Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se nejlépe léčí chřipka? Máme pro vás pět účinných způsobů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Připravila vám chřipka letos opravdu horké chvíle? Máte momentálně co do činění s ucpaným nosem a léčíte se na něj už dobrých čtrnáct dní? Seznamte se s tím, jak se rychle a účinně chřipka léčí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak se nejlépe léčí chřipka? Máme pro vás 5 účinných způsobů

1Pijte intenzivně

V průběhu nemoci je z těla potřeba vyplavit toxiny. Nejlépe se nám to podaří, pokud budeme dodržovat intenzivní pitný režim. Když nás trápí chřipka, tělem by ideálně měly projít až 3 litry vody.

Nejpřirozenější tekutinou pro lidský organismus je sice čistá voda, ale pokud ležíme v posteli s horečkami, lépe se v těle ujmou horké nápoje nebo džusy. Ovocné šťávy si můžete vytvořit i doma za pomoci vlastních sil. Vymačkejte si do sklenice dva pomeranče a získáte přirozený nápoj bez příměsí par excellence.

2Posilujte imunitu česnekem

Bez doplňování tekutin by samoléčba nebyla to pravé ořechové, ale co teprve kdybychom zanedbávali stravu? Zdravé jídlo je základem správné regenerace, to věděli už naše babičky. Ty v minulosti posilovaly svoji imunitu česnekem.

Pozitivní účinky česneku potvrzuje mnoholetá zkušenost předešlých generací i současná medicína. Tato aromatická zelenina hubí chřipkové viry velmi rychle. Stačí, když si každé ráno dopřejete alespoň jeden stroužek česneku zapitý vodou a chřipka budete za pár dní pryč.

3Vsaďte na vitamín C

Nic nenahradí vyváženou životosprávu, a proto je nasnadě, abychom se v kritickém období chřipky nevyhýbaly vitamínům. Nejznámějším bojovníkem proti chřipkovým virům je vitamín C. Nejvíce ho najdete v pomerančích, mandarinkách, grepech, luštěninách nebo červené paprice.

Lékařské výzkumy již mnohokrát dokázaly, že vitamín C napomáhá lepšímu fungování bílých krvinek a produkci imunitních proteinů. Není na škodu si tedy dopřávat denně o trochu víc vitamínových „bomb“ v podobě ovocných džusů nebo sezónních mandarinek. 

4Zkuste také klasickou léčbu

Samoléčba za pomoci přírodních produktů je účinná. Nebraňte se však ani vymoženostem moderní medicíny, které mohou proces uzdravování urychlit. Pokud vás chřipka dostala do postele, je na čase spolehnout se na léky. Vyzkoušet můžete například tobolky Grippostad, které utlumí příznaky nachlazení a začínající onemocnění.

Tip: Trápí vás chřipka a klasická léčba nepomáhá? Při přetrvávajících bolestech a horečkách se obraťte na lékaře anebo zkuste alternativní řešení v podobě homeopatického léku Oscillococcinum. Zajímají-li vás alternativní metody, poraďte se s odborníkem na homeopatii. 

5Omezte kouření

A nakonec nepřímá, přesto účinná metoda, jak se zbavit bující chřipky, je omezit kouření. Ano, kuřáci jsou bohužel náchylnější nejen k podzimním onemocněním. Cigarety totiž vysušují nosní sliznici, kde se pak snáze zabydlují chřipkové viry. A tak uberte plyn a snažte se snížit počet vykouřených cigaret za den. Zkroťte svoje neřesti na minimum.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Jarní výzva OnaDnes: Do prázdnin s novou postavou

Vykročte do jara s novou výzvou, dosáhněte vysněné postavy. Společně s Cambridge Weight Plan vám s tím pomůžeme. Nedaří...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Arome.cz Přetřít rtěnkou a hotovo? Kdepak, jen se nebojte věnovat líčení svých rtů pár minut navrch a použijte k tomu víc než jen...

Najdete na iDNES.cz