Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jak provést venkovní ozvučení altánku, zahrádky nebo terasy?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Článek popisuje venkovní ozvučení terasy, altánku nebo zahrádky u rodinného domu nebo venkovního posezení u restaurace. Dexon má dvacetiletou zkušenost v ozvučování a proto je řešení kvalitní a praktické.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Multiroom system Dexon MRS 1310 - komfortní budící zesilovač se všemi možnými přehrávači (DVD, CD USB, SD, FM, AM, Mp3, AUX... | foto: Dexon

Je libo venkovní posezení? Pak vězte, že hudební kulisa je tím správným doplňkem k jeho lepší atmosféře. Jak ale toto venkovní ozvučení realizovat? Je potřeba se zamyslet nad čtyřmi hlavními aspekty: a) klimatickou odolností, b) požadovanou sílou a kvalitou zvuku, c) vzhledem reproduktorů a d) regulací hlasitosti.

Klimatická odolnost je nejdůležitější podmínkou při volbě správných reprosoustav, a proto se na venkovní ozvučení volí výhradně vlhkuodolné reprosoustavy a reproduktory, jež jsou nainstalovány celoročně, nepočítá se tedy s jejich demontáží na zimu. 

Kde a co instalovat? Instalaci reprosoustav můžeme provést na stěnu nebo sloupky (volíme reprosoustavy s konzolou) anebo, je-li to možné, formou vestavných reproduktorů do podhledu (volíme vestavné reproduktory). Instalace do podhledu je na klíma "bezpečnější" a proto se zde dají volit i méně odolné reproduktory.

Navíc tato vestavba je takřka "neviditelná" a na oko neruší. Pokud i reprosoustavy s konzolou jsou částečně zastřešené, přímo na ně neprší, jsou nároky na klimatickou odolnost menší. Extrémem je instalace na přímý déšť a sníh, kde se používají vysoce odolné reprosoustavy, určené právě na tento typ venkovní náročné instalace. 

ozvučení

Čím budit a jak moc? Před výběrem reproduktorů i budícího zesilovače, si rozmyslíme nejenom ozvučovanou plochu ale i způsob užití ozvučení: Bude se jednat o tichou hudební kulisu anebo se chceme při hudbě bavit a tančit? Podle toho vybíráme počet a typ ozvučujících reprosoustav.

Zatímco pro běžné "rodinné altánky" postačí např. 1 pár Dexon SP 512, pro hlasité ozvučení už volíme větší Dexon SP 812 anebo větší počet menších reprosoustav. Také dbáme na to, aby zvuk byl na požadovaném místě a zbytečně nerušil sousedy.

Samotné ozvučující reprosoustavy musíme tedy nasměrovat, což právě zmiňované reprosoustavy s konzolou umožňují. Venkovní ozvučení je nutné správně realizovat.

reproduktory

Jak regulovat? Budícím zesilovačem je obvykle existující receiver v obývacím pokoji nebo pracovně. Na stávající reprosoustavy v domě napojíme venkovní ozvučení altánku. Jenže aby to vše bylo praktické, je potřeba zvolit i regulaci hlasitosti, jež by měla dovolit i celkové vypnutí zahrádky či terasy. Existuje ale i komfortnější řešení, tzv. Multiroom system Dexon MRS 1310.

Multiroom system Dexon MRS 1310 - komfortní budící zesilovač se všemi možnými přehrávači (DVD, CD USB, SD, FM, AM, Mp3, AUX...

Jedná se o komfortní budící zesilovač se všemi možnými přehrávači (DVD, CD USB, SD, FM, AM, Mp3, AUX...), ale hlavně se svým zónovým LCD ovládačem (k dispozici máte 8 LCD pro jednotlivé zóny v domě), jež nainstalujeme přímo v altánku a na kterém nejenom nastavujete hlasitost, ale i vybíráte skladby, ladíte rádio a nastavujete všelicos...Pak zahrádka vlastně funguje jako samostatná zóna se svou vlastní hudbou.

Venkovní ozvučení řešíme pečlivým výběrem kvalitních, klimaticky odolných reprosoustav, poctivě provedenou kabeláží a vhodným nastavením zvuku. Instalace není složitá.

O všem se doporučujeme poradit s dodavatelem venkovního ozvučení Dexon. Ten nejenom systém dodá, ale i fundovaně poradí.

Url: www.dexon.cz Tel: 596 321 160

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Inkoustové tiskárny jsou zase in. Nabízejí mnoho výhod

Inkoustové tiskárny jsou zase IN. Nabízejí mnoho výhod

Také řešíte otázku, jestli jsou dnes lepší laserové nebo inkoustové tiskárny? Kterou si pořídit? Zažité modely, které...

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Internetové bankovnictví v KB je zásadně jednodušší

Pokud uslyšíte slovo banka, pravděpodobně si jako první vybavíte „kamennou“ pobočku své banky. Přitom mnohem častěji, v...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Najdete na iDNES.cz