Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se vyhnout davům? Letiště Praha nabízí odbavení on-line či přes SMS

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Letiště Praha je moderním vzdušným přístavem, který využívá řady nejvyspělejších technologií pro odbavení cestujících. Kromě standardního check-in na přepážkách nabízí také internetové odbavení cestujících, check-in prostřednictvím SMS a 25 moderních samoodbavovacích kiosků.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Self check-in kiosek | foto: Letiště Praha

Cestující, kteří preferují tuto formu odbavení, budou moci využít self check-in kiosků v Terminále 1 a 2. Letiště Praha se tak připojuje k celosvětovému trendu, který umožňuje zvyšování kapacity odbavení cestujících.

Co dělat na letišti, když se chcete vyhnout davům

Prostřednictvím samoodbavovacích kiosků se mohou odbavit všichni cestující uvedených leteckých společností s elektronickou letenkou. V případě, že samoobslužný odbavovací kiosek nelze na daný let použít, jste upozorněni na nutnost využití standardního odbavení na přepážce.

Identifikace na samoobslužných odbavovacích kioscích bude prováděna ručním zadáním čísla elektronické letenky nebo rezervačního kódu, dále pomocí načtení cestovního pasu, jakékoli platební karty s magnetickým proužkem nebo již vytištěnou palubní vstupenkou, ručním zadáním čísla elektronické letenky a ručním zadáním čísla karet vybraných věrnostních programů.

Pokud cestujete jen s příručním zavazadlem, sami se odbavíte a procházíte bez jakéhokoli dalšího čekání přímo do příslušného odletového východu.

Pokud máte zavazadla k odbavení, jednoduše je odevzdáte na speciální přepážce označené jako "Baggage drop-off", která se nachází u standardního odbavení cestujících a kde obdržíte lístek od zavazadla. Dále pokračujete přímo na bezpečnostní, případně pasovou kontrolu. Společnosti, které podporují toto odbavení cestujících, jsou uvedeny zde.

Uvedený způsob odbavení cestujících nabízí velmi rychlou a jednoduchou možnost, jak zkrátit odbavení a příjemněji využít čas strávený v prostorách Letiště Praha.

Letadlo

VIP služby odbavení cestujících

Letiště Praha nabízí také privátní odbavení s maximálním pohodlím, komfortem a soukromím. K dispozici jsou VIP salonky Citibank Lounge a Club Continental.

Citibank Lounge nabízí okamžité privátní odbavení bez čekání na přepážkách v komfortních prostorách lounge, kde lze před odletem nerušeně relaxovat, bavit se a mít all-inclusive občerstvení. Odbavení v Citibank Lounge lze rezervovat telefonicky, on-line nebo e-mailem nejméně 24 hodin před odletem nebo příletem. Při rezervaci je nutné nahlásit číslo, destinaci a čas letu.

VIP Service v Citibank Lounge poskytuje all-inclusive občerstvení se samoobslužným barem (alko, nealko, snack), TV, wi-fi, denní tisk. Samozřejmostí je diskrétní a individuální bezpečnostní kontrola, check-in 1 hodinu před odletem, možnost doprovodu dvou neletících osob a parkování 48 hodin zdarma na parkovišti před Terminálem 2.

V případě využití služeb VIP Club Continental můžete na letiště zamířít vlastním vozem samostatnou příjezdovou cestou až ke klubu. O vaše vozidlo přitom bude po dobu vaší nepřítomnosti postaráno na hlídaném parkovišti.

Samostatný vstup na palubu

V Clubu Continental na vás kromě stylového zařízení a obsluhy čeká all-inclusive občerstvení. Samozřejmostí je možnost využití free wi-fi, široká nabídka televizních programů, a denní český i zahraniční tisk.

Odbavení cestujících a celní kontrola jsou individuální, a při nástupu do letadla se nebudete muset prodírat "rukávem", ale letištní vůz vás odveze přímo k letadlu, kde budete mít zajištěný samostatný vstup na palubu. Cestující s rodinou jistě ocení, že je zde možnost doprovodu rodiny až k letadlu.

Při návratu je o klienty postaráno se stejnou pozorností. Po dosednutí letadla na přistávací plochu je vůz odveze do Clubu Continental, kde už na ně budou čekat jejich zavazadla a před kterým budou mít přistavený jejich vůz.

Informace o dalších způsobech odbavení najdete na www.prg.aero.

Autor:

Nejčtenější

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Když střeva vypovědí službu

Když střeva vypovědí službu

Člověk by si řekl, že má svůj život prakticky pod kontrolou. Že si sám rozhoduje o tom, kdy jí, kdy odpočívá, kdy spí a...

Další z rubriky

Pár hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Několik hodin v cizím městě: jak vytěžit co nejvíce z přestupů mezi lety?

Nejde o nic ojedinělého. Celé hodiny se snažíte ulovit co nejlevnější letenku do dalekých krajin a najednou ji máte - a...

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Nenechte si zkazit dovolenou. Kvalitu hotelu odhalí nezávislé recenze

Pokoj vypadal na fotkách dvakrát tak velký, wi-fi prakticky nefungovala, kvalita kuchyně byla otřesná a personál...

Alitalia byla v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Alitalia: v lednu nejdochvilnější letecká společnost na světě

Italská letecká společnost Alitalia se v roce 2017 umístila na třetím místě v Evropě a na šestém místě mezi hlavními...

Najdete na iDNES.cz