit

Příprava na zimní cestování autem by se neměla podcenit.

Jste si jisti, že děláte vše pro ochranu sebe a svých blízkých, které vozíte ve svém voze? Umíte správně používat...

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

S jednotkou REXlink Easy budete mít svůj vůz vždy pod dohledem

Jen za minulý rok bylo v České republice odcizeno celkem 4 919 osobních automobilů. Bojíte se, že se váš vůz stane...

Najdete na iDNES.cz