Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se vyhnout davům? Letiště Praha nabízí odbavení on-line či přes SMS

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Letiště Praha je moderním vzdušným přístavem, který využívá řady nejvyspělejších technologií pro odbavení cestujících. Kromě standardního check-in na přepážkách nabízí také internetové odbavení cestujících, check-in prostřednictvím SMS a 25 moderních samoodbavovacích kiosků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Self check-in kiosek | foto: Letiště Praha

Cestující, kteří preferují tuto formu odbavení, budou moci využít self check-in kiosků v Terminále 1 a 2. Letiště Praha se tak připojuje k celosvětovému trendu, který umožňuje zvyšování kapacity odbavení cestujících.

Co dělat na letišti, když se chcete vyhnout davům

Prostřednictvím samoodbavovacích kiosků se mohou odbavit všichni cestující uvedených leteckých společností s elektronickou letenkou. V případě, že samoobslužný odbavovací kiosek nelze na daný let použít, jste upozorněni na nutnost využití standardního odbavení na přepážce.

Identifikace na samoobslužných odbavovacích kioscích bude prováděna ručním zadáním čísla elektronické letenky nebo rezervačního kódu, dále pomocí načtení cestovního pasu, jakékoli platební karty s magnetickým proužkem nebo již vytištěnou palubní vstupenkou, ručním zadáním čísla elektronické letenky a ručním zadáním čísla karet vybraných věrnostních programů.

Pokud cestujete jen s příručním zavazadlem, sami se odbavíte a procházíte bez jakéhokoli dalšího čekání přímo do příslušného odletového východu.

Pokud máte zavazadla k odbavení, jednoduše je odevzdáte na speciální přepážce označené jako "Baggage drop-off", která se nachází u standardního odbavení cestujících a kde obdržíte lístek od zavazadla. Dále pokračujete přímo na bezpečnostní, případně pasovou kontrolu. Společnosti, které podporují toto odbavení cestujících, jsou uvedeny zde.

Uvedený způsob odbavení cestujících nabízí velmi rychlou a jednoduchou možnost, jak zkrátit odbavení a příjemněji využít čas strávený v prostorách Letiště Praha.

Letadlo

VIP služby odbavení cestujících

Letiště Praha nabízí také privátní odbavení s maximálním pohodlím, komfortem a soukromím. K dispozici jsou VIP salonky Citibank Lounge a Club Continental.

Citibank Lounge nabízí okamžité privátní odbavení bez čekání na přepážkách v komfortních prostorách lounge, kde lze před odletem nerušeně relaxovat, bavit se a mít all-inclusive občerstvení. Odbavení v Citibank Lounge lze rezervovat telefonicky, on-line nebo e-mailem nejméně 24 hodin před odletem nebo příletem. Při rezervaci je nutné nahlásit číslo, destinaci a čas letu.

VIP Service v Citibank Lounge poskytuje all-inclusive občerstvení se samoobslužným barem (alko, nealko, snack), TV, wi-fi, denní tisk. Samozřejmostí je diskrétní a individuální bezpečnostní kontrola, check-in 1 hodinu před odletem, možnost doprovodu dvou neletících osob a parkování 48 hodin zdarma na parkovišti před Terminálem 2.

V případě využití služeb VIP Club Continental můžete na letiště zamířít vlastním vozem samostatnou příjezdovou cestou až ke klubu. O vaše vozidlo přitom bude po dobu vaší nepřítomnosti postaráno na hlídaném parkovišti.

Samostatný vstup na palubu

V Clubu Continental na vás kromě stylového zařízení a obsluhy čeká all-inclusive občerstvení. Samozřejmostí je možnost využití free wi-fi, široká nabídka televizních programů, a denní český i zahraniční tisk.

Odbavení cestujících a celní kontrola jsou individuální, a při nástupu do letadla se nebudete muset prodírat "rukávem", ale letištní vůz vás odveze přímo k letadlu, kde budete mít zajištěný samostatný vstup na palubu. Cestující s rodinou jistě ocení, že je zde možnost doprovodu rodiny až k letadlu.

Při návratu je o klienty postaráno se stejnou pozorností. Po dosednutí letadla na přistávací plochu je vůz odveze do Clubu Continental, kde už na ně budou čekat jejich zavazadla a před kterým budou mít přistavený jejich vůz.

Informace o dalších způsobech odbavení najdete na www.prg.aero.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Cestování v srpnu je nejrizikovější z celé letní sezony

Srpen je nejrizikovějším měsícem letní sezony

Zájem Čechů o zahraniční dovolenou v posledních dvou letech rekordně roste. ERV Evropská pojišťovna meziročně eviduje...

Z Prahy do Chorvatska. Rady a tipy na cestu

Z Prahy do Chorvatska: Rady a tipy na cestu

Rozhodli jste se na poslední chvíli, že byste rádi na dovolenou k moři? Chorvatsko je skvělou, a hlavně dostupnou...

Dovolená snů na ostrově Mauricius

Mauricius

Zamilované páry, rodiny s dětmi, party kamarádů či nadšení golfisté. Ti všichni si přijdou na své na Mauriciu, který je...

Najdete na iDNES.cz