Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak provést venkovní ozvučení altánku, zahrádky nebo terasy?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Článek popisuje venkovní ozvučení terasy, altánku nebo zahrádky u rodinného domu nebo venkovního posezení u restaurace. Dexon má dvacetiletou zkušenost v ozvučování a proto je řešení kvalitní a praktické.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Multiroom system Dexon MRS 1310 - komfortní budící zesilovač se všemi možnými přehrávači (DVD, CD USB, SD, FM, AM, Mp3, AUX... | foto: Dexon

Je libo venkovní posezení? Pak vězte, že hudební kulisa je tím správným doplňkem k jeho lepší atmosféře. Jak ale toto venkovní ozvučení realizovat? Je potřeba se zamyslet nad čtyřmi hlavními aspekty: a) klimatickou odolností, b) požadovanou sílou a kvalitou zvuku, c) vzhledem reproduktorů a d) regulací hlasitosti.

Klimatická odolnost je nejdůležitější podmínkou při volbě správných reprosoustav, a proto se na venkovní ozvučení volí výhradně vlhkuodolné reprosoustavy a reproduktory, jež jsou nainstalovány celoročně, nepočítá se tedy s jejich demontáží na zimu. 

Kde a co instalovat? Instalaci reprosoustav můžeme provést na stěnu nebo sloupky (volíme reprosoustavy s konzolou) anebo, je-li to možné, formou vestavných reproduktorů do podhledu (volíme vestavné reproduktory). Instalace do podhledu je na klíma "bezpečnější" a proto se zde dají volit i méně odolné reproduktory.

Navíc tato vestavba je takřka "neviditelná" a na oko neruší. Pokud i reprosoustavy s konzolou jsou částečně zastřešené, přímo na ně neprší, jsou nároky na klimatickou odolnost menší. Extrémem je instalace na přímý déšť a sníh, kde se používají vysoce odolné reprosoustavy, určené právě na tento typ venkovní náročné instalace. 

ozvučení

Čím budit a jak moc? Před výběrem reproduktorů i budícího zesilovače, si rozmyslíme nejenom ozvučovanou plochu ale i způsob užití ozvučení: Bude se jednat o tichou hudební kulisu anebo se chceme při hudbě bavit a tančit? Podle toho vybíráme počet a typ ozvučujících reprosoustav.

Zatímco pro běžné "rodinné altánky" postačí např. 1 pár Dexon SP 512, pro hlasité ozvučení už volíme větší Dexon SP 812 anebo větší počet menších reprosoustav. Také dbáme na to, aby zvuk byl na požadovaném místě a zbytečně nerušil sousedy.

Samotné ozvučující reprosoustavy musíme tedy nasměrovat, což právě zmiňované reprosoustavy s konzolou umožňují. Venkovní ozvučení je nutné správně realizovat.

reproduktory

Jak regulovat? Budícím zesilovačem je obvykle existující receiver v obývacím pokoji nebo pracovně. Na stávající reprosoustavy v domě napojíme venkovní ozvučení altánku. Jenže aby to vše bylo praktické, je potřeba zvolit i regulaci hlasitosti, jež by měla dovolit i celkové vypnutí zahrádky či terasy. Existuje ale i komfortnější řešení, tzv. Multiroom system Dexon MRS 1310.

Multiroom system Dexon MRS 1310 - komfortní budící zesilovač se všemi možnými přehrávači (DVD, CD USB, SD, FM, AM, Mp3, AUX...

Jedná se o komfortní budící zesilovač se všemi možnými přehrávači (DVD, CD USB, SD, FM, AM, Mp3, AUX...), ale hlavně se svým zónovým LCD ovládačem (k dispozici máte 8 LCD pro jednotlivé zóny v domě), jež nainstalujeme přímo v altánku a na kterém nejenom nastavujete hlasitost, ale i vybíráte skladby, ladíte rádio a nastavujete všelicos...Pak zahrádka vlastně funguje jako samostatná zóna se svou vlastní hudbou.

Venkovní ozvučení řešíme pečlivým výběrem kvalitních, klimaticky odolných reprosoustav, poctivě provedenou kabeláží a vhodným nastavením zvuku. Instalace není složitá.

O všem se doporučujeme poradit s dodavatelem venkovního ozvučení Dexon. Ten nejenom systém dodá, ale i fundovaně poradí.

Url: www.dexon.cz Tel: 596 321 160

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás to vyjít draho

Prodáváte auto nebo máte doma nepojízdný vrak? Když si nedáte pozor, může vás...

Od nového roku zaplatíte příspěvek do garančního fondu, pokud máte auto zapsané v registru vozidel a nemáte ho...

Pět rad, jak vypadat mladší. Vyhněte se chemii a vyhlaste válku stresu

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Jak vypadat mladší? To je otázka, ke které dříve nebo později dojde každá žena. Je to jednodušší, než si myslíte. Stačí...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu

Obraz jako v hollywoodském filmovém studiu.

Televizory osazené panely OLED nabízejí v současnosti nejvyspělejší zobrazovací technologie. Panasonic EZ950 uspokojí i...

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic

Optických vláken je v Československu už 4x více než dálnic.

Internet už dnes každý bereme jako samozřejmost. Ten nejspolehlivější a nejrychlejší funguje díky sítím optických...

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Najdete na iDNES.cz