Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Když si myslíte, že na kole už jezdit pořádně nebudete, protože vás to na vašem starém nebaví, pak potkáte pár týpků, kteří vám ukážou na čem se jezdí, nové obzory, a najednou chcete sami jezdit na pořádném kole.

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka | foto: koloshop.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Je mi 36 let a 26 let hraji volejbal a vůbec, pohyb mám ráda. Mým dopravním prostředkem na tréninky bylo přes léto, někdy i mírnější zimu, kolo. Kolo pro mě bylo přibližovadlo, když se vám nechce autem ani pěšky. V poslední době šlo kolo, díky běhání a jiným sportovním aktivitám, do ústraní. Jako náctiletá holka jsem s rodiči projezdila na kole (přestavěném Favoritu) kousek Evropy od jižních ostrovů jako je Korsika a Sardinie, tak i Alpy ve Francii a Dolomity v Itálii. A vzpomínám na ty cyklo prázdniny jako jedny z nejhezčích.

Loni v létě jsme vyrazili s bandou známých na víkend na cyklovýlet - přejezd našich oblíbených Krušných hor. Já vyrazila na své “dvanáctileté herce”. Nicméně, bylo to mé oblíbené kolo, o velikosti kol 26". Nenechalo mě ve štychu, ale byla dřina držet krok s těmi, kteří mají velká kola (27,5 “ nebo dnes populární 29”).

Vyrazili jsme z Jáchymova směr Cínovec. Byla to hezká cesta, která ubíhala tak nějak sama a mě se to na kole začalo znovu líbit, připomnělo mi to prázdniny z mládí. Z naší bandy jsem se k mému překvapení nevyskytovala na konci “peletonu”.

Cestou jsme potkali pár pořádně nadupaných bikerů, kteří jeli v dresech Koloshop. Dali jsme se v jedné hospůdce do řeči, a došlo i na téma mého starého kola. Byli to fajn kluci i holky, jejichž kola zářila na všechny strany a vypadala podobně jako toto:

Ač bikeři vypadali z počátku namachrovaně (jako jejich kola), říkali, že, když mi to tak jede, a baví mě to, abych zkusila osedlat kola s 29". Tak jsem si hned jedno půjčila, a zjistila jsem, jak markantní je to rozdíl, jak je to pohodlnější, rychlejší, dobře ovladatelné. Tak mi dali brouka do hlavy, rozloučili jsme se a říkali, když budu něco potřebovat, ať se za nimi stavím na prodejně.

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Přejezd Krušek se mi zalíbil. Přišlo jaro, a já se rozhodla, že bych na Krušky pravidelně vyrážela jako v zimě na běžkách, teď na jaře a létě, ale že bych si na to pořídila nové kolo. Vzpomněla jsem si na bikery z Koloshopu, vypadali že cyklistice opravdu rozumí a tak jsem jim zavolala, aby mi poradili s výběrem kola. Jeden z nich, Michal, mi doporučil ať se mrknu na e-shop, co by se mi typově líbilo a že tam jsou slevy na loňské modely. Ceny loňských modelů byly parádní, jen bohužel kolo, které mne zaujalo, již nebylo v mé velikosti. Nevadí, rozhodla jsem se, že když nové, tak letošní.

Na e-shopu byly desítky kol a vybrala jsem si asi 4 typy kol, které měli skladem na prodejně v Teplicích. Tak jsem za klukama vyrazila. A musím uznat, že se mi věnovali na maximum. Otestovala jsem si na místě - velikost rámu, posed a doladili jsme i doplňky. Co bylo skvělé, opravdu mi nechtěli prodat něco, co nepotřebuji, poslouchali k čemu a jak často kolo budu využívat, a nesmáli se mým laickým dotazům, prostě profíci na svém místě. Jejich přístup mi sedl, takže jsem si pořídila krásné kolo GT Avalanche Elite.

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Oblékla od hlavy k patě pořídila novou pěknou přilbu, tretry, nášlapy, a další věci, které k vyjížďkám potřebuji, no prostě toho mají tolik, že si tam vybere každý. A navíc jsem si za super cenu koupila týmový dres Koloshop.

Fotogalerie

S novým kolem jezdím, jak na cyklostezkách, tak i v lehkém terénu a lesních cestách, z kopce i do kopce. Díky odpružené vidlici se v terénu jezdí velice příjemně. Na brzdy se mohu stoprocentně spolehnout a velikost kol 29" mi na silnici výrazně pomáhá, překvapilo mě, jak mě zrychlí.

Pokud váháte, jestli pořídit nové kolo nebo nevíte jaké, mrkněte na e-shop či zajděte za klukama na prodejnu v Teplicích či v Praze, a uvidíte sami, co se vám bude líbit.:-)

No a z volejbalistky se stala cyklistka aneb, tak jsem znovu objevila kouzlo cyklistiky. Jakmile mám čas, beru kolo a vyrážím na své oblíbené Krušky. A dost mě to baví. Jednoduše, změna je život. Zkuste to taky.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

P2P nabízí lidem možnost vydělávat jako banka

Každý už ví, že si na Zonky může nejlevněji půjčit od lidí. To nabízí příležitost pro spoustu dalších lidí, kteří mohou...

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Plzeňské překvapení? Ne! Tipéři to vidí na druhou výhru Realu

Druhá prohra s Realem, nebo plzeňské překvapení? Největší komunita sázkařů žene za druhou výhrou Real.

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Tipsport spustil novou registraci. Už nemusíte na pobočku!

Máme skvělou zprávu pro klienty České spořitelny, Moneta Money Bank a Air Bank. Díky novince v podobě online ověření...

Pět nejčastějších chyb, kterými si ničíte povlečení

Při správné údržbě vydrží povlečení stále jako nové i několik let.

Už se vám někdy stalo, že jste si pořídila zbrusu nové povlečení za nemalé peníze, a po prvním použití bylo zničené?...

Další z rubriky

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Jak se z volejbalistky stala zase cyklistka

Když si myslíte, že na kole už jezdit pořádně nebudete, protože vás to na vašem starém nebaví, pak potkáte pár týpků,...

Obnova majetku je pro SVS prioritou, letos investuje 1,319 miliardy korun

Severočeská vodárenská společnost (SVS)

Severočeská vodárenská společnost zásobuje pitnou vodou více než 1,1 milionu obyvatel severočeského regionu. V letošním...

SVS slaví 25. výročí. Vodu na severu Čech vrací do českých rukou

Severočeská vodárenská společnost pokrývá celý Ústecký kraj a významnou část...

Již čtvrtstoletí zajišťuje Severočeská vodárenská společnost (SVS) dodávky kvalitní pitné vody pro více než 1,1 milionu...

Najdete na iDNES.cz