Jak se dostat na střední školu v USA?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Studium na americké střední škole je nesporně snem mnoha teenagerů. A protože sny se mají plnit, je nejvyšší čas se na americkou high school přihlásit.

Jak se dostat na střední školu v USA? | foto: STUDYLINE

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejen studenty, ale také jejich rodiče samozřejmě neminou důležité otázky: „Jak správně vybrat střední školu v USA?“, „Jaké jsou hlavní požadavky a formality nutné pro vyřízení?“, „Mám nárok na stipendium?“, „Co když neumím jazyk?“. Pojďte se společně s agenturou STUDYLINE, která se specializuje na zajišťování pobytů na středních školách v USA, podívat na to, co je pro studium v zahraničí nezbytné.

Z jakých středních škol v USA mohu vybírat?

Ve Spojených státech amerických existují dva typy středních škol: soukromé a veřejné, přičemž studovat můžete na obou z nich. Vyšší kvalitu výuky nabízejí soukromé školy, nicméně musíte také počítat s vyšším školným. Na veřejných školách, které jsou zařazeny do takzvaného systému SEVIS, můžete studovat za velmi přijatelných finančních podmínek. Nejlepší je využít služeb agentury STUDYLINE, která má se zajišťováním středoškolských pobytů v zahraničí dlouholeté zkušenosti, pobyt vám zajistí „na míru“ a vyjedná i finančně výhodnou variantu.

Jak se dostat na střední školu v USA?

Splňuji základní požadavky pro studium na americké střední škole?

Jestliže máte v plánu získat nové znalosti za oceánem na veřejné škole, musíte splňovat několik požadavků. Pokud v době nástupu do programu spadáte do věkové kategorie 15 – 18,5 let a máte adekvátní znalost angličtiny, jste ideálním kandidátem pro studium. 

Vaše znalost cizího jazyka musí odpovídat minimálně úrovni intermediate a také potřebujete dobré hodnocení od vyučujícího angličtiny. Podstoupíte navíc jazykový ELTIS test, v němž je stanovena hranice pro přijetí. Studijní průměr ze všech školních předmětů nesmí být horší než 3,0. Kromě toho je potřeba zvážit emocionální vyspělost a celkový zdravotní stav. Požadavky soukromých středních škol jsou podstatně flexibilnější a liší se škola od školy.

Jak se dostat na střední školu v USA?

„Největší zájem o studium na veřejných středních školách v USA se týká kulturně výměnného programu (J-1 vízum). V tomto případě je studium díky školnému, které plně hradí americká vláda, a dobrovolnickým rodinám dostupné většině uchazečů,“ říká Jaroslav Tykal, jednatel agentury STUDYLINE.

Jak již bylo řečeno výše, soukromé školy nabízejí vyšší kvalitu výuky, za kterou si však musíte připlatit v podobě vyššího školného.

Mám nárok na stipendium?

Jestliže zvažujete studium na soukromé internátní střední škole v USA a jste talentovaný sportovec, hudebník nebo vynikáte v některém oboru ve škole, agentura STUDYLINE vám pomůže vyřídit stipendium. Díky tomu, že většina soukromých amerických škol touží po diverzitě zahraničních studentů a chápe nižší kupní sílu zájemců ze střední a východní Evropy, se agentuře STUDYLINE velmi často daří zajistit pro studenty stipendia. Dokáže tak zorganizovat studium na elitních soukromých amerických školách za velmi zajímavých finančních podmínek.

Jak se dostat na střední školu v USA?

Poslední formality pro úspěšné vyřízení studia

Kromě hlavních a zásadních požadavků, o kterých jsme se již zmínili výše, musíte splnit několik dalších věcí.

V první řadě absolvujete již zmíněný jazykový ELTIS test a krátké interview, jehož cílem je ověřit úroveň vašich jazykových schopností. Poté už zbývá jen absolvovat administrativní kolečko, ve kterém vás čeká vyplnění přihlášky do vybraného programu, zdravotní prohlídka, návštěva ambasády za účelem získání víza a několika dalších úřadů.

Veškeré dokumenty pak předáte agentuře, která vám studium na americké střední škole zajišťuje. Organizace posílá dokumenty do USA a často spolupracuje s některou z tamních neziskových agentur, které zajišťují umístění v hostitelské rodině, podporu koordinátora po celou dobu pobytu a další potřebné věci.

„Přestože bylo požadavků na sestavení přihlášky a celé zajištění pobytu administrativně celkem dost náročné, díky agentuře STUDYLINE, jsme vše bravurně zvládli a roční pobyt na střední škole byl pro mne plný skvělých zážitků a nových zkušeností,“ říká Alexandra Czerenková z Prahy. „V USA jsem si našla plno kamarádů, se kterými zůstanu v kontaktu i dlouho po skončení pobytu. Jednou z nejlepších věcí tady v Americe jsou pro mne středoškolské sporty - hrála jsem basket, teď hraju tenis. Kromě každodenních zkušeností jsem viděla spoustu zajímavých míst – Detroit, Floridu, Universal Studios v Orlandu, Niagarské vodopády, New York, Philadelphii, Baltimore a Washington DC,“ vyjmenovává Alexandra.

Co když neumím jazyk?

Jestliže vás trápí jazyková bariéra a vaše znalosti angličtiny nejsou na odpovídající úrovni, nezoufejte – do Spojených států amerických můžete vyrazit na jazykový kurz. Na výběr máte opět z několika variant. Cenově výhodnější jsou semestrální kurzy v rozmezí 20 – 26 studijních týdnů nebo kurz, který trvá jeden akademický rok, tedy 32 studijních týdnů. Během jednoho akademického roku se díky intenzitě výuky můžete posunout až o tři jazykové úrovně výše.

Studovat angličtinu však můžete i kratší dobu – v nabídce jsou i dvoutýdenní kurzy pro mládež i pro dospělé. Na výběr jsou samozřejmě kurzy s různou úrovní angličtiny, od začátečníků až po velmi pokročilé. Studovat můžete jak ve skupině, tak individuálně. Nebo můžete do Ameriky také vycestovat s cílem připravit se na jazykovou zkoušku. Nejpopulárnější mezinárodní zkoušky jsou zejména britské FCE, CAE a CPE nebo americký TOEFL.

A protože život není jen o studiu, můžete si k lekcím angličtiny přidat ještě lekce golfu, tenisu, tance nebo třeba vaření.

Co potřebuji k jazykovému kurzu?

Nejdůležitější roli při výběru hrají finance. Cena jednotlivých kurzů se přirozeně liší podle jejich délky, lokality, úrovně a dalších parametrů.

Výhodou jazykového kurzu oproti studiu na střední škole je, že nemusíte vyplňovat žádné zdlouhavé přihlášky nebo obíhat lékaře. Co vás však nemine, je cesta na americkou ambasádu, kde si budete muset vyřídit patřičné vízum. Při zařizování jazykového kurzu v USA se můžete opět obrátit na agenturu STUDYLINE, která vám se vším pomůže a vše zajistí.

Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Audioknižní bestsellery za 149 Kč? Audiotéka slaví sedm let

Audioknižní bestsellery za 149,- Kč? Audiotéka slaví 7 let!

Audiotéka, největší distributor audioknih v Česku a poskytovatel stejnojmenné mobilní aplikace, právě slaví 7....

Další z rubriky

Leoš Horák: Jak dělat nejlepší víno na světě

Leoš Horák: Jak dělat nejlepší víno na světě

Vinařství Horák. Malý rodinný podnik z jihu Moravy, který vyhrává nejprestižnější světové vinařské ceny. Podle jeho...

Efektivní investice najdete v dluhopisech

Efektivní investice najdete v dluhopisech

Investovat své těžce vydělané peníze efektivně a bezpečně není v dnešní době vůbec jednoduché. Možností je nespočet a...

SCHUNK na výročním 60. ročníku brněnského MSV

SCHUNK na výročním 60. ročníku brněnského MSV

Firma SCHUNK se každý rok účastní Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a ani letos tomu nebude jinak.

Najdete na iDNES.cz