Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak připravoval Ondřej Soukup hudbu pro show Máša a medvěd na ledě?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Oblíbená animovaná pohádka Máša a medvěd přichází do České republiky jako jedinečná lední show. Na její přípravy jsme se zeptali hudebního skladatele Ondřeje Soukupa, který s Gábinou Osvaldovou připravil krásné písničky, které celý příběh protkají.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Jak připravoval Ondřej Soukup hudbu pro show Máša a medvěd na ledě? | foto: COMUNIQUE s. r. o.

Viděl jste pohádku Máša a medvěd?
Vůbec jsem ji neznal. Až teprve, když jsem byl kvůli hudbě osloven, tak jsem se na ni podíval na YouTube. A nestačil jsem zírat, některé díly měly až tři čtvrtě miliardy zhlédnutí.

Když jste dostal nabídku na složení hudby pro show Máša a medvěd na ledě, rozhodl jste se ji přijmout okamžitě, nebo jste se rozmýšlel? Přece jen jste určitě velmi zaneprázdněn a teď navíc působíte jako porotce v SuperStar. Co rozhodlo, že jste nabídku přijal a zapojil se do přípravy show?
Nabídku jsem dostal asi před rokem a půl. Pak se půl roku nikdo neozval, takže jsem na ní zapomněl. Před rokem se ale producenti ze Slovenska ozvali, že Máša a Medvěd vznikne, bylo totiž velmi komplikované jednání o licenci jak s Ruskem, tak s Holandsko-Dánskou agenturou, která je zastupuje.

Hned jsem řekl, že budu rád spolupracovat. Psát pro děti je nádherné.

Jak připravoval Ondřej Soukup hudbu pro show Máša a medvěd na ledě?

Na show Máša a medvěd na ledě spolupracujete Vy, i Vaše partnerka Lucia Šoralová. Vaše dcerka Rebeka, která bude mít v prosinci 4 roky, se asi musí dívat na Mášu a medvěda povinně, nebo ne?
Žádné povinně, Rebeku Máša dost baví, občas od ní chytá její drzé intonace.

Na jaké písničky se na show na ledě můžeme těšit? Budou moderní, tradičně pohádkové, nebo budou korespondovat s melodií původní pohádky, či s hudebními prvky její země, tedy Ruska?
Všech dvanáct písní je zcela nových. Je to hudební všehochuť, snad si každý přijde na své. A jako scénická hudba jsou použity hudby z filmových dílů, kterou nám dali Rusové k dispozici.

Máte některou písničku ze show jako svou nejoblíbenější?
Oblíbené je mám všechny, včetně jedné záměrně pokleslé. A to je píseň Medvěda Svalovce, která je ve stylu Jadran popu a je vlastně úděsná. Zpívá ji chudák Vašek Noid Bárta, který toho narcistického seladona skvěle nazpíval a namluvil.

Můžete čtenářům přiblížit, jak probíhá práce na tvorbě písní k muzikálu, jako je show Máša a medvěd? Máte pro svou kreativitu volnou ruku?
Měl jsem úplně volnou ruku, psal jsem si, jak jsem chtěl. Akorát jsem se dozvěděl, že veškerou moji práci schvalovali Rusové. Nikdy mi ale nic nevrátili.

Píšete skladby, do kterých Gábina Osvaldová přidá texty, nebo pracujete rovnou spolu?
Všechny písně jsem napsal na Gábininy texty.

U vás ve studiu byly nazpívané písně i nahrané dialogy hlavních postav. Kteří známí čeští zpěváci a herci vdechli postavičkám z pohádky život?
Těch bylo jak psů. Láďa Kratina, Jakub Prachař, Lucka Bílá, Lucka Šoralová, Noid, Honza Maxián, Richard Genzer, Michal Suchánek, Juraj Čiernik... Teď už je nemohu dopočítat. No a já s mým chlapečkem Františkem jsme s Geňou a Suchošem nazpívali a namluvili Zlý vlky a Gábinka Osvaldová Medvědici. A skvělá Anička Češková namluvila Mášu.

Jak probíhal výběr umělců a kdo byl za něj zodpovědný? Sám jste si vytipoval, kdo by se na danou píseň či postavu mohl hodit a toho jste oslovili?
Hledali jsme a oslovovali jsme já s Gábinou. Byla to opravdu úmorná práce, ale dopadlo to skvěle. Ale ať radši diváci sami hodnotí....

Jak připravoval Ondřej Soukup hudbu pro show Máša a medvěd na ledě?

Jak jste objevili Aničku Češkovou, která pro show namluvila texty Máši?
Doporučil mi ji Honza Maxián, znal ji z dabingu. Zlatá holčička, strašně šikovná.

Jak připravoval Ondřej Soukup hudbu pro show Máša a medvěd na ledě?

Zúčastníte se premiéry show v Praze?
Ano, prosím.

Prozradíte nám, na čem právě pracujete, kromě show Máša a medvěd na ledě a SuperStar?
Komponuji hudbu k novému filmu Filipa Renče „Lída Baarová“.

Máša a medvěd

Animovanou ruskou pohádku Máša a medvěd milují děti i dospělí po celém světě. Takřka ihned po jejím uvedení před osmi lety v ruské televizi získal příběh dobrosrdečného a trošku nezbedného děvčátka Máši a jejího věrného kamaráda, bývalého cirkusového artisty, medvěda Míši, srdce diváků i daleko za hranicemi Ruska. Pohádka postavená na roztomilých hlavních postavách, kvalitních animacích, trefných dialozích a vtipných situacích byla vysílaná ve více než 20 zemích a stala se fenoménem spojujícím děti po celém světě.

Jak připravoval Ondřej Soukup hudbu pro show Máša a medvěd na ledě?

Nyní si ji mohou její čeští příznivci užít i jako velkolepou lední show plnou slavných jmen. Těšit se můžete na originálně pojatý příběh, více než 30 bruslařů, pestrobarevné kostýmy, pohádkové kulisy, ale i světelné a 3D efekty!

Výjimečný projekt Máša a medvěd na ledě vzniká v česko-slovenské spolupráci, na jeho tvorbě pracuje košický produkční tým Comunique spolu s nejlepšími umělci z Prahy a Bratislavy. Vůbec jako první na světě tedy Mášu a medvěda na ledě uvidí příznivci této krásné pohádky právě z České a Slovenské republiky.

Koncem letošního roku přijede show Máša a medvěd do pěti českých a moravských měst:

Praha – 24. 10. 2015 – od 14:00 a 18:00 hod.

Ostrava – 7. 11. 2015 – od 13:00 a 17:00 hod.

Brno – 14. 11. 2015 – od 13:30 hod.

České Budějovice – 28. 11. 2015 – od 13:30 hod.

Pardubice – 19. 12. 2015 – od 13:30 hod.

Vstupenky na všechna představení jsou dostupné v síti Předprodej.cz, na představení v Praze také v síti Ticketportal. Další informace o lední show Máša a medvěd najdete na oficiálních internetových stránkách www.masamedved.cz a na facebookové stránce produkční společnosti Comunique.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Ať už jste si zvolili vinyl, koberec, dlažbu, nebo jinou podlahovou krytinu, základní však je vhodná volba a provedení...

Další z rubriky

Stojaté vody znamenají odrazy a obrazy, ale i něco neblahého

Mat Collishaw, Albion, 2017, Courtesy the artist and Blain│Southern

Britský umělec Mat Collishaw (1966), jeden z absolventů slavné Goldsmiths College v Londýně, se představuje v Galerii...

Je možné najít někoho, kdo si nepřeje být nalezen?

Bestseller Hon na mrtvého právě vyšel také u nás

Tim Weaver, autor bestsellerových krimi thrillerů, si ve světě udělal jméno napínavými romány v hlavní roli s Davidem...

Činoherní klub vás zve na inscenaci Černý med

Činoherní klub vás zve na inscenaci Černý med

Že dialog mezi mužem a ženou není vždy jednoduchý, vám odhalí nová inscenace Černý med, kterou 19. ledna 2018 uvedl...

Najdete na iDNES.cz