Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak se připravit na focení o dovolené? Základem jsou baterie do fotoaparátu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nezbytným vybavením cestovatele je dobře připravený fotoaparát či videokamera. Pro zaznamenání vzpomínek je potřeba přístroje před odjezdem oživit, správně vybrat nové baterie do fotoaparátu a doplnit potřebné vybavení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se připravit na focení o dovolené? Základem jsou baterie do fotoaparátu | foto: BatteryShop.cz

1.Prvním krokem je údržba přístroje i baterie

Jestliže fotoaparát s videokamerou využíváte pouze ve výjimečných případech, jako jsou zrovna dovolené či rodinné výlety, tak rozhodně nepodceňujte jejich aktuální stav a věnujte dostatečnou pozornost údržbě všech částí. Opakované zanedbávání totiž směřuje k nenávratnému poškození zařízení. I sebemenší prach může zapříčinit ucpání součástek. Případné nahromadění prachu v místech určených pro baterii dokonce vede k omezení přenosu elektrické energie a následnému zkratu. Po vytažení z dlouhodobější úschovy je proto pečlivě otřete hadříkem a nechte plně přizpůsobit pokojové teplotě. Zároveň nezapomeňte zkontrolovat, zda jsou baterie ještě schopny uspokojit vaše potřeby. Pokud si již nevzpomínáte, kolik předchozích měsíců byla aktivně užívána, tak reálnou výdrž zjistíte při plném nabití a následné zkoušce v obdobných podmínkách. Jde o jeden z nejjednodušších způsobů pro běžného uživatele. 

„Pokud již baterie do fotoaparátu ztrácí svou kapacitu, je vhodné uvažovat o koupi nových. Může se totiž stát, že kvůli vybitému fotoaparátu nezdokumentujete ten nejlepší zážitek z dovolené. Při výběru nové baterie doporučujeme zvážit model s vyšší kapacitou. Původní baterie v nových přístrojích totiž disponují tou nejnižší kapacitou, která je na cestování nedostatečná,“ upozornil Radim Tlapák, ředitel předního internetového obchodu s bateriemi BatteryShop.cz, který nabízí široký sortiment kvalitních baterií do digitálních fotoaparátů značky T6 Power. 

2.Zvažte pořízení náhradní baterie do fotoaparátu

Při přípravě vybavení na dovolenou byste měli brát v potaz počet kusů baterií do svých fotoaparátů či kamer. V mnoha chvílích vás totiž záložní baterie může zachránit. Běžně se totiž může stát, že přístroj zapomenete dobít nebo jej používáte celý den a energie v jediné baterii již prostě nestačí. 

„Pokud cestujete na běžnou dovolenou a fotíte zážitky jen tak pro radost, potom vám postačí vybavit se jednou náhradní baterií. Pokud však víte, že budete mít na cestách omezenou možnost baterie do fotoaparátu dobíjet, vezměte si raději vyšší počet. To platí i pro případy, kdy víte, že budete mít fotoaparát i kameru stále v pohotovosti,“ upozornil Radim Tlapák z internetového obchodu s bateriemi BatteryShop.cz, který umožňuje jednoduchý výběr baterií do mobilních přístrojů. 

Zároveň si před odjezdem nezapomeňte ověřit informace o napájecích sítích. Exotické či jinak vzdálené destinace mohou podporovat odlišné zásuvky, napětí či frekvenci v síti, což většinou vyřešíte zakoupením redukce.

3.Zvažte pořízení užitečných pomocníků, třeba externí baterie

Pokud plánujete romantickou dovolenou v přírodě, pravděpodobně se budete častěji pohybovat mimo dosah elektrické sítě. V takovém případě se můžete snadno dostat do situace, kdy se baterie ve fotoaparátu či kameře vybije a vy nemáte možnost si je jednoduše dobít. Ideálním řešením je pořízení externí baterie, která slouží jako záložní zdroj energie. 

„Externí baterie je uzpůsobena tak, aby byla schopna napájet jak mobilní telefony a tablety, tak výkonné přístroje jako jsou například fotoaparáty. Navíc má kompaktní rozměry, které jsou vhodné pro cestování,“ uvedl Radim Tlapák z internetového obchodu s bateriemi BatteryShop.cz, který nabízí externí baterii T6 power ME III s kapacitou 10 400 mAh, což je až osmkrát více než běžná kapacita baterie chytrého telefonu. 

Na cesty je užitečným pomocníkem i napájecí adaptér do auta nebo univerzální nabíječka, která díky výměnným konektorům dobije všechny mobilní přístroje, které si s sebou na cesty berete. 

Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Nepoťte se při výběru sauny, ale až v ní. Naučte se poznat kvalitu

Při koupi domácí sauny máte před sebou vidinu nerušené pohody a ozdravného pocení. Potit se však často začnete už u...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Přichází Backend Stories, příběhy ze světa IT budoucnosti

Přichází Backend Stories: příběhy ze světa IT budoucnosti.

V pátek 20. října zažil literární svět velký třesk. Vznikla nová edice Backend Stories zaměřená na vědeckofantastickou...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Najdete na iDNES.cz