Jak probíhá výcvik dokumentů v Čechách

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Počty papírových a elektronických dokumentů se nesnižují, naopak rostou a stále je na místě otázka, co s nimi. Není už načase se jich konečně zbavit a začít se věnovat rozvoji vlastního businessu?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak probíhá výcvik dokumentů v Čechách | foto: Sabris CZ s.r.o.

Bylo, nebylo

Na konci druhého tisíciletí věděli opravdu jen zasvěcení, co se skrývá za zkratkou DMS. Velké množství dokumentů řešily jen velké společnosti za poměrně velké peníze. Elektronické dokumenty byly uloženy na CD a tzv. WORM discích v chlazených serverovnách. Nějaký čas se ukládaly i na DVD, než se zjistilo, že data na DVD degradují, a tak se od nich upustilo. Zařízením na uložení stovek CD se říkalo jukeboxy, vypadaly jako ledničky a daly se pořídit za cenu auta. V té době patřily mezi světové špičky kanadská společnost OpenText, americké EMC a FileNet. Evropě pak německá společnost IXOS.

Nástup malých řešení

Na začátku třetího tisíciletí se prostředí začíná rychle měnit. OpenText koupil IXOS, IBM koupila FileNet, EMC koupilo Documentum a Microsoft přišel s portálem SharePoint. Zatímco ve světě se společnosti nebojí investic do velkých řešení, v Čechách se zvyšuje tlak na cenu a popularita SharePoint edice zdarma roste. Vzniká řada menších firem poskytujících menší dostupná řešení. S ohledem na cenu se tak většinou nasazují vybrané oblasti – agendy, jako např. zpracování příchozích faktur nebo archiv smluv.

Současnost

OpenText stále patří mezi světové lídry, roste a stále se zaměřuje výhradně na technologie pro zpracování informací. Firmu EMC koupila firma Dell. Microsoft oficiálně informoval, že s verzí SharePoint 2013 končí i její edice Foundation zdarma (odkaz). V Americe, která patří mezi určovatele trendů, se čím dál víc rozvíjí Cloud, mobilita, Big Data a vnitrofiremní sociální sítě. Digitální transformace, které se věnuje i konference DOCURIDE, odstartovala v plném proudu. V Čechách již řada firem nějaké řešení správy dokumentů používá, ale často omezeně, bez využití plného potenciálu, které moderní DMS přináší. Některé firmy se snaží do menších řešení pro správu dokumentů naroubovat komplexní firemní procesy a centrální archivy, což často nekončí dobře. Ukazuje se, že nejúspěšnější nasazení DMS systémů je u těch zákazníků, kteří maximálně využívají jeho potenciál, ale také respektují jeho limity a nesnaží se systém přeprogramovat na něco jiného.

Jak probíhá výcvik dokumentů v Čechách

Jak probíhá výcvik dokumentů v Čechách

Budoucnost

A jak bude vypadat blízká budoucnost? Tu představuje OpenText ve své poslední verzi produktového portfolia OpenText 16. Dotýká se každé oblasti, kterou firmy budou muset dříve či později řešit, aby uspěly v digitálním světě a vytvářely si konkurenční výhody. Procesy budou digitální a plně automatizované. Společnosti se budou mezi sebou stále více propojovat, budou integrovat vlastní klíčové aplikace pro výměnu, sdílení informací a dat se svými partnery a zákazníky. Díky mobilním aplikacím se každý dostane k požadovaným údajům prakticky odkudkoli. Cloudové služby a sociální sítě budou naprosto běžné a pomalu začne nastupovat virtuální realita. Kdo zůstane u papírů a omezené funkcionality DMS, riskuje, že mu okolí včetně konkurence uteče. Kdo chce naopak získat náskok, investuje do inovací.

Autor:

Nejčtenější

Tři ženy úspěšně zhubly. Jak ale vypadají o půl roku později?

Ke konci projektu se účastnice sešly při závěrečném společném focení. Zleva...

Díky programu Cambridge Weight Plan změnily tři ženy životní styl a odměnou jim bylo, že po pár měsících oblékly menší...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Začalo Australian Open. Bookmakeři a sázkaři se shodují na favoritech

Mezi hlavní vrcholy sázkařské sezóny budou patřit v roce 2019 tenisové grandslamy. Prvním z nich, který tradičně začíná...

Udělejte něco pro sebe, pořiďte si infrasaunu

Infrasauna Rowen pro 4 osoby nabízí saunování pro celou rodinu. Má 11...

Ta je skvělá nejen pro parádní relaxaci v teple, což přijde v zimních měsících opravdu vhod, ale pečuje i o zdraví. A...

Cesty začínají na veletrzích Go a Regiontour, za poznáním i za jídlem

Cesty začínají na veletrzích, za poznáním i za jídlem

Na brněnském výstavišti se ve dnech 17.–20. ledna odehrají veletrhy cestovního ruchu GO a Regiontour. První den patří...

Další z rubriky

Společná evropská měna slaví 20. narozeniny. A Evropané si euro chválí

Společná evropská měna slaví 20. narozeniny. A Evropané si euro chválí

S příchodem roku 2019 slaví euro dvacet let existence. Přesně před 20 lety, tedy 1. ledna 1999, zavedlo jedenáct...

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Zima se blíží. Máte v pořádku topení a kotle?

Brzy zase přijde zima a bude se ptát, co jste dělali v létě. Stihli jste vyměnit kotel na tuhá paliva za pohodlnější...

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Díky zrušení poplatků za roaming jsou cesty do EU přívětivější

Evropané, kteří cestují do zemí EU, za roamingové hovory, SMS a datové služby platí stejné ceny jako doma, a tak...

Najdete na iDNES.cz