Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak si správně vybrat povinné ručení, když stále zdražuje?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kvůli novému občanskému zákoníku roste výše požadovaného odškodnění, a tak nepřestává zdražovat ani povinné ručení. Jak vybrat to, které pro vás bude skutečně nejvýhodnější?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ilustrační obrázek k povinnému ručení | foto: Kmecova

V loňském roce povinné ručení zdražilo asi o desetinu a vypadá to, že navyšování jeho cen jen tak nepřestane. Podle výkonného ředitele České kanceláře pojistitelů Jakuba Hradce letos průměrná cena povinného ručení stoupne o třicet korun na 2775 Kč.

Nový občanský zákoník nyní umožňuje vysoudit za škody na zdraví mnohem vyšší částky, než když vešel počátkem roku 2014 v platnost. Do té doby vyplácely pojišťovny bolestné v průměrné výši 39 000 Kč, podle nové legislativy by ale částka v tomto roce měla podle odhadů dosáhnout 110 000 Kč. Vzrostla i výše odškodnění za ztížení společenského uplatnění nebo jednorázového odškodnění pozůstalých.

Ministerstvo financí také připravilo novelu, podle které by se povinné ručení platilo i za zahradní traktory nebo motokáry, a to přesto, že s nimi jejich majitelé nevyjedou na silnici. Podle Evropského soudního dvora musejí totiž mít ve všech zemích EU povinné ručení všechna vozidla s pohonem.

Srovnávač pojištění vám rychle a efektivně nabídne nejvhodnější řešení vám na míru

Při výběru povinného ručení se zajímejte především o to, co vše je z něj hrazeno a jaký máte jeho limit. Pojišťoven je ale mnoho, jak se ve změti jejich nabídek vyznat? O cenách a doplňkových službách či připojištění u jednotlivých pojišťoven získáte prostřednictvím online srovnání pojištění.

Pro sjednání pojištění dnes už většinou nikam nemusíte chodit, můžete se tak ihned rozhodnout pro tu nejlepší nabídku a během chvilky vše vyřídit z pohodlí domova.

Nejnižší ceny povinného ručení na trhu navzdory plošnému zdražování

Online srovnávač pojištění nabízí již více než 7 let společnost ePojisteni.cz, největší a nejvýznamnější český online pojistitel, který měsíčně pojišťuje tisíce automobilů a motocyklů. Ceny společnosti ePojisteni.cz jsou ještě nižší, než jak je nabízejí samotné pojišťovny, protože u nich má vyjednané zvýhodněné sazby.

Při uzavření povinného ručení nebo havarijního pojištění vám ePojisteni.cz navíc zaručuje bezplatný právní servis zahrnující právní poradenství včetně právní asistence.

Povinné ručení od nejvýznamnějšího českého online pojistitele

Společnost ePojisteni.cz, s.r.o., navštíví každý měsíc přes 350 000 návštěvníků a levnější pojištění si zařídí tisíce klientů. Za minulý rok společnost ePojisteni.cz sjednala přes 100 tisíc smluv o povinném ručení.

Více informací o společnosti ePojisteni.cz najdete na www.epojisteni.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Jak najít zaměstnance do online marketingové společnosti?

Tým netpromotion hledá další profesionály, dbá na recenze. Foto: netpromotion...

Podle dostupných údajů Českého statistického úřadu nezaměstnanost neustále klesá. V závěru listopadu spadla na 3,5 %....

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Najdete na iDNES.cz