Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se nejlépe léčí chřipka? Máme pro vás pět účinných způsobů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Připravila vám chřipka letos opravdu horké chvíle? Máte momentálně co do činění s ucpaným nosem a léčíte se na něj už dobrých čtrnáct dní? Seznamte se s tím, jak se rychle a účinně chřipka léčí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se nejlépe léčí chřipka? Máme pro vás 5 účinných způsobů

1Pijte intenzivně

V průběhu nemoci je z těla potřeba vyplavit toxiny. Nejlépe se nám to podaří, pokud budeme dodržovat intenzivní pitný režim. Když nás trápí chřipka, tělem by ideálně měly projít až 3 litry vody.

Nejpřirozenější tekutinou pro lidský organismus je sice čistá voda, ale pokud ležíme v posteli s horečkami, lépe se v těle ujmou horké nápoje nebo džusy. Ovocné šťávy si můžete vytvořit i doma za pomoci vlastních sil. Vymačkejte si do sklenice dva pomeranče a získáte přirozený nápoj bez příměsí par excellence.

2Posilujte imunitu česnekem

Bez doplňování tekutin by samoléčba nebyla to pravé ořechové, ale co teprve kdybychom zanedbávali stravu? Zdravé jídlo je základem správné regenerace, to věděli už naše babičky. Ty v minulosti posilovaly svoji imunitu česnekem.

Pozitivní účinky česneku potvrzuje mnoholetá zkušenost předešlých generací i současná medicína. Tato aromatická zelenina hubí chřipkové viry velmi rychle. Stačí, když si každé ráno dopřejete alespoň jeden stroužek česneku zapitý vodou a chřipka budete za pár dní pryč.

3Vsaďte na vitamín C

Nic nenahradí vyváženou životosprávu, a proto je nasnadě, abychom se v kritickém období chřipky nevyhýbaly vitamínům. Nejznámějším bojovníkem proti chřipkovým virům je vitamín C. Nejvíce ho najdete v pomerančích, mandarinkách, grepech, luštěninách nebo červené paprice.

Lékařské výzkumy již mnohokrát dokázaly, že vitamín C napomáhá lepšímu fungování bílých krvinek a produkci imunitních proteinů. Není na škodu si tedy dopřávat denně o trochu víc vitamínových „bomb“ v podobě ovocných džusů nebo sezónních mandarinek. 

4Zkuste také klasickou léčbu

Samoléčba za pomoci přírodních produktů je účinná. Nebraňte se však ani vymoženostem moderní medicíny, které mohou proces uzdravování urychlit. Pokud vás chřipka dostala do postele, je na čase spolehnout se na léky. Vyzkoušet můžete například tobolky Grippostad, které utlumí příznaky nachlazení a začínající onemocnění.

Tip: Trápí vás chřipka a klasická léčba nepomáhá? Při přetrvávajících bolestech a horečkách se obraťte na lékaře anebo zkuste alternativní řešení v podobě homeopatického léku Oscillococcinum. Zajímají-li vás alternativní metody, poraďte se s odborníkem na homeopatii. 

5Omezte kouření

A nakonec nepřímá, přesto účinná metoda, jak se zbavit bující chřipky, je omezit kouření. Ano, kuřáci jsou bohužel náchylnější nejen k podzimním onemocněním. Cigarety totiž vysušují nosní sliznici, kde se pak snáze zabydlují chřipkové viry. A tak uberte plyn a snažte se snížit počet vykouřených cigaret za den. Zkroťte svoje neřesti na minimum.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Další z rubriky

Nový život bez kil navíc

Ke konci programu Cambridge Weight Plan se účastnice sešly při focení s...

Přihlásily se do výzvy s programem Cambridge Weight Plan a začaly nový život. Tři odvážné ženy díky podpoře výživových...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Dokonalý úklid domácnosti s vysavačem Vivenso

Úklid nemusí trvat celý den nebo víkend. Stačí k tomu mít pomocníka, který vám práci usnadní a urychlí. Přesně takový...

Najdete na iDNES.cz